Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Matīss: pamatkapitāla palielināšana “airBaltic” padara pievilcīgāku investoru acīs (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanas pabeigšana uzņēmumu padara pievilcīgāku potenciālo investoru acīs, aģentūrai BNS sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

“Tas ir ļoti pozitīvs signāls. Kopš 2011.gada par šo jautājumu ir runāts – dažādi tiesas lēmumi ir traucējuši pamatkapitāla palielināšanu pabeigt. Līdz ar pamatkapitāla būtiska palielināšanu tas tagad pārsniedz 80 miljonus eiro. Samazinās ar negatīvais pašu kapitāls, kas uzlabo “airBaltic” pievilcību investoru acīs,” sacīja Matīss. Kompānijas negatīvais pašu kapitāls 2013.gada beigās bija 177,248 miljonu eiro apmērā.

Vienlaikus Satiksmes ministrija turpina darbu pie “airBaltic” konvertējamo obligāciju 14,19 miljonu latu (20,19 miljonu eiro) vērtībā īpašumtiesību jautājuma. Attiecīgās obligācijas no bijušā “airBaltic” akcionāra “Baltijas Aviācijas sistēmas” (BAS) sākotnēji pārgāja uzņēmuma “Veriko”, savukārt vēlāk – “Sevra” īpašumā, kas tās ieķīlājusi “Norvik bankā”. Uz obligāciju īpašumtiesībām pretendē vairākas personas.

Obligāciju apmaiņas termiņš ir šā gada 1.jūlijs. To konvertācija gan nevarēja notikt, kamēr valsts nebija pabeigusi savu ieguldījumu “airBaltic” – pamatkapitāla palielināšanu. “Obligāciju jautājums tie risināts. Visticamāk, valsts atradīs risinājumu, kādā veidā obligācijas iegādāties,” teica ministrs.

otrdien, 14.aprīlī, “airBaltic” akcionāru sapulcē lemts par sāktā uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanas pabeigšanu. Veicot jau ieguldīto līdzekļu kapitalizāciju, “airBaltic” pamatkapitāls pēc denominācijas uz eiro veido 82 634 635 eiro. Valstij pieder 99,8% jeb 82 633 604 uzņēmuma akcijas.

Pamatkapitāla pabeigšana bija iespējam, jo pirmdien, 13.aprīlī, Rīgas apgabaltiesa apmierināja Satiksmes ministrijas pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu uz Latvijas valstij piederošajām 224 453 “airBaltic” apķīlātajām vārda akcijām.

“airBaltic” ir dibināts 1995.gadā un pašlaik apkalpo vairāk nekā 60 gOlamērķu no savas mītnes bāzes Rīgā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Finansējuma piesaiste Atbildēt

    Finansējuma piesaiste pamatkapitāla ar Cityfinances ātrākais veids ka uzsākt biznesa izrāvienu! cityfinances.lv/lv/sakums/

  2. Finansējuma piesaiste pamatkapitāla ar Cityfinances ātrākais veids ka uzsākt biznesa izrāvienu! cityfinances.lv/lv/sakums/

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+