Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Matīss: pamatkapitāla palielināšana “airBaltic” padara pievilcīgāku investoru acīs

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanas pabeigšana uzņēmumu padara pievilcīgāku potenciālo investoru acīs, aģentūrai BNS sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

“Tas ir ļoti pozitīvs signāls. Kopš 2011.gada par šo jautājumu ir runāts – dažādi tiesas lēmumi ir traucējuši pamatkapitāla palielināšanu pabeigt. Līdz ar pamatkapitāla būtiska palielināšanu tas tagad pārsniedz 80 miljonus eiro. Samazinās ar negatīvais pašu kapitāls, kas uzlabo “airBaltic” pievilcību investoru acīs,” sacīja Matīss. Kompānijas negatīvais pašu kapitāls 2013.gada beigās bija 177,248 miljonu eiro apmērā.

Vienlaikus Satiksmes ministrija turpina darbu pie “airBaltic” konvertējamo obligāciju 14,19 miljonu latu (20,19 miljonu eiro) vērtībā īpašumtiesību jautājuma. Attiecīgās obligācijas no bijušā “airBaltic” akcionāra “Baltijas Aviācijas sistēmas” (BAS) sākotnēji pārgāja uzņēmuma “Veriko”, savukārt vēlāk – “Sevra” īpašumā, kas tās ieķīlājusi “Norvik bankā”. Uz obligāciju īpašumtiesībām pretendē vairākas personas.

Obligāciju apmaiņas termiņš ir šā gada 1.jūlijs. To konvertācija gan nevarēja notikt, kamēr valsts nebija pabeigusi savu ieguldījumu “airBaltic” – pamatkapitāla palielināšanu. “Obligāciju jautājums tie risināts. Visticamāk, valsts atradīs risinājumu, kādā veidā obligācijas iegādāties,” teica ministrs.

otrdien, 14.aprīlī, “airBaltic” akcionāru sapulcē lemts par sāktā uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanas pabeigšanu. Veicot jau ieguldīto līdzekļu kapitalizāciju, “airBaltic” pamatkapitāls pēc denominācijas uz eiro veido 82 634 635 eiro. Valstij pieder 99,8% jeb 82 633 604 uzņēmuma akcijas.

Pamatkapitāla pabeigšana bija iespējam, jo pirmdien, 13.aprīlī, Rīgas apgabaltiesa apmierināja Satiksmes ministrijas pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu uz Latvijas valstij piederošajām 224 453 “airBaltic” apķīlātajām vārda akcijām.

“airBaltic” ir dibināts 1995.gadā un pašlaik apkalpo vairāk nekā 60 gOlamērķu no savas mītnes bāzes Rīgā.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+