×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. novembris, 2013
Drukāt

“Maxima” traģēdija: Daži bojāgājušie nav identificēti, policija lūdz tuvinieku palīdzību (2)

LETALETA

Zolitūdes mikrorajonā iebrucis veikala "Maxima" jumts, kā rezultātā gājuši bojā un cietuši cilvēki.

Dažu lielveikalā “Maxima” bojāgājušo personība nav zināma, tādēļ policija lūdz atsaukties ikvienu, kuram tā arī nav izdevies sazināties ar saviem tuviniekiem un ir pamats domāt, ka tuvinieks varētu būt cietis traģēdijā, portālu “LA.lv” informēja Valsts policijā (VP).

Līdz aptuveni plkst.10 veikala drupās atrasti 26 bojāgājuši cilvēki. Šobrīd notikuma vietā policisti turpina veikt bojāgājušo identificēšanu. Likuma sargi sadarbojas arī ar tuviniekiem, kuri pulcējas ap notikuma vietu. Taču joprojām daži no bojāgājušajiem nav identificēti, tādēļ policija lūdz tuvinieku palīdzību.

Zvanot uz tālruņa numuru 110, policija lūdz iedzīvotājus nosaukt iespējamā cietušā datus un pazīmes – dzimumu, vārdu un uzvārdu, īpašas pazīmes, iespējamo apģērbu, kā arī atstāt savu kontaktinformāciju.

Savukārt Labklājības ministrija (LM) aicina cilvēkus informēt uzticības telefona 116111 speciālistus par bērniem un pusaudžiem, kuriem nepieciešama psiholoģiskā palīdzība un atbalsts pēc traģiskajiem notikumiem veikalā “Maxima”, portālu “LA.lv” informēja LM.

Tāpat LM aicina cilvēkus būt sociāli atbildīgus un gadījumos, ja ir aizdomas, ka, piemēram, kaimiņu dzīvoklī varētu būt nepilngadīgi bērni, kuri palikuši bez uzraudzības un joprojām gaida pieaugušos atgriežamies no veikala, to pārbaudīt. Šādos gadījumos jāzvana Valsts policijai pa tālruni 112.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) uzticības tālrunis 116111 šobrīd nodrošina psiholoģisko palīdzību, konsultācijas un atbalstu ikvienam zvanītājam. VBTAI Krīzes intervences komandas speciālisti strādā notikuma vietā. Krīzes komanda gatava sniegt palīdzību arī traģēdijā cietušajiem un iesaistītajiem bērniem un pusaudžiem, kā arī viņu pieaugušajiem tuviniekiem.

Jau vēstīts, ka ceturtdien vakarpusē daļēji sabruka lielveikals “Maxima” Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā. Valsts policijā saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess, notiek tā izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Mēs zinām cilvēka vārdu, kurš atbildīgs par Rīgas būvvaldi un TRAĢĒDIJU. Biedrs UŠAKOVS. Viņam jāatkāpjas! Vienkārša shēma – …sākumā jumtā ugunsgrēks, lai būtu Otkati, Sponsori, Zādzības, Mahinācijas. Tagad Latvijai un Romas Pāvestam Traģēdija, bet Ušakovam nauda. Bizness „rulē”, varēs Otkatu dabūt arī no Memoriāla, ko būvēs Traģēdijas vietā! Cik noprotu Būvvalde pārprofilēta par galveno cīnītāju „Pret Valsts Valodas likuma izpildi Rīgā”. Cieti! Lieliski! Apsveicam Ušakova, Amerika, Šlesera Kungi!

  2. Ugunsdzēsēja un glābēja /vienā personā/ darbs ir gan veselībai, gan dzīvībai bīstams, tādēļ jāapbrīno šie cilvēki, kuri šo darbu strādā un viņu piederīgie, kuriem jādzīvo vienos uztraukumos, jo katra darba diena ir dzīvībai bīstama. Tie ir ekstrēma cienītāji un tādu aiz durvīm bariem nestāv, jo šādu darbu katrs nevar veikt. Un par šo darbu – niecīgs atalgojums kā izsmiekls. Varnešiem, acīmredzot, tas liekas normāli, jo galvenais tak`ir pašu algu pacelšana, jo pasaulē tā esot. Tas nekas, ka deputāti pēc budžeta pieņemšanas nespēj atbildēt uz žurnālistu jautājumiem par ko balsojuši. Nomainīt glābējus un varnešus vietām /vismaz lai glābēji vienreiz saņemtu adekvātu algu!/ bet tad nodegtu visa Rīga.

Draugiem Facebook Twitter Google+