Mobilā versija
+4.6°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
29. februāris, 2016
Drukāt

Mazo saimniecību noslēpums (3)

saimniecibas

Autoru kolektīvs izdevis jaunu rokasgrāmatu “Latvijas mazo saimniecību dzīvotspēja”.

Rokasgrāmatā apkopots Eiropas RETHINK projekta laikā veiktais pētījums par mazajām saimniecībām Latvijā un tas apliecina mazās saimniecības kā vērtīgu ilgtspējīgas lauksaimniecības un labklājības formu. Grāmatā apkopota vairāku mazo saimniecību pieredze un piemēri, kas rāda to daudzveidību, īpašos saimniekošanas modeļus, iesaisti tirgū, sabiedrībā un teritorijā. Šobrīd no vairāk nekā 80 tūkstošiem Latvijas zemnieku saimniecību apmēram 90% pēc dažādām pazīmēm klasificējamas kā mazas. Šo saimniecību skaitam Latvijā ir tendence samazināties gan demogrāfisku, gan ekonomisku faktoru ietekmē, kā arī līdzšinējās tām ne īpaši labvēlīgās lauksaimniecības politikas un atbalsta sistēmas dēļ.

Tiekoties ar mazajiem zemniekiem novados, grāmatas autori pārliecinājušies par to daudzveidību, radošo ekonomisko un sociālo spēku. Neraugoties uz grūtībām, zemnieki pauduši gandarījumu par savu darbu. Autori saimniecībās pamanījuši daudzas inovatīvas lietas un tendences, kas raksturīgas tieši mazajām saimniecībām. Grāmatā apkopota arī citu valstu pieredze RETHINK projekta īstenošanā.

Grāmata tapusi profesora Tāļa Tīsenkopfa vadībā un tās autoru vidū ir Sandra Šūmane, Ilona Kunda, Irina Pilvere, Sandija Zēverte-Rivža un Ilze Stokmane.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Autoriem vajadzēja izdarīt ministru aptauju, kurš no viņiem aizstāv mazo saimniecību pastāvēšanu laukos. Esmu pārliecināts, ka tādu nebūtu, jo visa lauku politika vērsta vienīgi uz lielražošanu. Bet tas nozīmē tukšus, neapdzīvotus laukus un piesārņotu un noplicinātu vidi. Politiķu muļķība izpaužas viņu spējā saskatīt tikai ieguvumus no ražošanas koncentrācijas, bet nespējā saredzēt kopsakarības, kuras objektīvi pastāv starp ekonomisko, sociālo un vides faktoru laukos.

  2. …bet ZM ierēdņi dara visu, lai to iznīcinātu…

  3. Un kur šo brīnumu nopirkt?

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+