×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. maijs, 2013
Drukāt

Medību izstādē būs nopērkami 15 dzīvnieku un putnu izbāzeņi

LETALETA

Latvijas Kara muzejā 15. maijā atklās vērienīgu izstādi “Medības”, lai parādītu medību vēsturi Latvijā pēdējos 100 gados; izstādē būs aplūkojamas unikālas vēstures liecības no muižnieku laikiem līdz pat mūsdienām, aģentūrai BNS pastāstīja muzeja pārstāvis Mārtiņš Mitenbergs.

Izstāde varēs apskatīt 30 medību ieroču, vairāk nekā 40 dzīvnieku un putnu izbāžņu, apmēram 80 dažādu trofeju un daudz vēsturisku fotogrāfiju un Latvijas mednieku personīgo mantu.

Pirmo reizi plašākai auditorijai būs apskatāmas leģendārā LPSR mežsaimniecības un mežrūpniecības ministra Leona Vītola un viņa vietnieka mežkopja Jāņa Vanaga personīgās mantas un trofejas.

Mitenbergs informēja, ka izstādes laikā 15 dzīvnieku un putnu izbāžņi būs nopērkami, kā arī izstādē varēs aplūkot un iegādāties Latvijas amatnieku darinājumus – slazdus, zvēru barotavas, medību luktas un izšuvumus ar medību tematiku. Īpaša vieta tiks paredzēta gastronomiskiem izstrādājumiem un dziednieciskiem līdzekļiem.

Izstādes veidošanā līdzdarbojās 25 mednieki no deviņiem medību kolektīviem. Kara muzeja medību ekspozīcija uz izstādes laiku papildināta ar unikālām vēstures liecībām, kas aizgūtas no astoņiem Latvijas muzejiem.

Izstāde būs apskatāma līdz 2013.gada nogalei.

Kara muzejs piedalīsies arī Muzeju naktī. Tās laikā apmeklētāji varēs gan degustēt meža dzīvnieku konservus, gan iegādāties dažādus mednieku suvenīrus.

Izstādes autori ir Egils Gelderiņš, Jānis Neimanis, Mārtiņš Mitenbergs, Sandra Mackeviča, bet ekspozīcijas māksliniece ‒ Ieva Lapiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+