×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. aprīlis, 2012
Drukāt

Mednieku „karte” nozīmi zaudējusi

Tā kaut kā dīvaini sanāk, ka Medību likuma 1. pantā ir “piemirsies” definēt medību pamatdokumentu – mednieka apliecību, kurai neesot, persona nedrīkst iegādāties medību ieročus un tos lietot medībās, kā arī piedalīties medību procesā kā mednieks.

Toties no 2004. g. tika ieviesta maksas mednieka sezonas karte, kur nepamatoti un nevajadzīgi dublēja mednieka apliecību un VMD tas bija līdzeklis, kā no medniekiem iekasēt papildus līdzekļus savām vajadzībām. Minētais dokuments savu nozīmi pavisam zaudēja pirms trim gadiem, kad medniekiem tika pret samaksu izsniegts A4 formāta “palags”, kuram otrā pusē vairs nebija jāatzīmē nomedītie nelimitētie zvēri, un šī “karte” palika par neko vairāk kā naudas kāšanas veidu no medniekiem, kuri jau tā maksā nomas naudu par platībām un licencēm – bezīpašnieka dzīvnieku nomedīšanu (CL 931 p. 1. p.). Limitēto medījamo dzīvnieku (bezīpašnieka) nomedīšanas licences medniekiem būtu jāizsniedz bez maksas. Tāpat medniekiem no savas kabatas nav jāuztur mednieku reģistrs visā valstī un nav jāuztur VMD administrācija – tas ir valsts pienākums!

Situācijā, kad mednieka sezonas karte ir tikai un vienīgi naudas iekasēšanas instruments – tā ir likvidējama kā nepamatota un nekam nevajadzīga, un absurda, jo it visas tiesības medniekam dod mednieka apliecība. Šī karte ir kļuvusi par lieku un nekam nevajadzīgu “papīru”. Uzskatu, ka par šiem pēdējiem gadiem, kad šī karte bija zaudējusi savu praktisko nozīmi, no medniekiem iekasētā nauda par karšu iegādi ir VMD jāatmaksā atpakaļ, jo šādu nevienam nevajadzīgu dokumentu pārdošana ir nepamatota. Pati sezonas karte kā sevi izsmēlusi ir jālikvidē. Ja valsts šādi vēlas apzināt aktīvo mednieku skaitu, tad šādas kartītes centralizēti (tikai ne jau “palaga” formātā!) mednieka apliecības formātā – var izsniegt kolektīva vadītājiem un individuālajiem medniekiem bez maksas.

Lūdzu Saeimu un valdību lemt jautājumu par mednieka sezonas karšu likvidēšanu kā sevi izsmēlušu, lieku un nevajadzīgu “papīru” medniekam, bet nepamatoti un prettiesiski iekasēto naudu par šo nekam nevajadzīgo mednieka sezonas karšu pārdošanu uzlikt VMD par pienākumu (vairāk nekā 1. mij. latu) atmaksāt medniekiem atpakaļ ar attiecīgajām izmaiņām kā Medību likumā, tā Medību noteikumos, kā arī ieviest Medību likuma 1. pantā izsmeļošu mednieka apliecības definīciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+