×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
29. marts, 2014
Drukāt

Medumu pagastā deg kūla 75 hektāru platībā

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajā diennaktī lielākais kūlas ugunsgrēks izcēlies Daugavpils novada Medumu pagastā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele.

Latgalē pērnā sausā zāle degusi 75 hektāru (ha) platībā. Līdz ar to nodegusi arī neapsaimniekota ēka 80 kvadrātmetru platībā un saimniecības ēka 64 kvadrātmetru platībā.

Plaši kūlas ugunsgrēki izcēlušies arī Rugāju novada Lazdukalna pagastā, kur pērnā zāle degusi 60 ha platībā, Salaspils pagastā, kur kūla degusi 50 ha platībā un Ludzas novada Cirmas pagastā, kur meža zemsedze un sausā pērnā zāle degusi 51 ha platībā.

Aizvadītajā diennaktī kopumā pērnā sausā zāle Latvijā dedzināta 113 vietās un bijuši trīs meža ugunsgrēki, liecina informācija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājaslapā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī notikuši 136 ugunsgrēki, no tiem septiņi – Rīgā, novados – desmit, bet citās republikas nozīmes pilsētās – seši. Cietuši divi cilvēki, bet izglābts – viens.

VUGD aizvadītajā diennaktī veicis deviņus glābšanas darbus un saņēmis 18 maldinājuma zvanus.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Maldīgs ir cilvēku priekšstats par to, ka nekas nenotiks, jo ugunsgrēks tiek kontrolēts. Kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta. Vēja un citu apstākļu ietekmē, degšanas virziens var mainīties, liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām utt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+