Laukos
Bizness

“Mego” lielākais īpašnieks Babenko pārraksta savas kapitāldaļas pašam piederošam uzņēmumam0


Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Mego” veikals Marijas ielā.
Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Mego” veikals Marijas ielā.
Foto – LETA

Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Mego” lielākais akcionārs Aleksandrs Babenko pārrakstījis savas “Mego” kapitāldaļas viņam pilnībā piederošam uzņēmumam SIA “Gruodis”, liecina “Firmas.lv” informācija.

Tādējādi Babenko joprojām ir lielākais “Mego” akcionārs, bet pastarpināti. Izmaiņas reģistrētas 2017.gada 29.decembrī. Uzņēmums “Gruodis” dibināts 2017.gada 1.decembrī. Tā pamatkapitāls ir 2 428 348 eiro.

Ar Babenko patlaban nav izdevies sazināties. Arī “Mego” pārstāvji par šīm izmaiņām komentārus nav snieguši.

Līdz ar to “Mego” īpašnieki patlaban ir “Gruodis” – 62%, Dmitrijs Karbanovs – 18%, bet pa 10% pieder SIA “Blizzard Holding” un SIA “Blackrock Holding West”. “Blizzard Holding” pieder SIA “Main Arctic Holding”, kuras īpašnieks ir Aleksandrs Morozs, bet “Blackrock Holding West” pieder SIA “Blackrock Holding”, kuras īpašnieks ir Grigorijs Vovks.

Babenko par lielāko “Mego” akcionāru kļuva pērn jūnijā. Līdz tam lielākais “Mego” dalībnieks ar 62% kapitāldaļu bija Mihails Uļmans, kurš ir lielākais daudznozaru kompānijas SIA “Mono” un arī citu uzņēmumu īpašnieks vai līdzīpašnieks. Savulaik Babenko un Uļmans ir bijuši “Mono” holdinga īpašnieki.

“Mego” ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, kurš Latvijā darbojas kopš 1999.gada. Veikali atrodas dažādās Latvijas pilsētās – Rīgā, Aizkrauklē, Baldonē, Bauskā, Brocēnos, Cēsīs, Jēkabpilī, Jūrmalā, Sauriešos, Liepājā, Talsos, Tukumā, Valkā un Ventspilī.

Kā ziņots, mazumtirdzniecības grupas “Mego” konsolidētais apgrozījums 2016.gadā bija 140,743 miljoni eiro, kas ir par 18,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet konsolidētā peļņa samazinājās par 8,5% un bija 4,148 miljoni eiro.

“Mego” grupas konsolidētais apgrozījums 2015.gadā bija 118,827 miljoni eiro, bet peļņa – 4,532 miljoni eiro. “Mego” grupā ietilpst “Lenoka”, kas pārvalda “Mego” veikalu tīkla lielāko daļu, un SIA “EzerMeg”, kas pārvalda vairākus “Mego” veikalus un kafejnīcas.

LA.lv