×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

Meiteni soda par beigušos pases derīguma termiņu, lietu nodod tiesu izpildītājam (19)

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

2013. gada martā likumsargi 15 gadus vecai meitenei par pārvietošanos bez atstarotāja gribējuši piemērot brīdinājumu, taču izrādījies, ka meitenes pasei beidzies derīguma termiņš. Pēc pieciem gadiem ģimene uzzina, ka lieta nodota tiesu izpildītājam, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Pēc pāris mēnešiem portālā Latvija.lv pamanīju, ka man parādās nenomaksāts administratīvais sods, es to uzreiz samaksāju,” stāsta Sabīnes māte Kristīne.

2013. gada 1. jūlijā sods samaksāts, un Sabīne tikusi pie jaunas pases. Šeit stāstā varētu likt punktu, sakot, ka tā viņas dzīvoja ilgi un laimīgi, bet nesen Sabīne atskārtusi, ka bloķēts viņas bankas konts.


Parādniece, pašai nezinot

“Man teica, lai zvanu tiesu izpildītājai, tiesu izpildītāja teica, lai zvanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Tikai tad es uzzināju, ka man ir sods, bet man arī teica, ka tas ir apmaksāts, un esot dīvaini, ka man tagad jāmaksā,” raidījumam stāsta Sabīne.

Tiesu izpildītājai jāmaksā 66 eiro. Šo piecu gadu laikā neviens neesot par parādsaistībām brīdinājis vai centies sazināties ar kādu no ģimenes. “Mūsu deklarētā dzīvesvieta nav mainījusies gadiem, neesam saņēmušas nekādu informāciju,” tā Sabīnes māte.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē gan informācija par pašvaldības policijas noformēto protokolu tika saņemta, persona (Sabīne) esot parakstījusies, apliecinot, ka ir informēta par lietas izskatīšanas datumu.

Tā kā persona bijusi nepilngadīga, 15 gadus veca, informēti tika arī vecāki. Nosūtīta vēstule uz deklarēto dzīvesvietu, bet uz lietas izskatīšanu neviens tā arī neieradās. Tika lemts, ka 30 dienu laikā jāsamaksā naudas sods, ja tas netiek izdarīts, lieta nonāk tiesu izpildītāja rokās.

Tiesu izpildītāja Iluta Broka to, ka sods apmaksāts, uzzināja tikai no raidījuma “Bez Tabu”. Viņa uzskata, ka parādniecei pašai bija jāziņo par to, ka sods ir samaksāts.

Plašāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. labākais visā šajā ir tas, ka sot bijis jāpaziņo, ka sods samaksāts. Ierēdņu tonnas savā starpā nekomunicē, un laikam arī datu bāzes nav pieejamas. Taisāmies lidzi civilizētai pasaulei, bet dzīvojam kā 20. gs. viducī.

 2. anna -pensionāre Atbildēt

  Tas taču ir unikums sods ir nomaksāts, bet bandīti -tiesu izpildītāji grib uzvārīties uz nabaga tautas.Pareizi balsojiet un drīz mūsu zemē būs cita iekārta , bez tautas izlaupītājiem.

 3. Nesaprotu? 15 gados vēl vispār nav jābūt pasei. Par ko ir sods vispār??

  • muļķis, kas lepojas ar savu nezināšanu. Pasi var izsniegt kaut vai zīdainim, ja paredzēts izceļot no valsts. Šāda pase jānomaina, sasniedzot 15 gadu vecumu.

 4. Vēlreiz Jums stāstu , Atbildēt

  ka Latvijas neatkarīgā Republika pastāv tikai uz papīra . Defakto tā ir SIA , kur slepus izstrādāti tādi likumi , lai LUMPEŅI gūtu peļņu no jebkura un no jebkā . Normālā godīgā Saeimā , enerģētikas ministrs atkāptos no amata par OIK afēru , tikai ne SIA Latvijas Saeima . Tas pierāda , ka tā viņiem ir normāla prakse un , ak vai , kas tur sevišķs , nu atklāja , nekas – savējie piesegs !

 5. Vājprātu vājprāts! Nu kur vēl pasaulē ir kāda vēl tik stulba valsts, kas pieprasītu pasi ar nebeigušos termiņu! Nekur tā nav, ka visu mūžu nevarētu uzrādīt savu 3 gadu vecumā taisīto pasi.

 6. Tātad katru reizi kad es samaksāju administratīvo sodu man ir jāalgo privātdetektīvs lai noskaidro vai kāds parādu piedzinējs jau nav paspējis piezīsties ?

 7. Tātad katru reizi kad es samaksāju administratīvo sodu man ir jāalgo privātdetektīvs lai noskaidro vai kāds parādu piedzinējs jau nav paspējis piezīsties ?

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 9. Tiesu izpildītājus arī vajadzētu bišķi atšaut, kopā ar maksātnespējas administratoriem, deputātiem un ministriem

 10. Kopš kura laika 15 gados ir pase un vēl ar beigušos termiņu? Pasi tak izsnidz tikai no 16.

 11. Lūk šāds “tiesiskums” bija viens no galvenaijiem manas emigrācijas iemesliem. Tagad es jau vairs neesmu latvijas pilsonis. Iesaku visiem pie iespējas atteikties no latvijas pases.

 12. Daiga, neesi dzirdējusi, ka cilvēkiem ir arī pienākumi un ne tikai Latvijā!

  • man tāda pase nepavisam nav vajadzīga Atbildēt

   pļāputrīne !
   Ja valstij vajaga, lai izsniedz no budžeta līdzekļiem, tāpat kā ceļa zīmju un kilometru stabiņu uzstādei !

 13. Kad vajag, neviens neko nezina…
  Zina tikai, ka jāmaksā.

 14. Diemžēl pilsoņu un iedzīvotāju sapratne degradējas. Cilvēcība aiziet vēsturē…..

 15. Kaut kāds VĀJPRĀTS,un tā Tautu NOTURĒS LATVIJĀ

Draugiem Facebook Twitter Google+