×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Joprojām dzīvojam padomju varas ēnā. PILNĀ saruna ar Viesturu Kairišu (49)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Tieši šodien, 1. novembrī, kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvos studijā “Mistrus Media” uzņemtā Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika”, kuras pamatā ir izsūtījumu Sibīrijā izdzīvojušas latviešu sievietes, rakstnieces Melānijas Vanagas dzīvesstāsts. Tas ir patiess vēstījums par deportētajām latviešu sievietēm, kam bija jāizcieš un jāizdzīvo Sibīrijā un kam izdevās atgriezties Latvijā.

– Viestur, kā jūsu rokās nonāca Melānijas Vanagas dzīvesstāsts “Veļupes krastā”, kas ir pamatā filmai “Melānijas hronika”?

V. Kairišs: – Mākslinieks Ilmārs Blumbergs reiz, daloties atmiņās, pastāstīja arī par Melāniju Vanagu un viņas grāmatu. Kad sāku interesēties par Sibīrijas tēmu, no daudziem dzirdēju, ka nozīmīgākais darbs šajā jomā ir “Veļupes krastā”. Taču, pirmoreiz lasot, kaut kā iestrēgu… un līdz galam netiku. Kad atsāku pēc kāda laika, arvien vairāk iedziļinājos, līdz vienā mirklī pēkšņi sapratu: te ir filma! Taču vienlaikus aptvēru, ka uz ko tādu neviens neparakstīsies, jo mūsu valstī jau nav naudas, tas nav pat apspriežams… un nekāds komercpatriotisms te arī nesanāks. Materiāls bija tik apjomīgs, ka šaubījos, vai to vispār iespējams veidot kā vienu vienotu vēstījumu… Tomēr tas mani tik ļoti aizrāva, ka pāris mēnešos pats ieskicēju scenāriju un tikai pēc tam gāju meklēt producentu.

– Gintu Grūbi…

– … kurš uzreiz teica “jā”, kas arī šai filmai bija vienīgā iespēja. Ja producents būtu ilgāk apsvēris visas nākamās grūtības, visticamāk, nez vai būtu piekritis… Diemžēl mums nebija tāds budžets, kāds nepieciešams tik vēsturiskai un episkai dažādos gadalaikos uzņemtai filmai. Kalkulējām, kā lētāk, vienkāršāk. No otras puses, vienkāršība ir svarīga, lai būtu atbilstība stāstam. “Melānijas hroniku” nemaz nevar veidot izsmalcinātā manierē. Filmas stils ir ļoti askētisks, taču arī to patiesībā nav nemaz tik vienkārši panākt.

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. stulbs tu esi-skats no malas!

 2. Teikšu godīgi, NEREDZU nevienu iemeslu lai skatītos šo MĀKSLAS filmu, ja esmu personīgi dzirdējis 100-tiem stāstu no ACULIECINIEKIEM – izsūtītajiem…kā arī fonda “Sibīrijas bērni” vadītājas un režisores Dzintras Gekas DOKUMENTĀLĀS filmas ar šo aculiecinieku stāstiem …Ir izdotas arī viņu pašu rakstītās grāmatas – atmiņu stāsti ….

 3. atmodas gadi ir pārāk īss laiks, lai “pārkārtotos’ : vispirms bija neliels apjukums, pēc tam bandītu laiki, tad bija jāzog visiem, kas vien tika klāt (var to saukt par iegādāšanos par vienu naudiņu vai prihvatizāciju), pa vidu valdības mahinācijas ar Saeima atbalstu (tautas muļķošana ar “vēlēšanām’, kur par ievēlētiem uzskatīja pat neievēlētos /visādas solvitas/, un te nu mēs esam pie savas izēstās siles Latvijas.

 4. Stāsts par padomju ēnu Atbildēt

  Joprojām dzīvojam padomju varas ēnā.
  ———————-
  ja mēs dzīvoti “padomju ēnā”, tad neēstu SPECIĀLI oriekš 3.pasaules valstīm Rietumos račotus MĒSLUS Latvijā …
  ja mēs dzīvotāu padomju ēnā, tad vismaz 500 000 tautuešy šodien ar ģimenēm NEDZĪVOTU ārzemēs …
  Ja mēs dzīvotu pasomju ēnā, tad šodien LV nebūtu NATO un Ādažos neatrastos NATO valstu sabiedroto vienības …
  ja mēs dzīvotu padomju ēnā, tad šodien NEBŪTU sagrautas lielās rūpnīcas, NEBŪTU cilvēku un dzīvnieku patversmes, nebūtu bezpajumtnieku, nebūtu zupas virtuves NABAGIEM – Rīgā vien ir 7 zupas virtuves…
  ja mēs dzīvotu padomju ēnā, tad lauki nebūtu tukši – iedzīvotāju skaits samazinājies par 50 % …

 5. vai Sorosietis?

 6. Ne visiem vienmēr viss ir jāizrunā. Vectēvs bija Sibīrijā, neko daudz nestāstīja un es zinu, ka šo filmu viņš skatīties neietu. Es arī neiešu. Viņš vienmēr teica – dzīvo uz priekšu, nerakājies citu dzīvēs. To arī ieteiktu pārgudrajam režisoriņam.

  • Labi, ka ir cilvēki, kas nebaidās ar mākslas starpniecību runāt par tik nozīmīgiem un skaudriem notikumiem mūsu tautas vēsturē, tie skāra tūkstošiem pieaugušo un bērnu. Arī pēc atgriešanās daudziem neklājās viegli, un ne jau tikai materiāli. Ir par to jārunā!

 7. Autoram:
  Tēma neapšaubāmi ir ļoti aktuāla un par to ir vēl daudz kas sakāms daudziem.
  Tomēr šis tas Jūsu rakstā vieš bažas. Nu, kaut vai “Ilgais ceļš kāpās” objektivitātes galīgs noniecinājums.
  Ticiet man, es vēl paguvu daudz ko uzklausīt no toreiz izvestajiem – bija visādi, daudzi tiešām nosala vai nomira badā… Daudziem palaimējās, pat uzcēla mājas tur sev. Neviens no viņiem nicinoši neizteicās par Sibīrijas / krievu tautu kā tādu! Jo bija palikuši dzīvi. Režīms gan reti kam šķita ko vērts.
  Būtu briesmīgi, ja Jūsu darbs tamdēļ izrādītos vienpusīgs (pat nerakstu, brāķis), par kuru varētu tikai smīkņāt + ienaidnieki to izmantos arī.
  Jūs esat vēl ļoti jauns, padomājiet 100x lūdzu, pirmas tiešām ko sakāt. Bet šads darbs šodien ir īpaši vajadzīgs – lai veicas!

 8. Daudz kam varu piekrist, bet vienu gan neasaprotu, ko Kairishs grib? Lai aizcelj Krieviju kaut kur uz Aafriku? Nu, buus taa muuzhiigi muuzhos blakus. Un tas bija STALJINA rezhiims, kam nekaada sakara ar shodienas Krieviju. Kaapeec Kairishs taapat neizsakaas par Vaaciju? Manupraat, Hitlers vairaak ir nogalinaajis, pusee pasaules ir Hitlera nogalinaato, bet nekas – Vaacija visiem patiik. Kairisham arii. Vot, tas jau liek uzmaniigaak ieskatiities cilv eekaa. Jo vairaak, ja pasha gjimene un radi NAV cietushi izsuutiishanaa. Apseestiiba tas saucas, ja kas. Rusofobija…

  • Tovarisch, Fominova! Esat iestregusi ” saulainaja” PSRS! Stalina režims un tas, kas notika 30 -tajos looooti stipri atgadina sodienas Krieviju!! Propoganadas mašinas sakastrē savu iedzivotaju smadzenes, ari Jusejas!! PSRS – launuma imperija, kura atkal atdzimusi…patiesībā nekad nav atdzisusi!! Minējat Hitleru!! Gan vaciesi, gan austriesi (Hitlers bija austrietis) ar kaunu izvairas no sarunam par so vestures posmu!! Tacu slepkavas Stalina pecteci ka Jus un pārejās atraugas -vesturisko vainu nav pārvertējuši…kiška tonka??..Lielkrievu šovinisms nelauj?…Pie rusofobijas ir vainigi pasi krievi!! Kāpec jus visur bāžaties! Cehijā? Ungarija?..Gruzijā! Ukrainā?…Stadiet labibu savos alkoholiku laukos! Jusu Putins un Co tacu ir izvarojis (otjebal) paša māti – savu dzimteni!! A jus , Lohi, vata, ticat ” carjam-batjuskam”

   • izēd ateju, dermoliberastu militārhistēriskās propagandas totāli nozombētais pediņskapja trolli.

    • “Gan vaciesi, gan austriesi (Hitlers bija austrietis) ar kaunu izvairas no sarunam par so vestures posmu!!”
     Nepiekrītu! Neviens tur ar kaunu no vēstures nevairās. Drīzāk, cenšas ko labot un nepieļaut kā līdzīga atkārtošanos – tas gan.

   • Partaigenosse, sorry, komissar, mani vari mieriigi Staljina peectechiem nepiereekjinaat, jo teevs – Edviins Gailis, maate Karija Riekstinja, tikvien kaa uzvaards no viira, bet, nee, ne no krieva, no 100% baltkrieva ha ha ha. Mana omiite izgaaja Sibiiriju, no vinjas esmu dzirdeejusi bezgala daudz staastu – briesmiigu un ne tik briesmiigu. Vinja atgriezaas un prata noshkjirt Staljina rezhiimu no krieviem. Sibiirijaa vinja bija ieguvusi daudz draugu, beerniibaa dziivoju pie vinjas un atceros, kaa pie mums viesojaas vinjas draudzenes no Omskas. Diemzheel, masu mediju, politikju vai veel kaadu nezinaamu speeku iepoteetais naids pret krieviem un Krieviju tev ir aizmiglojis skaidru skatu uz dziivi, realitaati. Nevajag Krievijai Latviju. Krievija vienmeer buus Latvijas kaiminjvalsts, un ar kaiminjvalsti vislabaak ir sadziivot mieraa. Jaa, arii ASV un taas Eiropas vasaljvalstiim Latviju vajag par tik, cik taa dod iespeeju pietuvoties Krievijas robezhai, kas, protams, lielaaku droshiibu un draudziigaakas attieciibas ar kaiminjvalsti nerada. Juus, rusofobi esat ne tikai nozheelojami savaa apmaatiibaa, juus esat drauds visai Latvijas valstij.

    • Jūsu omīte cieš no Stokholmas sindroma.

     Stokholmas sindroms ir psiholoģiska parādība, kad upuris izrāda empātiju vai simpātiju pret varmākām un dažkārt tos arī aizstāv. Citiem vārdiem sakot, psiholoģiska aizsargreakcija, lai nesajuktu prātā.

  • Inna, man ir aizdomas, ka Jūs esat cilvēks bez dvēseles !!! Tas ir ārprāts, ka var izraut no gultām nevainīgus cilvēkus – zīdaiņus, nespējīgus sirmgalvjus un arī spēka pilnus LATVIJU mīlošus un izaugsmi veicinošus ar savu darbu cilvēkus!! ! Ka OKUPANTI ieguļas aizvesto un nobendēto siltajās gultās. Ārprāts. Pēc Jūsu rakstītā mani māc šaubas, ka arī Jūs piederat tiem, kuri vēl arvien ilgojas pēc OKUPĀCIJAS laikiem. DEOKUPĀCIJAI JĀBŪT, ja mēs nevēlamies Ukrainas likteni !!!

   • Valter, iemaacies lasiit, es esmu latviete, un mans vaards ir Ina.
    Jaa, tas bija aarpraats, bet TAS bija teju 70 gadus atpakalj, tas bija STALJINA rezhiims, taa bija PSRS, bet shodien ir 2016. gads, un valsts, kuru juus te visi lamaajat, nav PSRS, bet ir Krievija. Pie tam, ja juus kaut mazliet buutu iedziljinaajushies visaas Staljina rezhiima represijaas, tad zinaatu, ka taapat tika represeeti arii pashi krievi. Tas bija STALJINS nevis Putins. Un Putins ir tik iztureets, ka uz visiem latvieshu un citu tautiibu nacistu shnjaacieniem, breecieniem un bljaavieniem nereagjee. Ka nepadodas ASV un taas shakaalju britu provokaacijaam. Lai vinjam laba veseliiba, jo, kameer Krievijaa prezidents buus Putins, mums miers ir garanteets.

   • Tur bija visādi – gan nevainīgi, gan VAINĪGI … Vai tu domā, ka šodien nepiekrautu vagonus ar visādiem hūtēm-bārdām un viņi to nebūtu pelnījuši?

    • Pat ja katrā vagonā sēdētu desmit hūtes, tas neattaisnotu pat vienua nobendēta bērna dzīvību.

     Tikai – toreiz tas bija uzbrukums inteliģencei, ne jau hūtveidīgajiem. Izveda skolotājus, žurnālistus, juristus, ārstus un viņu ģimeņu locekļus.

     Noziedznieki tā arī nav sodīti.

  • “Manupraat, Hitlers vairaak ir nogalinaajis…”
   Tomēr nē! Staļinam bija kā lielāki cilvēkresursi, tā arī vairāk laika ko tērēt.
   + Vācija svas kļūdas tiešām ir sapratusi – vismaz pamatos – to zinu, jo vienubrīd pailgi strādāju / dzīvoju Vācijā kā arī n-tās reizes pēc tam tur esmu vēl ciemojies. Krievijā pārāk daudzi vēl tā arī neko nav sapratuši (tur arī esmu pastrādājis un padzīvojis), zinu.

  • atļaušos atgādināt, Atbildēt

   ka V.Kairiša režisētā filma veidota pēc Melānijas Vanagas sarakstītajām atmiņām par izsūtījumā pavadīto laiku.Jums laikam liekas,ka vēl par maz tiek runāts par Hitleru un viņa režīmu.Filmai,Vanagas un Kairiša darbam ar to nav nekāda sakara.Tāpat filmai nav nekāda sakara ar mūsdienu Latvijas problēmām,kuras Kairišs nekad nav noliedzis.Gluži otrādi.Tajā vietā,lai runātu par filmu,komentētāji gaužas par mūsdienu dzīvi Latvijā,kas izskatās pēc garīgas slimības.Un,kur nu vēl “neaizmirstamais”Hitlers!Vai tad vēl kādam nav skaidrs,ka Staļina režīms nobendēja daudz vairāk cilvēku,turklāt savējos un uzticamos tajā skaitā.

  • Jau sen tiek pētīts, kurš tirāns bija asiņaināks, un vairums pētnieku uzskata, ka Staļins ir nogalinājis vairāk upuru.

 9. Stokholmas sindroms Atbildēt

  Daudzi latvieši mīl padomju laikus. Daudzi latvieši padomju laikos ieņēma augstus amatus un baudīja augstu dzīves līmeni; ļoti liela latviešu daļa sadarbojās ar padomju varu un varbūt tikai 1% latviešu pretojās padomju varai. Gandrīz nekad neesmu dzirdējis, ka latvieši padomju laikus sauktu par okupāciju (varbūt tikai 1 latvietis no 100). Lielākā daļa latviešu okupāciju mīļi dēvē par padomju laikiem, jo tie priekš viņiem vai viņu senčiem nebija slikti laiki.
  Kairiš, lūdzu, padomju varu turpmāk pareizi sauc par okupācijas varu.

  • Kangaru divkosības sindroms Atbildēt

   Tikai pavisam nedaudzi latvieši mīl pašreizējos “brīvās eurolatvānijas” laikus. Nedaudzi latvieši šajos SILES “valsts” laikos ieņem augstus amatus un bauda nesamērīgi elitāru dzīves līmeni; ļoti neliela latviešu daļa sadarbojas ar šo pašreizējo “eiropas provinces” kangariem deleģēto vagaru varu. Un, diemžēl, pat labākajā gadījumā varbūt tikai 1% latviešu pretojas šai pašreizējai klaji un pat apzināti merķtiecīgi necilvēcīgajai, lopiski trulajai SILES “valsts” parodijas “eurolatvānijas” varai. Gandrīz nekad nav nācies dzirdēt, ka latvieši savā Tēvzemē vardarbīgi ievazātos pašreizējos “proamerikāniski orientēto rietumsabiedroto militārā bloka” uzplaukuma un šajā pašreizējā “valstī” nu jau pastāvīgās “militārās atturēšanas misijas” locekļu jeb ārzemju armiju militārā kontingenta algotņu totālas visatļautības laikus sauktu par okupāciju (varbūt tikai 1 latvietis no 100). Zināma daļa latviešu šo pašreizējo reālo un absolūti pilnvērtīgo OKUPĀCIJU mīļi dēvē par “multinacionālās militārās alianses ģeopolitiskās sadarbības un stratēģisko hibrīddraudu eskalācijas atturēšanas” laikiem, jo tie priekš tikai dažiem, salīdzinoši ļoti mazskaitlīgiem lojālpatriotiski orientētiem varnešiem, viņu tuvākajiem radiem, shēmošanas kompanjoniem jeb “biznespartneriem” un “pietuvinātajiem īpašo vajadzību apkalpotājiem” nav slikti laiki.

   Visi tie labie ļaudis, kuri sevi patiešām pamatoti var uzskatīt par normāliem cilvēkiem un kuri ciena gan paši sevi, gan arī savus līdzcilvēkus, un tāpēc nekad neatļausies prasti un glupi melot, īpaši jau paši sev – lūdzu, šajā pašreizējā “valstī” faktiski neierobežoti parazitējošo, “proamerikāniski orientēto rietumsabiedroto militārā bloka” totāli kontrolēto “eirolatvānijas” kangaru marionešu varu turpmāk pareizi un pilnīgi atbilstoši tā arī sauciet – par OKUPĀCIJAS varu.

  • Nevis miil padomju laikus, bet atziist, ka padomju laikos vienkaarshie cilveeki dziivoja labaak, jo, pirmkaart, visiem bija darbs, otrkaart, nevienam nebija jaabaidaas par savu, beernu un mazbeernu naakotni, trehskaart, treshkaart, visiem bija pieejama bezmaksas aarsteeshanaas, ceturtkaart, visiem bija pieejama bezmaksas augstaakaa izgliitiiba, piektkaart, labi dziivoja ne tikai tie, kas bija partijas elitee, labi dziivoja arii tie, kas labi straadaaja. Nekaa no mani uzskaitiita NAV shodien Latvijaa, jo, pirmkaart, latvijaa ir ljoti augsts regjistreetaa bezdarba liimenis, nemaz nerunaajot par neregjistreeto, otrkaart, neviens, arii labu darbu straadaajoshs, nevar buut droshs par savu naakotni, jo uznjeemeejs var bankroteet gan savas gan valsts radiitu izmainju deelj, treshkaart, mediciina Latvijaa IR par maksu – augstaaku vai zemaaku, bet maksu, pie tam, par taadu, kas nekaadi nav saistiita ar valsts iedziivotaaju maksaatspeeju, pie tam, uz operaacijaam jaagaida gadiem ilgi, kameer par maksu TAJAA pashaa slimniicaa, TIE PASHI aarsti to izdariis tuvaakajaa laikaa, ceturtkaart, augstaakaa izgliitiba ieguustama par maksu, kas ljoti daudzus iedzen gadiem ilgaa paraadu juugaa, pie tam, augstaakaas izgliitibas kvalitaate Latvijaa ir aarkaartiigi zema, piektkaart, arii labi, pat ljoti labi straadaajot, alga Latvijaa nav cilveeka cieniigas dziives nodroshinaashanai pietiekama. Ja vien nestraadaa kaadaa valsts uznjeemuma padomee vai valdee. Pareizaak – nevis straadaa, bet tajaa esi iecelts. Bez reaaliem darba pienaakumiem. Kaa, piemeeram, Ventspils Briivostas valdes loceklji. Arii lembergs.

   • NEKAD, NEVIENS normali domajošs LATVIETIS NEGRIBES ATGRIEZTIES jUSU SAPNJU CIETUMĀ PSRS! VIENI IMITEJA, KA STRADA, OTRI IMITEJA, KA MAKSA…MELU PASAULE! LATVIJAS ŠISDIENAS PROBLEMAS IR ARI EIROPAS, PASAULES SISDIENAS PROBLEMAS…

   • ” nevienam nebija jābaidās par savu, bērnu, mazbērnu nākotni “. “cienītā” es gan sēžot Mordovijas konclēģerī ne tikai baidījos, bet lūdzu Dievu palīdzēt LATVIEŠU TAUTAI atbrīvoties no OKUPANTIEM !!!

    • Ja jau esi no izsuutiitajiem, kas seedeejushi Mordovijas leegjeros, tad jaasaka, ka tas naacis par labu tavai veseliibai, jo veel joprojaam komentee 😀
     P.s. Tagad vari seedeet Latvijaa un pieluugt dievinju, lai atbriivo to no ASV un britu okupantiem. Un neaizmirsti kaadaa eestuvee vai bodee bijiigi paiet malaa, ja kaads no tiem okupantiem gribees iepirkties, citaadi aatri dabuusi pa degunu un naaksies teereeties maksai par aarsteeshanos

     • Ina, jums ir ļoti apmiglota izpratne par okupāciju.
      Okupanti bija tie, kas slepkavoja un deportēja. To nu jūs nekādi nevarat pārmest amerikāņiem.

  • Piedodiet, vai tad Brigmanis, Gorbunovs, lembergs neslavēs OKUPĀCIJAS laiku, kad sildījās saulītē un tagad veiksmīgi pārkrāsojoties, turpina valdīt Latvijā ?!?

 10. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  Mediju ziņa (02.2015.): “Tas, ko drīkst nosacīti saukt par tautas pārvaldīšanas tehnoloģiju, sastāv no divām daļām. Viena daļa ir politkorekta, bet otra daļa ir nepolitkorekta. Vara tautas pārvaldīšanā var izmantot gan morāli atbalstāmu un sociāli cienījamu tehnoloģiju, gan amorāli antihumānu un sociāli necienīgu tehnoloģiju. Turklāt sociāli cienījamo tehnoloģiju neviens neslēpj no tautas un atklāti informē sabiedrību par šīs tehnoloģijas pielietošanu, bet sociāli necienīgo tehnoloģiju cenšas slēpt no tautas un par tās pielietošanu atklāti neinformē sabiedrību.” … (cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Tautas pārvaldīšanas nepolitkorektās receptes”, 7.02.2015., w-resursi: www .artursprieditis. lv un blog .artursprieditis. lv)
  ——-

  ‘MOTO’:
  “Nelidot augstāk par vistu kūts laktu,
  vismīļāki domāt par dējamo kaktu!…”
  / Vilis Plūdonis, iz poēmas “Uz saulaino tāli” /
  ——-
  .
  “Latv(ĀŅ)u LUMPEŅU “morālētisko pamatvērtību” Kodekss.”
  ( “latv(ĀN)ijas SILES valsts titulnācijas” ‘status quo’, fragmentāri )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Pasaules Tautām, kam Valstis IR savas,
  “Globālā kontekstā” pārsvara NAV(a) ~
  Vairumam atliek vien sapņot un cerēt,
  Normālai Valstij par Nāciju derēt…

  Valsti, kas dzimusi Brīvības cīņās,
  Varas un SISTĒMAS zombiji mīņā,
  Sū#os pie SILES, ko ķēza jau gadiem,
  Cūklopu varza ar “draugiem un radiem”.
  .
  “Nācijas līderi” LUMPEŅU baru,
  Spiež “valsti mīlēt” un “respektēt varu”
  (TĀDU, kas vājprāta murgos vien rādās),
  “Cērpot kā aunus” – pirms “noģērē ādas”:
  .
  “NOZOMBĒT “nāciju” – problēma maza!
  “Latv(ĀŅ)u LUMPEŅU Kodeksā” drazas,
  Sabāzts pa pilnam, no vāka līdz vākam ~
  “Primāros” fragmentus “sprediķot” mākam:
  .
  “Kodeksa” tēzes kā “mantru” būs zināt!!!
  (Tāpēc – tās dienišķi vērts “atsvaidzināt”,
  Latv(ĀŅ)u LUMPEŅIEM, veciem un jauniem,
  “Klusajiem mīzējiem” & “cērpamiem auniem”):
  .
  “Nācijai” – paklausīt VISAM, ko saka!!!
  (‘Biedri’ no “priekšstāvju” sugas, kam fraka,
  Nokārta “bļembukiem”, bet – “neiet kopā”,
  Sen jau uz rumpja, kas nobarots lopā…)
  .
  “Partiju” SISTĒMA “valstī” ir “svēta”!!!
  (BEZjēgā zaglīga, stulba, NE lēta,
  “Tumbočkām” pilnām un “konceptiem” tukšiem ~
  Citāda neder ne SILEI, ne rukšiem…)
  .
  Nemurkšķēt “vietvalžiem” pretī, ne vārda!!!
  (Kaut vai – spļauj ģīmī, min sū#os un spārda,
  LUMPEŅUS pašus, šo ģimenes, dzimtas,
  Draugus un paziņas, versijās simtās…)
  .
  Vergot par grašiem un kredītu klaušām!!!
  (Kurus “pa fikso” var “iebarot” aušām,
  Reklāmu ZOMBĒTIEM “onlaina” spamā ~
  “Pisness”, kam lobiji “augstajā namā”…)
  .
  Nodokļus bleķot, kaut – iznīkstot badā!!!
  (‘Kāpostu’ VID’am un SISTĒMAI gādāt,
  Likumi paredz – lai plēš “ķēķa tiesas”,
  Pēdējo skrandu no LUMPEŅU miesas…)
  .
  Žaunas – uz krampi, ar zobiem pret sienu!!!
  (“B(ļ)auris”, kurš “palaidīs purkšķi”, kaut vienu,
  N-tajām “struktūrām” trāpīs iekš nagiem ~
  Tur TĀDIEM “izrakstīs fiksi pa ragiem”…)
  .
  “Viedokļus” tiražēt – TIKAI pa glupo!!!
  (Mēdekļu “vietnēs” kur “komentus” čupo,
  BEZjēgas LUMPEŅI, vākušies kopā,
  Ieņirdzot Valodu pakropļot, lopā…)
  .
  Boksterēt – ‘twitter”-a spamu (ar pūlēm ~
  LUMPEŅIEM “profīta” dirnēt pa “šūlēm”,
  NAV [vairs] nekāda, jo – “vienrievu fiškās”,
  Sū[nas] tās pašas, kas “taisnajās kiškās”…)
  .
  Mēdekļus zaurēt, līdz – “ačas uz kātiem”!!!
  (Masīvs un totāls, priekš inertiem “prātiem”,
  ZOMBĒJUMS, piegānot “valsti” līdz malām,
  Latv(ĀŅ)u LUMPEŅUS piebeidz, pagalam…)
  .
  “(g)eirōpas kolChōzu” – slavēt un balstīt!!!
  (Tāpēc, ka “iezīmē” LUMPEŅU “valstī”,
  “Bufera zōnu” priekš “hibrīda kara”,
  BrjukSILES “provinces” cūklopu vara…)
  .
  “pārdīķa saimniekus” – klausīt un godāt!!!
  (Tāpēc, ka “valsti” šie ‘nolaist grib podā’ ~
  Uzrīdot Kaimiņiem LUMPEŅU vaukšķus,
  [P]iesūtot OKUPĒT gangsteru ‘taukšķus’…)
  .
  “Ietusēt” – “soctīklu” bedrēs & zīst “spaisu”!!!
  (HUĻI, bļin, “draugosies” ar svaigu gaisu,
  Defektīvs “lohs”, kam par “jevrōpas naudu”,
  LUMPEŅA “dzīve” svilst smirdot, “ar baudu”…)
  .
  “Ģimenei” – ņemt TIKAI dzimumu savu!!!
  (Štrunts, ka nav bērnu, kas turpinās tavu,
  “p!dara” sugu – ar “lepnuma” naidu,
  “partneru” barā var drāzties pa “prrraidu”…)
  .
  Latv(ĀN)is latv(ĀN)im = mīļākā ‘paika’!!!
  (Kaut vai – dēļ kauna lien zemē, pēc laika,
  BEIDZOT kad apjēgsi, CIK tas ir stulbi ~
  “Nācijas” kolēģi “nosist kā gulbi”…)
  .
  Galvenais – VISS lai pēc “Kodeksa” ‘rullē’!!!
  (Citādi – “latv(ĀŅ)u valsts” būs “pa nullēm” ~
  SILEI ciet[s] “vāks”, zaudēs cūklopi svaru,
  SISTĒMA nosprāgs un ‘pakāsīs’ varu…)”

  LUMPEŅU “nācija”, ZOMBĒTA truli,
  Pasaulē aizklīst ( ar “ubaga kuli” ) ~
  Normālas Valstis par mājvietām meklē:
  “Pieriebies “latv(ĀŅ)u SILES valsts” peklē…”
  .
  Zaudēta Valsts, izdziest Tauta kā liesma,
  Vēl tikai – “Jevropas provincē” dziesma,
  Klusa ( kā “Rekviēms” ) izskan, jo sūra:
  “Reiz BIJA (Tēvzeme), pie Dzintarjūras…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 11. Kamēr pie varas būs sarkano zemnieku partija -lembergi, brigmaņi -demokrātijas nebūs; tie ir nodrošinājušies ar sev labvēlīgiem prokuroriem, augstāko tiesu tiesnešiem, knābjiem un ja kas ar puķina partiju

 12. Jā Kairiša kungs! No padomju ēnas sildāmies šodienas Latvijas saulē, kur vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju dzīvo nabadzībā. Kur rindā uz acs operāciju jāgaida 8 !! gadi ( oficiāla uzziņa)
  l

 13. Kam šajos laikos var interesēt Melānijas hronika ,ja tiekam baroti ar ,,ugunsgrēka,, nebeidzamām sērijām,kam naudas uzņemšanai pietiek. Sarunā pavīdēja doma vai valsts aizstāvēja un aizstāvēs savus pavalstniekus .Ja valsts nevar aizstāvēt savus pavalstnieku no aplokšņu algām,PVN izkrāpšanas,taisnīgu nodokļu iekasēšanas vadoties no maksātspējas,tad tā nespēs un negribēs pavalstniekus aizstāvēt arī no ārejiem draudiem..

 14. Kam šajos laikos var interesēt Melānijas hronika,ja ļautiņi ir apstulbināti ar nebeidzamām ,,ugunsgrēka,, sērijām,kur uzņemšanai naudas pietiek.Sarunā pavīdēja doma – vai valsts aizstāvēja un aizstāvēs savus pavalstniekus.Ja valsts nespēj likvidēt aplokšņu algas,šmaukšanos ar PVN,iekasēt taisnīgi nodokļus vadoties no maksātspējas, par medicīnu izglītību un emigrāciju nerunājot,tad valsts nespēs un negribēs aizstāvēt savus pavalstniekus no ārējiem draudiem.Arī pavalstniekiem iekšējie draudi savam neapskaužamam stāvoklim tiek uztverti kā bīstamāki salīdzinot ar ārējiem draudiem.

 15. Visu cieņu Kairišam režisoram, bet mēģinājums vispārināt – latviešu (Latvijas) tautas identitātei jābūt padomju okupācijas šausmu regulārai ritualizēšanai sabiedrības apziņā – ir viena konkrēta cilvēka personisko iekšējo pārdzīvojumu un pārdomu procesa subjektīva emocionāla reakcija uz “apgūto materiālu”. Tas būtu dīvaini un briesmīgi, ja šeit Latvijā dzīvojošie izlemtu mūžu dzīvot ciešanu-izaugsmes kulta apstākļos. Ne jau uz rūdīšanos (pie tam – pagātnes) ciešanās vien jābūvē katram savs pasaulskatījums un reālās dzīves rīcības, domāšana!

 16. Šo 25 gadu laikā ir radīts kas vērtīgs un paliekošs? Tāds, ko vērts pieminēt? Tāds, ko atcerēsies un lasīs pēc gadiem?
  Jau tagad ne lasa, ne skatās.

 17. Tā “ēna” ar katru dienu kļūst tumšāka. Lūk, ko raksta bij. cīnītājs Andris Pauls-Pāvuls par Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātajiem grozījumiem Izglītības likumā, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei, vai arī izglītojamam mācību procesā tiek veidota nepareiza attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti:
  ” Komunisti Latvijā atzina padomju režīmu. Zinot, ka 11. Saeimā joprojām darbojās vairums bijušo komunistu, mani divus gadus mulsināja viņu Satversmes ievadā iebalsotā frāze: “Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem un atguva brīvību, 1990. gada 4. maijā atjaunojot valstisko neatkarību uz valsts nepārtrauktības pamata.” It kā paši komunisti nebūtu nākuši no Latvijas tautas, bet tādi, kā likteņa lēmēji no malas. Kam viņiem šāda māžošanās?! (..)
  Ja turpmāk skolotājs iedomāsies „maitāt bērnus” skolā mācot, ka liela daļa latviešu nepretojās okupācijas režīmam, atzina to un naski stājās kompartijā, tad Darba Devējs nekavējoties šādu nelojālu skolotāju izmetīs uz ielas, jo tagad Satversmē pašu komunistu iekalts: „Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem…”
  «Preambulas māte» – kompartija?! (2016. gada 10. okt.)

 18. Valters – Tik tiešām vēl arvien dzīvojam okupācijas ēnā ! Kādēļ skolās nav obligātajā literatūrā Rancānes- Ozolas ” Man bija 16..”? PATIESĀ VĒSTURE !!! Pie varas vēl arvien ir ekskomunisti un komjaunatnes līderi ! Kompartijas ideoloģisko sekretāru Gorbunovu gribēja padarīt par LATVIJAS PREZIDENTU ! čekas ģenerālis Johansons raksta memuārus, nevis uz mūžu sēž aiz restēm par nevainīgu cilvēku nobendēšanu. Vai tiešām trūkst pierādījumu !?! Paldies par filmu !

  • Runa jau nav par pierādīšanu, bet gan reakciju. Runā, raksti, uzņem kādas kinofilmas vien gribi – galvenais paliec lojāls varai, esošajai iekārtai:
   “… Esi mierīgs, dzīvo rāmi, / kamēr kauli sausi kalst. / Dieviņš aizdos savu prāmi / nokļūt tur, kur veļu valsts…” O.Vācietis :”Pūt, vējiņi…”

Draugiem Facebook Twitter Google+