×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. decembris, 2012
Drukāt

Melbārdis gadu noslēdz ar piekto vietu Laplaņā

LETALETA

Oskara Melbārža pilotētais bobsleja četrinieks svētdien Pasaules kausa (PK) piektajā posmā Laplaņas trasē, Francijā, ierindojās piektajā vietā, bet Uģa Žaļima pilotētā Latvijas II ekipāža ieņēma 11. vietu, informē sacensību rīkotāji.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Intaru Dambi divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 58,48 sekundēm, no sacensību uzvarētājiem Šveices I ekipāžas, kuru pilotēja Beats Hefti, atpaliekot 0,56 sekundes. Savukārt Latvijas II ekipāža ar pilotu Žaļimu un stūmējiem Kristapu Kalniņu, Raivi Broku, Jāni Strengu, kuri aizvadīja pirmo PK posmu šajā sezonā, posma uzvarētājiem zaudēja 1,09 sekundes.

Pēc pirmā brauciena Latvija I ieņēma 7. vietu, bet Latvija II atradās dalītā 10. pozīcijā. Otrajā braucienā Melbārža četrinieks uzrādīja piekto labāko laiku, kas ļāva pakāpties divas vietas augstāk. No trešās vietas, kuru ieņēma Krievijas II ekipāža ar pilotu Aleksandru Kasjanovu, Latvijas bobslejisti atpalika par 0,30 sekundēm. Uz goda pjedestāla kāpa divi Krievijas četrinieki, jo otro vietu izcīnīja PK kopvērtējuma līdera Aleksandra Zubkova pilotētais četrinieks, kurš uzvarētājiem zaudēja 0,09 sekundes.

Pēc sacensībām apmierināts par Latvijas bobslejistu sniegumu bija Latvijas komandas galvenais treneris Sandis Prūsis, kurš atgādināja, ka pērn tieši Laplaņā komandai bijis viens no neveiksmīgākajiem PK posmiem. “Grēks sūdzēties, jo rezultāti ir labi,” telefonintervijā Latvijas Televīzijas tiešraidē sacīja Prūsis. Viņš izteica Uģi Žaļimu, kurš salīdzinājumā ar divnieku sacensībām sestdien, šodien trasi izbraucis labāk. “Domāju, ja viņš tiks 12. vietā, tad būs labi, tāpēc izcīnīta 11. vieta ir vēl labāka,” piebilda Prūsis.

PK kopvērtējumā Zubkovs saglabāja līderpozīcijas, bet Melbārdis joprojām ieņem sesto vietu. Sacensības Laplaņā bija pēdējais PK posms 2012. gadā, jo nākamais norisināsies pēc gadu mijas.

Jau ziņots, ka sestdien divnieku sacensībās Melbārdis/Dreiškens ieņēma 5. vietu, bet Žaļims/Broks ierindojās 22. vietā.

PK posms bobslejā:

Četrinieki (divu braucienu summā)

1. Šveice I (Beats Hefti) 1:57,92

2. Krievija I (Aleksandrs Zubkovs) +0,09

3. Krievija II (Aleksandrs Kasjanovs) +0,26

4. Vācija II (Maksimilians Arndts) +0,33

5. Latvija I (Oskars Melbārdis) +0,56

6. Šveice II (Riko Peters) +0,60

..11. Latvija II (Uģis Žaļims) +1,09

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+