×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. augusts, 2014
Drukāt

Kas ir melnā oga ar dzelteno kauliņu vidū
? (3)

LETALETA

Pārlasot mellenes, atradu vairākas melnas ogas ar dzeltenu kauliņu vidū. Čūskoga tā nav, jo tai esot vairākas sēklas. Kas tās par ogām un vai ir indīgas? 
Ilze Vītiņa

Lasītāja bija pievienojusi šo ogu fotoattēlus. Diemžēl fotogrāfijas nebija gluži tik kvalitatīvas, taču tās apskatīja Dabas muzeja Botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniela. Viņa pieļauj, ka šīs varētu būt vistenes ogas, un tās nav indīgas. Ieskatījos ārstniecības augu enciklopēdijā, un tur uzzināju, ka vistene ir vērtīgs augs.

Ārstniecībā tiek izmantotas visas auga daļas – lapas, ziedi, augļi. Tai ir egļu skujām līdzīgas lapiņas, mazi sārti ziediņi un melnas ogas ar zilganu apsarmi. Tautas medicīnā vistenes izmanto kā tonizējošu līdzekli. Tās paaugstina organisma pretošanās spējas. Vistenes ogas lieliski remdē slāpes. Ja ogojot vai sēņojot līdzi nav paņemta pudele ar ūdeni, iemetiet mutē pāris vistenes ogu un dzert tik ļoti vairs negribēsies. Šo padomu izlasīju kādā žurnālā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vistenei gan kauliņi ir vairāki. Ar vienu varētu būt nomaldījušās ievu ogas. Abas ir ēdamas un ar stipri atšķirīgu garšu.

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Ilžuk! …. ar dzeltenu kauliņu(!!!) vidū!

Draugiem Facebook Twitter Google+