×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Merila Strīpa apbur spožā drāmā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 4. septembrī Latvijas kinoteātros pirmizrādi piedzīvos aizkustinoša ģimenes drāma „Roķīgā mamma” („Ricki and the Flash”), kurā galveno lomu atveido lieliskā Holivudas dīva Merila Strīpa. Šī muzikāli krāšņā drāma ir izcils apliecinājums aktrises Merilas Strīpas spējai viena kino stāsta ietvaros izpaust savu talantu gan drāmas, gan komēdijas, gan mūzikla žanrā.

Filma „Roķīgā mamma” ir spožs stāsts par rokzvaigzni Rikiju, kura, mēģinot piepildīt savu sapni par slavenas mūziķes karjeru, ir pieļāvusi daudz kļūdas attiecībā uz savu ģimeni. Brīdī, kad viņas meita Džūlija pārdzīvo sāpīgu šķiršanos, Rikija beidzot ir gatava atteikties no skatuves un veltīt laiku saviem nu jau pieaugušajiem bērniem. Un tad caur smeldzīgu dramatismu un apburošu humoru soli pa solim atklājas, cik dziļas rētas Rikijas rokenrola dzīves stils ir atstājis viņai tuvo cilvēku sirdīs.

Īpašu sabiedrības uzmanību šoreiz ir izpelnījies fakts, ka filmā „Roķīgā mamma” spēlē arī Merilas Strīpas meita, aktrise Memija Gamera. Turklāt viņa atveido Merilas tēla Rikijas meitu Džūliju, kuru pēkšņi pamet mīļotais vīrietis. Izrādās gan, ka saspēle filmēšanās laukumā abām Holivudas dīvām bijis ļoti emocionāls pārdzīvojums, jo, saistībā ar atveidoto varoņu sāpīgajām savstarpējām attiecībām, aktrisēm bija bail, ka tēlotais naids, dusmas un nesapratne var ietekmēt abu dzīvi arī realitātē. „Bija epizode, kad man bija jāizgāž pret mammu šausmīga žults. Es tik ļoti aizrāvos, ka tikai pēc brīža aptvēru, cik ļoti šādi vārdi var sāpēt. Man bija bail, ka viņa tos uztvers kā Merila, nevis Rikija. Taču tad ieraudzīju mammas viltīgo smaidu un sapratu, ka robežu esam spējušas saglabāt,” atceras Memija Gamera. Savukārt Merila Strīpa savu meitu ir nodēvējusi par „izcilu aktrisi, kurai talantu ir devusi daba.”

Vērīgākie fani jau ir secinājuši, ka režisora Džonatana Demmes (viņš, starp citu, ir saņēmis „Oskaru” par kulta filmu „Jēru klusēšana”) radītajā mammas un meitas duelī ir atrodami vēl vairāki aizraujoši fakti. Piemēram, Merilas Strīpas atveidotās galvenās varones Rikijas zābaki nāk no viņas meitas Memijas Gameras apavu krājumiem.

Filmas reklāmas rullītis:

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+