×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. decembris, 2016
Drukāt

Merkele sola ekonomisko augsmi un stabilitāti (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas valdošās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) gadskārtējā konferencē Esenē kanclere Angela Merkele solīja saglabāt ekonomisko augsmi un politisko stabilitāti valstī un saņēma delegātu uzticību vadīt partiju nākamgad paredzētajās parlamenta vēlēšanās.

Stabilitātes enkurs Eiropā

Daudzviet Eiropā un pārējā pasaulē ciešot no saimnieciskās lejupslīdes, politiskajām jukām un varmācības, Vācija var likties kā miera sala haosa jūrā. Uzrunā konferencē Merkele atgādināja, ka šo stabilitāti ir panākusi viņas vairāk nekā desmit gadus vadītā valdība. “Pirms vienpadsmit gadiem mūs dēvēja par Eiropas slimo cilvēku, bet šodien mēs esam kļuvuši par stabilitātes enkuru,” viņa teica, atzīmējot saimniecisko rosmi valstī un bezdarba kritumu uz pusi kopš 2005. gada. Valsts ekonomiskā augsme un politiskā stabilitāte ir spēcīgi argumenti priekšvēlēšanu cīņā Vācijas kanc­lerei, kuru daži uzskata par liberālo Rietumu pēdējo lielo cerību, atzīmē izdevums “Politico”. “Daudziem cilvēkiem ir sajūta, ka pasaule noiet no sliedēm,” viņa atzina, aicinot palīgā konferences delegātus, “jo viens cilvēks, lai ar kādu pieredzi, nevar pavērst lietas pozitīvā virzienā Vācijā, Eiropā un pasaulē, īpaši tad, ja tas ir Vācijas kanc­lers.” Savā runā Merkele neminēja Donalda Trampa vārdu, atsaucoties tikai uz “ASV vēlēšanām”, bet populisma spiediens ir jūtams Atlantijas okeāna abās pusēs. Ceturto reizi kandidējot uz kanclera amatu, Merkele atturējās no rožainiem solījumiem, aicinot turpināt iesākto darbu ekonomikas attīstīšanā un politiskās situācijas stabilizācijā. CDU konference notika minimāli izremontētā rūpnīcas telpā Esenē Rūras apgabalā, Vācijas ekonomikas sirdī, bez izsmalcinātiem cienastiem.

Merkele tika atkārtoti ievēlēta par partijas vadītāju ar gandrīz 90 procentiem balsu, kas ir iespaidīgs rezultāts, jo aizvadītā gada laikā Vācijā notika daudz protestu pret kancleres atvērto durvju politiku bēgļu uzņemšanā. Pirms diviem gadiem viņa tika pārvēlēta partijas vadītājas postenī ar 96,7 procentu konferences delegātu atbalstu, atzīmē aģentūra “Reuters”. “CDU ierindas biedri apzinās, ka plašais atbalsts Merkelei arī ārpus partijas rindām ir priekšnoteikums varas stabilitātes saglabāšanai,” intervijā “Politico” teica CDU amatpersona. Analītiķi atzīmē – kaut savas liberālās bēgļu politikas dēļ zaudējusi daļu atbalstītāju pašas partijā, tomēr par Merkeli pozitīvi izteikušies daudzi Zaļo partijas un kreisā spārna vēlētāji.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pareizi, tak Vācijā vēl ir tik daudz ko sagraut, Merkele vēl visu nepaspēja.

Draugiem Facebook Twitter Google+