×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
12. aprīlis, 2018
Drukāt

Merkele: Vācija nepiedalīsies potenciālajās militārajās operācijā Sīrijā (1)

Foto - AP/LETAFoto - AP/LETA

Kaut arī daži Vācijas tuvākie sabiedrotie pēdējās dienās aktīvi runā par gatavošanos uzbrukumam Sīrijai, reaģējot uz liecībām par tur notikušo ķīmisko uzbrukumu, Vācijas kanclere Angela Merkele Sīrijas krīzes jautājumā ceturtdien pauda ļoti piesardzīgu nostāju.

“Vācija nepiedalīsies potenciālajās – un lēmuma nav, es gribētu to vēlreiz uzsvērt – militārajās operācijās,” preses konferencē Berlīnē sacīja Merkele, noraidot vienpusēju reakciju.

Merkele tomēr ļāva noprast, ka Vācija varētu atbalstīt potenciālo ASV, Lielbritānijas un Francijas uzbrukumu.

“Ja ANO Drošības padomes pastāvīgās dalībvalstis spers soļus ārpus diplomātiskā līmeņa pilnvarām, tad mēs šajā jautājumā būsim atbalstoši,” viņa sacīja.

Būtu jāapsver viss iespējamo pasākumu spektrs, piebilda Merkele.

Vācijai tas nozīmētu ANO Drošības padomes soļu un starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) darba atbalstīšanu.

Vācija vēlas garantēt, ka “tiek īstenoti visi pūliņi, lai demonstrētu, ka šis uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem ir nepieņemams,” sacīja Merkele.

Sīrijas aktīvistu un palīdzības organizācijas “Baltās ķiveres” un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus un Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti žēl ka nepiedalīsies. Laikam pārdevusies par gāzi putleram.

Draugiem Facebook Twitter Google+