×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. februāris, 2016
Drukāt

Merkeles valdība ierobežo bēgļu tiesības uz ģimenes apvienošanos (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kancleres Angelas Merkeles ministru kabinets trešdien vienojies ierobežot bēgļu tiesības uz ģimenes apvienošanos un iespējami ātrāk izskatīt patvēruma lūgumus, valdībai šādi cenšoties valstī mazināt imigrantu plūdus.

Likumprojektā paredzēta īpašu uzņemšanas centru izveidošana līdzās robežai, kur ātri varētu tikt izskatīti no drošajām valstīm ieceļojušo imigrantu pieteikumi un no kurienes viņi, iespējams, varētu tikt nosūtīti atpakaļ uz dzimtajām valstīm.

Uz divu gadu posmu tiks apturētas tiesības uz ģimeņu apvienošanos tiem migrantiem, kas nevar pretendēt uz automātisku patvēruma piešķiršanu atbilstoši starptautiskajām tiesībām, bet kas potenciāli varētu kļūt par vajāšanu upuriem, ja viņi atgrieztos dzimtajās valstīs.

Ierobežojumi ir daļa no pasākumu virknes, ko Merkele, tuvojoties svarīgām landtāgu vēlēšanām, cenšas īstenot, lai patvēruma likumus padarītu striktākus.

Bādenē-Virtembergā, Reinzemē-Pfalcā un Saksijā-Anhaltē, kur vēlēšanas gaidāmas martā, pozīcijas nostiprina masu imigrācijai naidīgi noskaņotā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD), liecina sabiedriskās domas aptaujas.

Merkele solījusi “stingri samazināt” nelegālo imigrantu skaitu, kas pērn pārsniedza vienu miljonu.

Neraugoties uz Berlīnes cerībām, ka aukstā laika dēļ imigrantu straumes saruks, janvārī Vācijā ieradās 91 671 patvēruma meklētājs, otrdien apliecināja amatpersonas. Vidēji tie ir 3000 cilvēku katru dienu.

Atbilstoši tā dēvētajai otrajai patvēruma paketei, par ko vienojās kabinets, tiem, kuriem tiks piešķirts patvēruma statuss, arī turpmāk būs tiesības aicināt pārcelties pie viņiem uz Vāciju citus ģimenes locekļus.

Jaunajā paketē Maroka, Alžīrija un Tunisija iekļautas “drošās izcelsmes valstu” sarakstā, un tas nozīmē, ka ieceļotāji no šīm valstīm varēs tikt nosūtīti atpakaļ uz dzimteni.

Kabinets arī vienojies par jauniem pasākumiem, lai varētu tikt deportēti imigranti, kas pastrādājuši noziegumus.

Atbilstoši jaunajām izmaiņām patvēruma meklētājiem un citiem indivīdiem bez Vācijas pilsonības, kas tiks notiesāti uz vairāk nekā gadu cietumā par slepkavībām, izvarošanām un miesas bojājumu nodarīšanu, draudēs deportēšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Sen vajadzēja,jo kāpēc Eiropas pilsoņi ir otrās šķiras ,pēc “dvieļu galvām”?Es vēl ierosinātu islamu Eiropā aizliegt kā kaitīgu sektu.Kopā ar visām “parandžām vai kā viņas tur sauc”,kas nav Eiropas kulturā. Kad Arābu valstīs sievietes varēs staigāt šortos,tad varbūt pārskatīsim. Katrai kultūrai ir jāsargā sava,bet Eiropa ļauj islamistiem sev d…. uz galvas.

  2. Populims un pat pirmās instances tiesas to atcels – sola labi zinādama, ka nebūs…

  3. Tiesības šitiem velniem nav nekādas, tie ir ubagi.

  4. ak tad galvenā velkamiste baidās zaudēt amatu, ko?

Draugiem Facebook Twitter Google+