×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

“Mēs neprasām ne centu”. Saruna ar rabīnu Dr. Menahemu Barkahanu (17)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Rabīns Dr. Menahems Barkahans, Rīgas un Latvijas ebreju reliģiskās draudzes un biedrības “Šamir”, Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzeja valdes priekšsēdētājs un Eiropas Rabīnu padomes loceklis, uzskata, ka izglītībai, jau sākot ar bērnudārzu, ir jābūt valsts valodā. Integrācijas politikas pieredze Izraēlā ir pierādījusi, ka tas ir vienīgais ceļš uz sabiedrības vienotību. Žurnālisti Māris Antonevičs un Māra Libeka viesojās pie rabīna, lai izvaicātu viņu gan par politiskajām aktualitātēm, gan arī tīri cilvēcīgiem jautājumiem.

M. Antonevičs: – Krie­vijas un Ukrainas militārais konflikts radījis nedrošības sajūtu arī Latvijā. Kāds jums ir noskaņojums?

M. Barkahans: – Gatavojam vēstuli Latvijas policijai, kurā lūgsim, lai policija pievērš lielāku uzmanību teritorijai, kur atrodas Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzejs, kā arī organizācijas “Šamir” telpas. Šo vietu apmeklē daudzi. Starptautiskais terorisms nepārbauda, kas tu esi un ko tu dari. Ir sācies reliģiskais karš ar ekstremālu islāmisko pieeju, tāpēc vajadzētu pievērst daudz lielāku uzmanību, lai ekstremālie musulmaņu pārstāvji neiebrauc Latvijā. Jādara viss iespējamais, lai Latvijā būtu pēc iespējas mazāk emigrantu un bēgļu. Situācija ir ļoti bīstama, un es ceru, ka Latvijā ir daudz gudru politiķu, kas šo bīstamību saprot un rīkojas, lai te būtu drošība. Ekstrēmisti domā vienā virzienā – kas nav ar mums, tas ir pret mums. Mēs redzam, ko viņi dara Beļģijā, Parīzē, Anglijā, kas notiek ASV…

– Latvijas sabiedrība ļoti uztraucas un jūt līdzi Ukrainas tautai, kas cieš no Krievijas agresijas…

– Latvija ir Eiropas Savienības valsts, un tai ir svarīga dalībvalstu nostāja Ukrainas jautājumā. Taču jāņem vērā, ka militārais konflikts notiek dažus tūkstošus kilometru no Latvijas, kā arī tas, ka Krievijai ir robeža ar Latviju. Mūsu valstij visu šo laiku bija ļoti laba ekonomiskā sadarbība ar Krieviju, tāpēc būtu jādara viss iespējamais, lai sadarbību saglabātu. Bizness ir kā ūdens, tas ir tur, kur viegli ienākt.

Es tāpat kā daudzi vēlos, lai Ukrainā būtu miers, bet traģiskie notikumi, kas tur attīstās, nav Latvijas konflikts. Izraēlas ārlietu ministrs Avigdors Libermans, paužot nostāju par Ukrainas un Krievijas militāro konfliktu, skaidri un nepārprotami pateica, ka Izraēlai ir daudz problēmu, kas jārisina, tāpēc neatliek laika domāt par to, kas notiek citās valstīs tūkstošiem kilometru no Izraēlas.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. KĀ MĒS NEPRASĀM NE CENTA???!!! Vai tad tās celtnes EŅĢEĻI UZTURĒJA pie dzīvbas visus šos gadus??? CIK galu galā tas izmaksāja???????????? Kur ir pieprasītāju aprēķini par uzturēšanas parādu un kad to atmaksās valstij vai tiem, kas šīs ēkas saglabāja? VISS maksā naudu, VAI NE TĀ?! TAČU pats interesantākais ir fakts, ka īpašumu atgūšanas laiks SEN GARĀM????! KĀ SAPRAST TAGADĒJĀS DARBĪBAS??????????????? KO TAS NOZĪMĒ???

  • Žīdi ir savādāki, jo viņi ir izredzētie, uz viņiem likumi neattiecas, to viņi grib panākt, lai tu samierinies ar sevi kā zemāku būtni. Vispār jau lietas ir jāsauc īstajos vārdos – tas ir nacisms pacelts reliģijas līmenī, nekas vairāk.

 2. Vai tad īpašumi ir šķirojami pēc tautības? Kādos likumos tas ir pateikts? Cik esmu dzirdējis, ja kādam īpašumam nav mantinieku, tas pāriet valsts īpašumā. Pat vraks jūrā. Tā tad ir īpašumi bet vel ir žīdu īpašumi: var pazust reāli mantinieki, var pazust valsts, bet kāmēr pasaulē paliks kaut viens žīds tas viss piederēs viņam? To proklamē ravīns? Bet kā ar citām tautībām? Kā ar palistīniešu īpašumiem? Te man kaut kā sviesta pietrūkst galvā lai to saprast! Un vai Ušakovam ar to … ameriku bija tiesības kādam ko izīret bezmaksas lietošanā – par pateicību un pēc tam no valsts izspiest naudu?

 3. Viena lieta, ka īpašums uz papīra, pieder tev, bet tu par to vēl neesi samaksājis visu naudu. Tā bija ar ļoti daudziem arī ebreju īpašumiem. Kā var zināt, ka īpašums bija pilnīgi izpirkts, ja nav ne dokumentu, ne īpašnieku. Sanāk viena krāpšana. Tāpat kā ar to uzvārdu Barkahanam, PSRS laikā viņš bija Barkāns, jo tā esot bijis “labāk”. Tagad “labāk” ir savākt nekustamos īpašumus, bet nerunāt vai par tiem visa nauda bija samaksāta, vai tie bija vai nebija ieķīlāti, u.t.t.

 4. Varbūt 16. martā nav jāiet pie pieminekļa, bet jāaizlūdz par kritušajiem baznīcās, kapsētās?
  ATKAL VIENS .. MĀCA MŪS LATVIEŠUS, KO MUMS SAVĀ DZIMTENĒ DRĪKST UN KO NEDRĪKST DARĪT !!!

 5. Jā , ne centa, bet atdodiet mums to naudas maku ar visu saturu. Un kāda gan imigrantiem šeit pienākas daļa no viņiem nekad nepiederējuša īpašuma? Lai brauc uz permu un tur pieprasa sev pienākošos daļu. Varbūt mums pieprasīt kompensācijas par Šustina nomocītajiem latviešu upuriem? Un ne ar vārdu neatbildēja uz uzdotajiem jautājumiem. Ļoooti nepatīkami cilvēki.

 6. Bet tā ir pretīga divkosība,viltība no rabīna M.Barkahana puses,šādam cilvēkam nav uzticības,viņš ir tas,kurš sēž uz diviem vai pat trim krēsliem,it kā nevienu tieši nepiemin,bet viņa īstās domas ….plūst zināmā virzienā.

 7. Hmm, mazliet nepatīkami pēc šāda raksta izlasīšanas. Nē, nu saprotams, ka ja jau dēls ir virsrabīns Krievijā, tad neko sliktu par Krieviju Ukrainas konflikta gadījumā nevar teikt… šērmi. Varbūt tomēr labāk būtu vākties prom no Latvijas uz Krieviju, ja jau tā tik mīļa?

  Bet ok – par rakstu: Piemēram NKVD, kas darbojās Latvijā 1940. gadā bija proporcionāli nenormāli daudz ebreju. Sanāk, ka tie ebreji, kas necieta no holokausta, bet darbojās citas tikpat briesmīgas ideoloģijas(komunisma) vārdā un mauca nost nagus latviešiem(arī ukraiņiem, moldāviem utt.) un vēlāk apmetās uz dzīvi Latvijā ir daļa no ebreju sabiedrības, kurai ir tiesības uz nomocīto ebreju īpašumu?

  • Jautājums ir man diezgan aktuāls, jo esmu ebrejs un ebreju seņči ne ar vienām asinīm nav sasmērējušies, kaut arī galu galā tika nošauti, bet bērnus pasargāja un tie izdzīvoja ar traumu mantojumā.
   Man īpašums vai nauda ir pie vienas vietas, bet iesaku tomēr intervētajam pārvākties uz Krieviju vai labāk uz Izraēlu, jo nevar sēdēt uz diviem krēsliem: prasīt aizsardzību no vietējiem un vēl pārtikt no to asinīm.

  • Jā gan,tā tas izklausās.

 8. 3 reizes pārlasīju, bet vienalga sanāk, ka tas vīrelis apvaino Latviju zagšanā.

 9. LA uzcītīgajai cenzorei/am Atbildēt

  tā liecot muguru , jūs varat arī to vairāk nekad neiztaisnot.
  p.s.
  ja man kā latvietim, kā eiropas kultūras vidē dzīvojušam ir nepatika pret žīīdu melīgumu/izredzētības izdomājumiem, un viņu holokausta biznesu, tad tur av nekā sodāma. man ir tiesība to pateikt! Kas ir jūsu, LA cenzoru, pamatojums jūsu darbībām? vai izraēlas vēstniecības lūgums?

 10. Interesanta nostāja – tas, kas kādreiz atņemts latviešu, krievu u.c. nacionālajām vai reģiskajām organizācijām un tagad pieder valstij, t.i., Latvijas pilsoņu kopumam – tas ir normāli, bet, ja valstij, t.i., Latvijas pilsoņu kopumam pieder ebreju organizācijām atņemtais – tas nav normāli. Vai Latvijas ebreji – pilsoņi, sevi neasociē ar Latvijas valsti? It kā Latvijas pilsonību pat kā dubultpilsonību tomēr vēlas. Vai tiešām pilsonība vajadzīga tikai brīvai ceļošanai pa Eiropu?

  • pievienojos Barbas viedoklim Atbildēt

   Jā, Barba, tev tainība. Žīdi ir sapinušies savos melos-izomājumo līdz neiedomājamam. … viņu divkosī’oba jo seviķī ir acīmredzama, ja salīdzina izraēlas konstitūcijā minēto un “atgrišanās likumā” (Law of return) – vienā žīdu identitāte ir pilsonība , bet otrā žīdu identitāte ir nodibināma pamatojoties uz asinsradniecību (mātei ir jābūt židietei). un tātad, ņemot vērā iepriekšminēto, židu identitāte līdz izraēlas valsts nodibināšanai ir tikai un vienīgi reliģiska pārliecība.

 11. Es neticu Antonēvičam, tas ir pasūtīts raksts ar pilnīgi skaidru mērķi. Agrāk Lauku Avīze izmantoja nelieša Gordona mantras, tagad Barkāns kaut ko stāsta. Viss ir jāaizmirst !!!!

 12. Atļaujos savietot divus citātus:
  Menahems Barkahans : „Latvijas valsts nevar sēdēt vienlaikus uz diviem krēsliem – rēķināt padomju okupācijas nodarīto kaitējumu un saglabāt nozagto.” + 2015., 29. janv., http://www.la.lv/citu-ebreju-viedokli-politiki-nedzird/ – „Ruta Marjaša, bijusī Augstākās Padomes deputāte: “Augstākā Padome ar manu līdzdalību pieņēma likumu, kas atļāva sabiedriskajām organizācijām pieprasīt savus īpašumus. Toreiz mēs iedevām termiņu, cik ilgā laikā tas jāizdara. Diemžēl (..) nokavēja pieteikšanās laiku.””

 13. Kam nauda ķešā skan, to sauc par lielu vīru,
  Bet kam tās naudas nav, to ķer uz mušpapīru.
  Lūk, tādēļ pielūko sev iesist kapitālu,
  Jo katrs viens ar to var dzīvē tikt lūk tālu.

Draugiem Facebook Twitter Google+