Pasaulē
Citur

“Mēs zinām, kas viņi ir.” Putins par Skripaļu lietā aizdomās turamajiem5

Foto – AFP/LETA

Krievija ir identificējusi divus vīriešus, ko Lielbritānija tur aizdomās par bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu ar nervus paralizējošo vielu “Novičok”, taču viņi esot civilpersonas, trešdien paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Mēs zinām, kas viņi ir, mēs esam viņus atraduši,” ekonomikas forumā Vladivostokā pavēstīja Putins.

“Viņi, protams, ir civilpersonas,” norādīja prezidents, piebilstot, ka abi vīrieši neesot noziedznieki.

Putins aicināja viņus runāt ar žurnālistiem un pastāstīt par sevi.

“Es ceru, ka viņi atklāsies un pastāstīs par sevi. Tur nav nekā īpaša, nekā krimināla, es jums garantēju. Mēs [par to] pārliecināsimies tuvākajā nākotnē,” paziņoja Kremļa saimnieks.

Lielbritānijas prokuratūra Skripaļu saindēšanas lietā ir izvirzījusi apsūdzības diviem Krievijas pilsoņiem Aleksandram Petrovam un Ruslanam Boširovam, kurus uzskata par Krievijas militārā izlūkdienesta aģentiem.

Kā ziņots, Skripaļs un viņa meita Jūlija 4.martā Anglijas pilsētā Solsberi tika atrasti bez samaņas uz soliņa parkā. Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu “Novičok”, kas ievesta Lielbritānijā viltotā “Nina Ricci” smaržu pudelītē.

Pēc trīs mēnešiem pudelīti netālajā Eimsberi atrada vietējais iedzīvotājs Čārlijs Roulijs. Viņš tika hospitalizēts, bet viņa partnere Dona Stērdžesa pēc saskarsmes ar indi nomira.

Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

LA.lv