Mobilā versija
+6.9°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
3. februāris, 2015
Drukāt

Meteņi Pokaiņos: gadskārtas rituāli, spēka putra un zāļu tēja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 7. februārī plkst. 12 Pokaiņos tiek rīkots Meteņu pasākums, portālam LA.lv pavēstīja Pokaiņu meža vides tūrisma speciāliste Aina Veidemane.

Uz tikšanos aicina zintnieks Ivo Puriņš, astrologs Lauris Daņilovs un latvisko, seno tradīciju kopējs Jānis Ieviņš (Baltais vējš) no kopas “Baltu saime”. Sildoties pie kamīna un tējas tases, būs iespēja uzzināt daudz interesanta par jaunā Saules gada ceļa virzienu.

Pēc tam visi aicināti kopīgā pastaigā Pokaiņu jaunajā mežā takā, lai atgūtu enerģiju un spēku. “Pie Lieldienu akmens notiks ugunsrituāls un savu gada vēlmju ierakstīšana īpašā rullī, kurš pēc tam tiks zīmogots vaskā un rituāla laikā atdots ugunij. Neizpaliks arī tradicionālais Meteņu rituāls – vizināšanās ar ragavām no kalna, lai simboliski iezīmētu sava gada sliežu ceļu. Kā jau vienmēr pļaviņā pie lapenes būs arī Meteņu svētku ugunskurs un kopīga cienāšanās ar gardu spēka putru un smaržīgo Pokaiņu zāļu tēju,” stāsta Veidemane.

Ieeja ar Pokaiņu meža biļetēm: pieaugušajiem 1.50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro.

Pievienot komentāru

Jaunās sezonas topā - "oversize" blūzes. Kā tās valkāt, iesaka Indra SalcevičaJauno pavasara sezonu sagaidot, stilisti iesaka garderobē iekļaut apjomīgas blūzes un kreklus.
Rallija atkarīgās ar puķaino mašīnu - Vineta Ervalde un Līga Stirna"Pirksti gaisā un visiem večiem tūlīt parādīsim, kur ir viņu vieta! Ja kāda sieviete ar tādu domu startē rallijā, viņas tiešām žēl," saka autosportiste Līga Stirna.
Draugiem Facebook Twitter Google+