Mobilā versija
+15.8°C
Līga
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
3. februāris, 2015
Drukāt

Meteņi Pokaiņos: gadskārtas rituāli, spēka putra un zāļu tēja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 7. februārī plkst. 12 Pokaiņos tiek rīkots Meteņu pasākums, portālam LA.lv pavēstīja Pokaiņu meža vides tūrisma speciāliste Aina Veidemane.

Uz tikšanos aicina zintnieks Ivo Puriņš, astrologs Lauris Daņilovs un latvisko, seno tradīciju kopējs Jānis Ieviņš (Baltais vējš) no kopas “Baltu saime”. Sildoties pie kamīna un tējas tases, būs iespēja uzzināt daudz interesanta par jaunā Saules gada ceļa virzienu.

Pēc tam visi aicināti kopīgā pastaigā Pokaiņu jaunajā mežā takā, lai atgūtu enerģiju un spēku. “Pie Lieldienu akmens notiks ugunsrituāls un savu gada vēlmju ierakstīšana īpašā rullī, kurš pēc tam tiks zīmogots vaskā un rituāla laikā atdots ugunij. Neizpaliks arī tradicionālais Meteņu rituāls – vizināšanās ar ragavām no kalna, lai simboliski iezīmētu sava gada sliežu ceļu. Kā jau vienmēr pļaviņā pie lapenes būs arī Meteņu svētku ugunskurs un kopīga cienāšanās ar gardu spēka putru un smaržīgo Pokaiņu zāļu tēju,” stāsta Veidemane.

Ieeja ar Pokaiņu meža biļetēm: pieaugušajiem 1.50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+