Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
3. februāris, 2015
Drukāt

Meteņi Pokaiņos: gadskārtas rituāli, spēka putra un zāļu tēja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 7. februārī plkst. 12 Pokaiņos tiek rīkots Meteņu pasākums, portālam LA.lv pavēstīja Pokaiņu meža vides tūrisma speciāliste Aina Veidemane.

Uz tikšanos aicina zintnieks Ivo Puriņš, astrologs Lauris Daņilovs un latvisko, seno tradīciju kopējs Jānis Ieviņš (Baltais vējš) no kopas “Baltu saime”. Sildoties pie kamīna un tējas tases, būs iespēja uzzināt daudz interesanta par jaunā Saules gada ceļa virzienu.

Pēc tam visi aicināti kopīgā pastaigā Pokaiņu jaunajā mežā takā, lai atgūtu enerģiju un spēku. “Pie Lieldienu akmens notiks ugunsrituāls un savu gada vēlmju ierakstīšana īpašā rullī, kurš pēc tam tiks zīmogots vaskā un rituāla laikā atdots ugunij. Neizpaliks arī tradicionālais Meteņu rituāls – vizināšanās ar ragavām no kalna, lai simboliski iezīmētu sava gada sliežu ceļu. Kā jau vienmēr pļaviņā pie lapenes būs arī Meteņu svētku ugunskurs un kopīga cienāšanās ar gardu spēka putru un smaržīgo Pokaiņu zāļu tēju,” stāsta Veidemane.

Ieeja ar Pokaiņu meža biļetēm: pieaugušajiem 1.50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro.

Pievienot komentāru

Kalni kūst! Slēpošanas kūrortos sezonas arvien īsākasPar maz sniega, par maz aukstuma un sezonas īsākas. Tā īsumā situāciju Eiropas kalnu kūrortos un slēpošanas trasēs raksturo ceļojumu operatori un snovborda cienītāji.
Draugiem Facebook Twitter Google+