Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
3. februāris, 2015
Drukāt

Meteņi Pokaiņos: gadskārtas rituāli, spēka putra un zāļu tēja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 7. februārī plkst. 12 Pokaiņos tiek rīkots Meteņu pasākums, portālam LA.lv pavēstīja Pokaiņu meža vides tūrisma speciāliste Aina Veidemane.

Uz tikšanos aicina zintnieks Ivo Puriņš, astrologs Lauris Daņilovs un latvisko, seno tradīciju kopējs Jānis Ieviņš (Baltais vējš) no kopas “Baltu saime”. Sildoties pie kamīna un tējas tases, būs iespēja uzzināt daudz interesanta par jaunā Saules gada ceļa virzienu.

Pēc tam visi aicināti kopīgā pastaigā Pokaiņu jaunajā mežā takā, lai atgūtu enerģiju un spēku. “Pie Lieldienu akmens notiks ugunsrituāls un savu gada vēlmju ierakstīšana īpašā rullī, kurš pēc tam tiks zīmogots vaskā un rituāla laikā atdots ugunij. Neizpaliks arī tradicionālais Meteņu rituāls – vizināšanās ar ragavām no kalna, lai simboliski iezīmētu sava gada sliežu ceļu. Kā jau vienmēr pļaviņā pie lapenes būs arī Meteņu svētku ugunskurs un kopīga cienāšanās ar gardu spēka putru un smaržīgo Pokaiņu zāļu tēju,” stāsta Veidemane.

Ieeja ar Pokaiņu meža biļetēm: pieaugušajiem 1.50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1 eiro.

Pievienot komentāru

Gribi pilnībā mainīt stilu? Kā spert pirmo soli, iesaka stiliste Una BernatovičaLūdzu, pastāstiet, kas jādara, lai sieviete pilnībā mainītu savu stilu! Kā panākt efektu, lai neviens viņu vairs nepazīst? ILONA KULDĪGĀ
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+