×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. janvāris, 2012
Drukāt

Meža peļņa – arī invalīdiem un bāreņiem

Foto - LETAFoto - LETA

Akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” (“LVM”) sociālajai sfērai šogad ziedojusi 400 000 latu. Gandrīz desmit procentus no peļņas, kas šogad gūta, apsaimniekojot valsts mežus, “LVM” novirzījusi sociālajiem jautājumiem – maznodrošinātajiem, invalīdiem, bāreņiem un no vardarbības cietušajiem bērniem.

 

Noslēdzot sadarbības līgumu, šo naudu šogad sadalījuši nodibinājumi “Ziedot.lv”, Latvijas Bērnu fonds un Latvijas Samariešu apvienība. Nodibinājuma “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta noliedz, ka naudas ziedotāji – ” LVM” – kaut kādā veidā ietekmētu lēmumus par to, kurus projektus atbalstīt, bet kurus ne. R. Dimanta: “Nekādu obligāti atbalstāmo projektu sarakstu “LVM” nav iesnieguši un es tādu arī nebūtu pieņēmusi. Protams, izšķirties starp atbalstāmiem pasākumiem un tiem projektiem, kas paliek aiz strīpas, bija ļoti grūti, jo vajadzību ir daudz vairāk nekā naudas. Taču pozitīvi ir tas, ka varējām darbus koordinēt – ja kādā konkrētā gadījumā viena organizācija nevarēja palīdzēt, tad bieži vien atradām iespēju prasītājam saņemt palīdzību caur kādu citu atbilstošu sociālu projektu.”

Gandrīz puse no šiem līdzekļiem tiks novirzīta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, nepilnus simt tūkstošus latu saņems cilvēki, kas nonākuši krīzes situācijā, vairāk nekā 60 tūkstoši latu tiks novirzīti cilvēkiem pensijas vecumā, gandrīz 53 tūkstoši tiks atvēlēti, lai palīdzētu bāreņiem, audžuģimeņu bērniem un no vardarbības cietušām sievietēm. Atbalstu saņems arī vismaz 2000 bērni, no kuriem 400 ir ar īpašām vajadzībām, viņi varēs piedalīties bezmaksas vasaras atpūtas nometnēs.

 

Vismaz tūkstoš trūcīgu ģimeņu saņems palīdzību skolas gaitu sākšanai, tiks sniegts arī atbalsts vairāk nekā simt smagi slimiem bērniem un viņu ģimenēm, vairākiem simtiem bērnu audžuģimenēs, dienas centru apmeklētājiem un no vardarbības cietušiem bērniem. Palīdzību iegūs arī vairāk nekā 500 vecie ļaudis, bet vismaz 30 000 trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm tiks sniegts atbalsts, dāvinot pārtiku.

 

“Meža nozare nes lielu sociālu atbildību – tās ir senas tradīcijas ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē. Atkarībā no iespējām un peļņas mēs ziedojam katru gadu. Tiesa, nākamgad akciju sabiedrības peļņa tiek prognozēta mazāka, tāpēc arī, visticamāk, ziedojumi būs mazāki,” skaidro “LVM” Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

Pēc pašreizējā līguma nodibinājumiem “LVM” ziedotā nauda jāizlieto gada laikā, taču, iedibinoties jaunai ziedojuma sadales kārtībai, iespējams, nākotnē šis noteikums tiks pārskatīts.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+