×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. janvāris, 2014
Drukāt

Mežacūku bari biedē Kalngales un Garciema iedzīvotājus (1)

mezacuka_LETA

Daudzus Kalngales un Garciema iedzīvotājus satrauc mežacūku bari, kas šajā apkaimē manāmi gan agros rītos, gan vakaros. Dzīvnieki nebaidās ne no gaismas, ne suņu rejām, un viesojas pat privātmāju dārziņos, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”.

“Tā, ka [mežacūkas] jau nāk mājās, tāds gadījums pa 57 gadiem ir pirmo reizi. Tā nav vienīgā nakts, kad suņi plēšas ķēdēs. Nedēļu, pusotru atpakaļ bija nakts, kad mēs ar kaimiņiem vienkārši dežūrējām, jo cūkas nāca gandrīz vai iekšā (..),” raidījumam klāstīja Kalngales iedzīvotāja Maiga Gubāte.

Kādam Garciema iedzīvotājam satikšanos ar mežacūkām no rīta izdevies uzņemt video. Cūkas staigā lielos baros un automašīnas troksnis un starmeši nav traucēklis kārtīgām brokastīm. Sadzīvot ar meža viesiem iedzīvotāji negrasās, bet mednieki vien noplāta rokas.

“Šobrīd ir tā, ka jaunais likums ir stājies spēkā, un pilsētu teritorijās nekādas medības nav atļautas. Jāvēršas Carnikavas novada domē. Ir paredzēts, ka šādos gadījumos tiek veidota ārkārtas komisija un attiecīgi jāpieņem lēmums,” situāciju LTV raksturoja Latvijas Mednieku asociācijas izpilddirektors Haralds Barviks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc uzreiz jādomā par mednieka saukšanu? Ko sliktu dara mežacūkas?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11
Alūksne +10.4
Daugavpils +15.0
Saldus +12
Liepāja +9.3
Jelgava +12
Ventspils +7.3
Limbaži +9
Madona +11
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+