×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2016
Drukāt

Mežaparka estrādes rekonstrukciju uzņemas RD, plāno ņemt kredītu Valsts kasē

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Mežaparka estrādes rekontrukcijas projektu uzņēmusies īstenot Rīgas dome (RD), kas plāno ņemt kredītu Valsts Kasē, aģentūra BNS uzzināja Dziesmu un deju svētku padomē.

Projekta kopējās izmaksas ir 34 miljoni eiro. Tagad tiks risinātas sarunas ar Finanšu ministriju (FM), vai pašvaldība var aizņemties tik lielu summu.

RD izpilddirektors Juris Radzevičs norādīja, ka šobrīd šī ir vienīgā reālā iespēja, kā veikt estrādes rekonstrukciju, jo ES finansējumu nevar paspēt piesaistīt, lai iekļautos rekonstrukcijas grafikā, kā arī valsts nav paudusi gatavību projektu finansēt pilnībā.

“Katrai pašvaldībai ir aizņemšanās limiti, ja mums atļauj šos limitus noteikt citā līmenī, tad Rīgas pašvaldība ir gatava Valsts kasē aizņemties naudu un realizēt šo projektu. Labs vai slikts, bet šis ir vienīgais reālais apspriežamais variants,” domes gatavību uzņemties īstenot projektu pamatoja Radzevičs.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) sacīja, ka “priecājas, ka Rīgas dome ir nopietni iesaistījusies un gatavojas īstenot projektu”.

Līdz šim projekta īstenošanas finanšu instrumenti, kura skiču projekts starptautiska konkursa rezultātā izvēlēts jau 2007.gadā, nebija skaidri. Projekts tapis arhitekta Jura Pogas birojā. Iepriekšējā padomes sēdē RD nevarēja apliecināt gatavību iesaistīties projekta finansēšanā.

Šobrīd estrādē var ietilpt 7400 koristu un 21 tūkstotis skatītāju skatītāji. Rekonstrukcijas mērķis ir arī panākt estrādes lielāku ietilpību.

Projekta attīstītāji piedāvā rekonstrukciju dalīt divās daļās. A daļas laikā līdz 2018.gadam rekonstruēt skatītāju zonu, skatuvi un piebūvētu tribīnes korim. Līdz 2020.gadam savukārt īstenot B posmu – rekonstruētu estrādi saskaņā ar projekta ieceri – pārbūvējot estrādi. Atbilstoši arhitekta iecerei pilnībā projektu varētu īstenot līdz 2023.gadam.

Līdz 2018.gada dziesmusvētkiem skatītāju vietu skaitu plānots palielināt līdz 30 tūkstošiem, tribīnēs varēs izvietoties 11 100 koristu. Pēc tikšanās ar drošības dienestiem plānots izbūvēt jaunu ceļu no Viestura prospekta, lai estrādei varētu nepieciešamības gadījumā piekļūt operatīvais transports. Plānots uzstādīt videonovērošanu.

Estrādes rekonstrukcijas nepieciešamība īpaši aktualizējās arī pēc pērn vasarā notikušajiem skolēnu dziesmusvētkiem, kur sākās masveida bērnu ģībšana. Tas radīja jautājumus, cik daudz cilvēku var vienlaikus atrasties estrādē droši un cik ātri var notikt evakuācija.

Estrādi apsaimnieko pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+