Žurnāliste un blogere Dafne Karuana-Galicija, REUTERS/LETA

Miljons eiro par informāciju, kas ļautu notvert žurnālistes slepkavas 0

Maltas valdība sestdien izsludināja viena miljona eiro atlīdzību par informāciju, kas dotu iespēju atrast šonedēļ nogalinātās pētnieciskās žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicias slepkavas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435
Lasīt citas ziņas

“Valdība ir pilnībā apņēmusies atklāt Dafnes Karuanas-Galicias slepkavību un saukt vainīgos pie atbildības,” uzsvērts valdības paziņojumā.

53 gadus vecā žurnāliste, kura atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu un citas delikātas tēmas, tika nogalināta pirmdien automašīnas sprādzienā netālu no savas mājas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pieprasot saukt pie atbildības slepkavas, simtiem cilvēku otrdien sapulcējās pie galvenā tiesas nama galvaspilsētā Valletā.

Karuanas-Galicias dēls pēc mātes nāves pārmeta Maltas valdībai, ka tās vadībā valstī uzplaukusi “nesodāmības kultūra”. “Mana māte tika noslepkavota, jo nostājās starp likuma varu un tiem, kas mēģināja to pārkāpt,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja žurnālistes dēls Metjū Karuana-Galicia.

Karuana-Galicia atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu, kurā bija iejaukti arī divi Maltas valdības ministri, un kas galu galā noveda pie parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām jūnijā.

Eiropas Savienības prezidējošās valsts Igaunijas Eiropas lietu ministra vietnieks Mati Māzikass nodēvēja šo slepkavību par “nepieņemamu uzbrukumu vārda brīvībai un demokrātijai”.

“Vainīgie ir jāsauc pie atbildības,” viņš uzsvēra.

Arī Eiropas Komisija pauda šoku par Karuanas-Galicias nāvi, norādot, ka tas, acīmredzot, bijis mērķtiecīgs uzbrukums.

Organizācijas, kas pārstāv žurnālistus, tostarp Starptautiskā Žurnālistu federācija un Eiropas Žurnālistu federācija pieprasījušas rūpīgu izmeklēšanu šajā lietā, norādot, ka tas bijis nepārprotams uzbrukums preses brīvībai.