×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Veselības ministra krēsls augstākam lidojumam
 (1)

"DiaMed" jaunās ķirurģiskās klīnikas atklāšanas pasākums

Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis

“Vienotībā” turpinās veselības ministra amata kandidāta meklēšana. Patlaban partijas vadības uzmanības centrā nokļuvis Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) attīstības prorektors, vēsturnieks un politologs Toms Baumanis.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” apliecināja, ka tā tas patiešām esot, bet partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars neslēpa – lai Baumanis piekristu šim izaicinājumam, vēl esot jāapspriež vairāki neskaidrību pilni punkti.

Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs, RSU profesors Jānis Vētra Baumaņa kungu raksturoja kā diezgan tipisku mūsdienu Latvijas uzņēmēju, kura bizness, pirms viņš kļuva par prorektoru, bija saistīts ar veselības aprūpes pakalpojumiem – viņš ir īpašnieks SIA “Dina medika”, kas nodarbojas ar farmācijas izstrādājumu vairumtirdzniecību un medicīnas ierīču remontu. “Iespējams, ka viņš kā uzņēmējs atradīs īstos vārdus ar citām ministrijām. Politiķi ir kļuvuši imūni, kad runājam par dzīvību, priekšlaicīgi mirušajiem pacientiem, nedzimušajiem bērniem… Argumentus varbūt sāks uztvert, ja runās uzņēmējiem saprotamā valodā. Tas varētu būt Toma Baumaņa pluss,” secināja J. Vētra. Uzņēmējiem interesē tie, kas spēj maksāt, pērk pakalpojumus, nevis tie, kuriem nav naudas, atzina Vētra.

Ar premjerministres uzrunāto kandidātu man vakar neizdevās sazināties. A. Kampars, kurš piedalījies sarunās ar T. Baumani, pastāstīja, ka viņš vēloties ieviest skaidrību veselības aprūpes jomas atbildības sadalīšanā starp valsti, pašvaldību un privāto sektoru. Tikai tad varēšot uzlabot pacientiem pieejamību ārstniecībai. Tiem cilvēkiem, kam ir labi ienākumi, būtu vairāk jāpiemaksā no personiskajiem līdzekļiem, apdrošinot savu veselību. Lai valsts maksā tikai par mazturīgajiem un trūcīgajiem, Kampars skaidroja iespējamā veselības ministra nostāju.

Ja Baumanis piekritīs kļūt par veselības ministru līdz Saeimas vēlēšanām, iespējams, ka tas būs atspēriena punkts tālākam politiskam lidojumam. Pretējā gadījumā ir grūti izskaidrot, kāda motivācija var vadīt cilvēku pieņemt amatu uz tik īsu laiku un ar divreiz mazāku algu. Tauta būs iepazīstināta ar šo personu, un kāpēc gan lai viņu nevirzītu, piemēram, par aizsardzības ministru, zinot, ka Baumanis ir bijis NATO atbalsta organizācijas Latvijā priekšsēdētājs, publicējis rakstus par valsts drošības jautājumiem, vadījis Ārlietu ministrijas preses centru, strādājis Latvijas vēstniecībā Zviedrijā un Pasaules bankas Latvijas birojā. Starp citu, viņš Ārlietu ministrijā ir bijis kolēģis pašreizējai Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai. Kā sacīja viens no “Vienotības” vadības pārstāvjiem: “Latvijai, uzsākot prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, nepieciešami tādi ministri, kurus nav kauns rādīt pasaulei.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu i būtu turpinājis… to savu biznesu vai administrēšanu…
    Ko lien politikā? Bez “siles” tā īsti iztikšana vairs nesanāk?
    :(?

Draugiem Facebook Twitter Google+