×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Ministre Circene atveseļojas (16)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ingrīda Circene

Veselības ministrei Ingrīdai Circenei Tuberkulozes un plaušu slimību centrā veikta mugurkaula operācija. Patlaban ministre atveseļojas, sacīja ministres preses sekretāre Aija Bukova-Žideļūna, piebilstot, ka sīkākus komentārus nesniegšot.

Operāciju veicis pieredzējušais ķirurgs Guntars Mauriņš. Šajā ārstniecības iestādē pārsvarā operē pacientus, kuriem radušies mazāki vai lielāki sarežģījumi – galvenokārt septiski skriemeļu bojājumi.

Jau kādu laiku neoficiāli izskanējis, ka ministre Circene veselības stāvokļa dēļ varētu atkāpties no amata, tomēr “Vienotības” vadība šīs baumas noliedz, apgalvojot, ka ministrei ir cīnītājas gars un ka viņa turpinās iesāktās reformas. Tomēr pirms Saeimas vēlēšanām ministrei partijas pārstāvji norādījuši vairs ne tik skaļi virzīt Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, jo pret to nostājušies ģimenes ārsti un pašvaldības, kā arī mazāk runāt par citām sāpīgām veselības aprūpes problēmām, pastāstīja kāds Circenei tuvu stāvošs parlamenta deputāts.

Bet Latvijas Slimnīcu biedrība satraukusies, ka slimnīcās, īpaši reģionos, speciālistu trūkums ir sasniedzis kritisko robežu. Lai samilzušo pro­blēmu atrisinātu, medicīnai ir nepieciešams papildu finansējums – pusotra miljarda eiro, lai varētu līdzināties Igaunijai un Lietuvai. I. Circene: “Būtu loģiski, ja valsts budžeta pieaugumu proporcionāli sadalītu tām nozarēm, kuru budžets ir zem vidējā Eiropā. Jāatzīst, ka Latvijā tas politiski nav iespējams.” Valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško, kas ministrijā vada darba grupu par cilvēkresursu attīstību veselības nozarē, pastāstīja, ka Rīgā ārstu ir pietiekami, bet to trūkst ārpus galvaspilsētas un ka viens no ministrijas priekšlikumiem reģionu nodrošināšanai ar speciālistiem ir atalgojuma palielināšana tiem ārstiem, kas strādā un ir ar mieru strādāt ārpus Rīgas. Ministrija maija otrajā pusē nodos sabiedrības apspriešanai idejas, kā uzlabot situāciju reģionos.

Bet šodien Saeimas darba grupa, kuru vada deputāts Romualds Ražuks, spriedīs par ministrijas iesniegtā Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta nākotni. Tas ir jāsagatavo otrajam lasījumam, izskatot vairāk nekā 80 iesniegto priekšlikumu. Tas nozīmē, ka ministrija likumprojektu iesniegusi ne tajā labākajā kvalitātē un tas ir krietni jāuzlabo, lai neteiktu, ka jāpārstrādā, sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča. Par likumu atbildīgās Budžeta un nodokļu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs neslēpa, ka neesot skaidri zināms, vai to izdosies pieņemt vēl šīs Saeimas laikā. Cerams, ka ministrei Circenei pēc veselības stāvokļa uzlabošanās pietiks spēka, lai turpinātu nest un risināt visu šo milzīgo veselības aprūpes ķibeļu nastu.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Mediķiem ar vidējo izglītību pat nav naudas ko nopirkt med.halātu un īstus dabīgus ādas apavus,- kadus rekomendē gudri ārsti( lai nesvīst kājas, utt.)Par ko te vispār spriedelēt gudri un rakstīt uz papīra, ja dzīvē viss ir apgriezts ar kājām gaisā???

 2. Apvienojot visas slimnīcas, ļoti daudz mediķi zaudēja darbu, jo neļāva strādāt vairāk kā 1,5 slodzi, kaut cilvēki to varēja apvienot. Tagad ir jāstrādā par mediķi, par tik smieklīgu algu 263Eiro/mēnesī 8h katru dienu un vakaros vai sestd. un svetdienās jāpiestrādā veikalā par palīgstrādnieku, lai vispār varetu izdzīvot. Kur ir šī vienlīdzība un cilvēcība???

 3. Visu cieņu, veselības ministrei, bet jāsaka godīgi, ka par tik mazu algu medmāsa 263 Eiro/mēnesī/uz rokām Gaiļezerā, vienkārši nevar izdzīvot un ir jāiet strādāt vēl kādā darbā, lai varētu vispār savilkt galus kopā.Par kādiem bērniem un ģimeni vispār var sapņot 40 gadus jauns cilvēks, ja viņš pat nevar nodrošināt savu gimeni???? Jā, es šeit strādaju un man ir kauns, ka es dzīvoju sava valstī un Jums par mani ir “nospļauties” – rupji sakot, jo man nav nedz`apdrošināšana, ne transporta izdevumu segšana un pat ka darbiniekam – nekāda atlaide nevienā no med.izmeklējumiem, nerunāsim nemaz par zobārstu, kuru es vispār nevaru atļauties….Par ko Jūs vispār domājat???

 4. viņas neesamību nabaga vēlētājs nemaz nav pat pamanījis.
  Tāpat kā circene izlikās nezinām, lai gan bija piebļauti visi mēdiji, par pie Stradiņu slimnīcas tie 2 pacientu līķi(sorry!) … Mamzele klārēja iekš radio, ka viņai “neesot informācijas” par šiem 2 ārkārtējiem gadījumiem Latvijas medicīnas vēsture! … ir pat tik neaptēsta, ka pat necentās norīkot savus 1000 ministrijas lieķēžus izskatīt šis 2 lietas, kas būtībā ir krimināllietas …
  nabada vēlētājs nezina arī par mamzeles entajiem “komandējumiem” uz ārzemēm…
  žurnālisti arī klusē kā partizāni … pacentās informēt par “saslimšanu”….

 5. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Novēlu kollēģei ātru un pilnigu atveseļošanos. Jo iesāktie darbi ir jāturpina un jāpabeidz – neklausoties uz skauģiem un nelaba vēlētājiem. Kur ir palicis mūsu cilvēciskums ?

  • Par kādu cilvēciskumu var runāt??? Kas tas vispār ir????
   Vai maz tads vispār eksistē???
   Tik ļoti lielu netaisnību un bardaku visās jomās, kā LATVIJĀ, manuprāt nav nekur!!!

 6. Ko cilvēki var muldet, vienkarši Circene aizgaja pie laba arsta. Vareja aizbraukt uz Šveiči , bet viņa palika Latvija, pie musejem! Malacis!

 7. Un Ražuks vēl nav izsviedis atkritumos tos murgus? Un Saeima vēl lems? Un mēs tik maksāsim algas par pretcilvēciskiem sacerējumiem un nemitīgo spriedelēšanu?

 8. Tā ir, kad skraida krosenēs pa āgenskalnu, nenoskaidrojot pašas ministres veselības stāvokli, vai maz viņa var tā sportot savā vecumā?Kad beigās jātaisa operācija. Cik tad ilgi stāvēja rindā?

 9. Labklājības un veselības ministrijas,jo no abām tāpat nav nekāda labuma.

 10. kaut kas neštimmē -Circene pēdējā mēneša laikā bijusi gan Romā, gan Parīzē,ja cilvēks tik slims,tad apkārt nebraukā. To ka Vienotība grib Circenes demiijsu,tas gan, tika nav kas nāk vietā.

 11. Dieviņš nolika gultā pārdomāt dzīvi.

 12. Nu un pasaki godīgi, ministres kundz, cik samaksāji? Protams, vari melot un teikt ka nevienu kapeiciņu, bet tauta jau tikpat nenoticēs. Normāla cena būtu 300-500 latos, ne eirās. Par baltu velti un lielu paldies tikpat neviens normāls cilvēks zem naža neguļas.

 13. Cik ilgi gaidīja rindā uz operāciju vai pa blatu?

Draugiem Facebook Twitter Google+