×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Ministri piekāpīgāki nekā partijas. Šodien izšķiras “papildu bēgļu” jautājums (22)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa stingrā nostāja un laika trūkums piespiedis Laimdotas Straujumas vadīto koalīciju mainīt plānus un bēgļu jautājumu izlemt jau šodien, nevis 29. septembrī, kā sākotnēji tika plānots. Pēc tikšanās ar Saeimā pārstāvētajām partijām prezidents secinājis, ka visas partijas gatavas palīdzēt kara bēgļiem. “Diemžēl jāatzīst, ka vienlaikus ar vēlmi palīdzēt šajā jautājumā valdības un politisko partiju starpā bijis vērojams sadarbības un valstiskās domāšanas trūkums. Partijas lielākoties cenšas vairot savu popularitāti, bezatbildīgi manipulējot ar valstij būtisko jautājumu,” teica Vējonis. Tādēļ viņš uzdevis valdībai sadarbībā ar politiskajām partijām, pašvaldībām un sabiedriskajām organizācijām divu nedēļu laikā sagatavot skaidru rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai Latvijā, kurā tiktu skaidrota bēgļu izmitināšanas izmaksu un nodarbinātības iespējas. Tāpat prezidents sagaida, ka līdz 21. septembrim arī apstiprinātu Latvijas pozīciju bēgļu uzņemšanas jautājumā.

Ļoti iespējams, ka pozīcija tiks noformulēta jau šodien īpaši šim jautājumam sasauktā Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē. Iepriekš valdība bija plānojusi par bēgļu jautājumu lemt vien 29. septembrī, bet 22. septembrī plānota nākamā Eiropas Savienības iekšlietu ministru padome, kurā paredzēts pieņemt lēmumu par bēgļu izvietošanu ES teritorijā. Tas nozīmē, ka arī Latvijas valdībai līdz tam laikam jānoformulē sava pozīcija.

Iekšlietu ministrija (IeM) oficiālās pozīcijas uzmetumu jau sagatavojusi. Tas paredz, ka Latvija varētu piekrist brīvprātīgi uzņemt vēl 526 patvēruma meklētājus, taču vienlaikus iebilst pret obligāto kvotu sistēmas ieviešanu, kas regulas veidā būtu saistoša arī turpmāk.

Aizkulisēs runā, ka šādai pozīcijai faktiski jau ir vairākuma atbalsts valdībā. To gatavi atbalstīt visi “Vienotības” ministri, kā arī ZZS pārstāvji – ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola un labklājības ministrs Uldis Augulis. No ZZS pārstāvjiem stingri pret noskaņots vienīgi veselības ministrs Guntis Belēvičs. Savukārt aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vēl neesot pieņēmuši lēmumu. “Es personīgi un mūsu Saeimas frakcija kopumā esam skeptiski par papildu bēgļu uzņemšanu. Taču nez vai būtu pareizi pretnostatīt ministrus deputātiem un piespiest valdības locekļus ievērot kādu frakcijas disciplīnu. Tā vietā mēs pieprasām, lai pirms galīgā lēmuma izdarīšanas ministriem būtu iespēja iepazīties ar darba grupas ziņojumu par bēgļu uzņemšanas risinājumiem,” teica ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma vakar intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” apgalvoja, ka gatavību atbalstīt papildu bēgļu uzņemšanu viņai pauduši arī vairāki NA ministri. NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars šādu iespēju kategoriski noraida: “Mūsu ministru un deputātu nostāja šajā jautājumā ir vienota un nemainīga – piekrītam, ka nepieciešama proaktīvāka ES rīcība migrācijas iemeslu novēršanai, bet kategoriski iebilstam pret Eiropas Komisijas piedāvātajām kvotām, kas paredz obligātu 526 papildu bēgļu uzņemšanu.” Dzintars premjeres izteikumus vērtē kā politiskās taktikas paņēmienus ar mērķi ietekmēt sabiedrisko domu un izdarīt spiedienu uz koalīcijas partneriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. MINISTRI VISI NĀK NO PARTIJĀM. TĀTAD IZNĀK, KA PARTIJAS VIŅIEM TĀ ATĻĀVUŠAS BALSOT UN UZVESTIES KĀ NODEVĒJIEM!!! VAI VAR BŪT VĒL KĀDI CITI SKAIDROJUMI!?? LŪDZU DARĪT ZINĀMU TO MINISTRU UZVĀRDUS, KURI ATBALSTĪJA 776 BĒGĻU UZŅEMŠANU PAREDZĒTO 250 VIETĀ!!!

 2. Šodien Vējonis, Āboltiņa un Straujuma atvērs Latvijas islamizācijas slūžas.

 3. Tu esi maita straujuma,zoss tada tapat ari prezidensts,jus jasabaz viena maisa un janosuta uz Afriku,lai visos caurumos izjadele!!!!!!

 4. Tas ka īstie bēgļi ir jāuzņem pat mazam bērnam ir skaidrs! Brīnos par NA,cik ātri viņu uzskati tuvinās ar Ventspils valsts(tā viņi reklamējas) ”valdnieka” Aivara viedokli. Ja vēl ņem vērā to,ka viens no Aivara bijušajiem medību biedriem vada NA Ventspils nodaļu,viss kļūst skaidrāks. Un celt savu partiju reitingus uz bēgļu rēķina ir vairāk kā neētiski,lai neteiktu vairāk. Pat Lemberga ZZS sliecas atbalstīt bēgļu uzņemšanu.Es ar to domāju īstos bēgļus,nevis ekonomiskos migrantus,kuri laužas Eiropā dāsno pabalstu dēļ,un pat nedomā strādāt. Latvija viņiem nav īsti pievilcīga,jo te pabalsts ir tikai 256,-EUR,bērniem 76,-(viņi vēlas saņemt 450-500 EUR) .Salīdzinājumam -min.alga LV 360.- ,pabalsts par pirmo bērnu 11,80,lielai daļai pensionāru pensija ir zem 250,- EUR. Lūk šāda netaisnība arī man nav pieņemama,taču cilvēkus kuri bēg no karadarbības vajadzētu uzņemt.jo arī Latvijas bēgļus pēc kara uzņēma ctas valstis,tiesa bez tik dāsniem pabalstiem. Mūsu valdībai vajadzētu tomēr arī padomāt par pašu pilsoņu labklājības celšanu,nevis tikai barot ar tukšiem solījumiem(pacieties,pacieties debesīs labāki kļūs)!

  • Kur ir tas gaišreģis, kurš noteiks kuri ie bēgļi, bet kuri migranti. Dokumentus viņi saplēsuši un apgalvo, ka no Sīrijas, bet cik tur taisnība?

  • Tur jau tā lieta, ko domā kā mazi bērni, un lūk rezultāts. Katram racionāli un tālredzīgi domājošam ir skaidrs, ka bēgļi Latvijai nav jāuzņem.

 5. Pa šo laiku būs jau uzkrāts sociālajā budžetā kārtējais miljards novirzīšanai citiem mērķiem. Bet palielināto pensiju indeksāciju varēs atkal pabīdīt par gadu vai vairākiem uz priekšu! Junkeram jāpalīdz izpildīt plānu.Jo Eiropas Komisijas iecere ieviest obligātās patvēruma meklētāju kvotas Es dalībvalstīm var tikt nogremdēta,to kategoriski neatbalstot Lielbritānijai,Īrijai un Dānijai,kurām pievienojušās ir vēl Višegradas bloka valstis,Polija un Rumānija.
  Rumānijas prezidents Klauss Johanniss:”Mēs uzskatām,ka tas nav risinājums. Un ir neadekvāti runāt par obligātām kvotām,kuras aprēķinātas pēc ārkārtīgi birokrātiskiem kritērijiem-es teiktu,gandrīz kā grāmatvedības uzdevumā,nekonsultējoties ar dalībvalstīm. Tās ir cilvēciskas būtnes,nevis priekšmeti,kas jāskaita.”
  Latvija,jeb,precīzāk,”Vienotība” šīs dienvidnieciskās izcelsmes “cilvēciskās būtnes”·tsk.ar maziem bērniem ,ir gatava uzņemt pat ziemas vidū-bez jebkāda bēgļu izmitināšanas plāna un aprēķiniem par patvēruma meklētāju uzturēšanas izdevumiem.Lai tikai izpildīts tiktu Junkera plāns!Plāns,kurā humānisms tiek rēķināts kvotās! Reņģu kvotas,cukura kvotas,cilvēku kvotas!

 6. Nesaprotu kāpēc visi metas četrāpus Briseles priekšā bēgļu jautājumā, jo īpaši Āboltiņa un Rinkēvičs?

 7. kuri minis†ri piekāpīgāki par kurām par†ijām? redzu Lēnumu un Aizvējoni!

 8. Beno tipa pilsoņi ir jau noiets etaps! Tagad mums darīšana būs ar radikālajiem islāmistiem!
  Kā lasām Horvātijas laikraksta”Večernji list” 10.septembra numurā,islāmisti jau vervē karotājus no gados jaunajiem bēgļiem,kas ieradušies bez ģimenēm,ne tikai Vācijas bēgļu nometnēs,bet pat Minhenes centrālajā dzelzceļa stacijā. Līdzīga situācija novērota arī Ziemeļreinas reģionā,kur islāmisti uzdevušies par humanitārās akcijas pārstāvjiem”. Skat.”Teroristi regrutiraju mlade izbjeglice po kampovima u Njemačkoj”,Karolina Lubina,Večernji list,11.09.2015.
  Līdzīgi šī situācija raksturota arī izsmeļošajā rakstā”Nelegālais imigrants vai laipni gaidīts bēglis? Toma Ancīša reportāža no Diseldorfas”,š·g.15.septembra “Latvijas Avīzē”,kurā par šīm islāmistu akrtivitātēm visā Vācijā pastāsta mums Ancīša Diseldorfas dzelzceļa stacijā sastaptais brīvprātīgais arābu valodas tulks Mousa Salaimans: “Ir jāpalīdz! Ja nepalīdzēs viņš,palīdzēs salafisti-visur,kur ierodas bēgļi,radikālie islāmisti mēģina pieteikties par brīvprātīgajiem tulkiem un palīgiem,jaunatbraukušos cenzdamies pievērst radikālajam islāmam.” Tātad jau visur!!
  Kā lasām šajā rakstā,tad pat no Irākas Kurdistānas,bēgļi,bez reģistrēšanās Eiropā,bez dokumentiem un pirkstu nospiedumiem ierodas Vācijā.Un daudzi no viņiem dodas tālāk-uz Berlīni,Briseli,Hamburgu,Kopehāgenu-pie saviem radiniekiem vai tautiešiem.Naivi būtu domāt,ka arī pie mūsu valdības”brīvprātīgi” uzņemtajiem 250 migrantiem,neieradīsies tuvinieki,radi,draugi un paziņas,un,ka uzņemamo patvēruma meklētāju skaitā,tikai Latvijā nebūs neviena paša radikālā islāmista vai pat Islāma valsts kaujinieku!

 9. Jūda nodeva Jēzu par trīspadsmit sudraba grašiem. Par cik lielu summu mūs ir nodevuši ŠIE abi jūdasi ?

 10. politiķi taisa gājienu ar zirdziņu. partijas publiski bļauj ka ir pret lai tautai izpatiktu, bet saeima tani pat laikā atteicās lemt bēgļu jautājumu, atiecigi ministri nobalsos ” par” un būs tie sliktie, tie grēkāži un tad viņus var pat nomainit ja dikti tauta dumposies. saeima un partijas mazgā rokas nevainibā un gan briselei izpatikts gan veletāji piešmaukti. viss lieliski tā teikt

 11. Smieklīgs farss!
  Prezidents “uzdevis valdībai sadarbībā ar politiskajām partijām, pašvaldībām un sabiedriskajām organizācijām divu nedēļu laikā sagatavot skaidru rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai Latvijā, kurā tiktu skaidrota bēgļu izmitināšanas izmaksu un nodarbinātības iespējas”, bet par bēgļu skaita uzņemšanu TIKS LEMTS JAU ŠODIEN!
  Ko tad šodien var izlemt, ja lēmējiem nekas nav skaidrs ne par izmaksām, ne nodarbinātības iespējām?!
  Visa tā “lemšana” ir atkal tikai kārtējais teātris tautas muļķošanai. Vienkārši tiks pieņemts tas, ko šīm Saeimā sēdošajām marionetēm “no augšas” liek pieņemt. Viss!

  • Cerams, ka uzvarees vesela cilveeka sapraats nevis medus smadzenju vietaa! Vejonis un Straujuma ir OK!

   • Veselais saprāts neuzvarēs. Mūsu valstī tas vairs nav iespējams. Tumsoņi jau visu ir izplānojuši un svārstīgajiem samaksājuši.

 12. Palīdzēt bēgļiem vaiuzņemt bēgļus? Atbildēt

  Palīdzēt kara bēgļiem un uzņemt viņus neierobežotā skaitā pašus,ir divas pilnīgi dažādas lietas,kuras nevajadzētu tīšām putrot,vajadzīgā efekta panākšanai! Jo Latvija finansiāli jau palīdz Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK),par ko mēs nezin kādēļ,tik ļoti nelabprāt runājam.Pateicoties 700.000 padomju ekonomiskajiem bēgļiem,latviešu īpatsvars savā valstī tikai nedaudz pārsniedz šo imigrantu skaitu.Un,kopš 1998.gada Latvija ir jau uzņēmusi aptuveni 200 bēgļu.Uzņemt bez 250 bēgļiem vēl 526 bēgļus,jeb pareizāk,imigrantus,ja gribam saglabāt Latviju kā nacionālu valsti un nepārsniegt Latvijas,kā trešās nabadzīgākās ES valsts eonomiskās iespējas,mēs vienkārši nevaram atļaurties! Tieši Vienotībai nevajadzētu aizmirst,ka,pateicoties”veiksmes stāstam” Latvija ir atguvusi tikai zināmu ekonomisku stabilitāti,kas noticis uz iedzīvotāju rēķina un ir radījis neparedzētas sociālās sekas,ar kurām valdībai ir pienākums tikt galā! Skat.”ANO:bagātības sadalījums Latvijā ir starp vismazāk vienlīdzīgajiem ES valstu vidū”,LETA,18.maijs 2012. Vai valdība ir tikusi galā,ja Latvijā nav pat,ne samazinātas PVN likmes pārtikai,ne iztikas minimumam atbilstošs neapliekamais minimums un vienīgajā no visām ES valstīm-nav pat obligātās veselības apdrošināšanas.Bet neapliekamais minimums ir nevis palielināts,bet samazināts!

 13. kā lemsiet, tā būs ... Atbildēt

  Kāda nozīme ķerstīt no austrumiem nākošos vazaņķus, ja rietumi mums dāvās otrtik? Varbūt nav vērts tērēties austrumu robežas sargāšanai, ietaupīto naudiņu novirzot labiekārtotu klaidoņu apmetņu celtniecībai Latvijas gleznainākajās vietās?

 14. Nerunāsim caur puķēm.Partijām,izņemot Vienotību,traucē šaurā nacionālā domāšana,kad runa ir jau par starptautiskā biznesa un noziedzības interesēm.

 15. tas “bēgļu” jautājums ir principiāls un saistāms ar konsekventas integrācijas politikas izstrādāšanu Valstī. Kā zinām, tad attiecībā uz okupācijas paliekām (“padomju tautu”) nekādas integrējamo un integrētāju proporcijas (kas ir primārais nosacījums sekmīgai integrācijai !), nav tikušas ievērotas.

  • Ceru, ka šie bēgļi nebrauc pie mums cīnīties ar fašistiem. Bet tomēr būs jāuzpasē, lai no viņiem neizaugtu jauni Beno tipa (tā viņš laikam ir bijis) pilsoņi.

Draugiem Facebook Twitter Google+