×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Ministriju budžetos “atrod” 64 miljonus eiro (6)

Foto LETAFoto LETA

Pārskatot ministriju bāzes izdevumus, “atrasti” papildu 64 miljoni eiro, tādējādi paplašinot nākamā gada budžeta fiskālo telpu, šodien žurnālistiem sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Iepriekš ministriju bāzes izdevumos atrastā summa tika lēsta 50 miljonu eiro apmērā.

Ministre stāstīja, ka ministriju vēlmes un vajadzības ir lielākas nekā nākamā gada budžeta iespējas, taču ministriju bāzes izdevumos atrastie 64 miljoni eiro ļaus īstenot nākamā gada budžetā paredzētās svarīgās lietas.

Ministriju ietaupījumu veido dažādi faktori, tostarp enerģijas cenu samazinājums, taču katrā ministrijā ir atšķirīgi pasākumi, kas ļāvis tām ietaupīt.

Tajā pašā laikā Reizniece-Ozola uzsvēra, ka ministriju aptuveni 400 miljonu eiro lielais papildu budžeta pieprasījums neliecina par trekno gadu atgriešanos, jo ministri neprasa finansējumu “savām vasaras mājām vai kādiem saviem izdevumiem”.

“Ministri piedāvā lemt par papildu finansējumu pedagogu atalgojumam, medicīnas personālam, tiesu darbiniekiem, policistiem utt. Cita lieta ir budžeta iespējas. No visa šī vajadzību klāsta būs jāizvēlas, kas ir svarīgākais nākamajā gadā, bet kas jāatliek uz vēlāku laiku,” norādīja finanšu ministre.

Reizniece-Ozola arī atzina, ka nākamā gada budžeta kontekstā paredzēta ne tikai izdevumu efektīva plānošana, bet arī ieņēmumu. “Ministrijām būs konkrēti uzdevumi, lai nodrošinātu nodevu ieņēmumus, piemēram, no vinjetēm, būvniecības utt.,” informēja ministre.

Jau ziņots, ka valdība šodien skata ar nākamā gada un vidēja termiņa budžetu saistītus jautājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. gan jau ministri maces no tas summas savakt savu dalu

  2. Es šo smuko sievišķi liktu VID’a galvgalī. Bet man jau padoma neprasīs …

  3. Vieglākai pārskatamībai Atbildēt

    Jāsamazina “kabatu” skaitu,ministrijas apvienojot!

  4. Es domāju, ka birokratijā varētu vēl kārtīgi piegriezt skrūves un ietaupīt vēl lielākas summas, kuras tad varētu izlietot veselības aprūpei, izglītībai un daudzbērnu ģimeņu pabalstam.

  5. Bet Reirs kā finanšu ministrs bija tik “zinošs”, ka neatrada neko un pārējie ministri naudas lietās viņu tina ap pirkstu. Ja Ozola labi pameklēs, atradīs arī visus 100 miljonus.Tas viss atkarīgs no tā, kāds cilvēks ieņem ministra amatu un cik daudz viņam ir prāta. Ozola visā tai valdības kompānijā ir tā gudrākā un analītiski domājošākā un viņu, nevis Kučinski vajadzēja likt par MP.

  6. Danai steigšus jānāk klajā ar savu tēlu spodrinošo ziņu (“Re kāda es labā – atradu 64 miljonus!”) pēc tam kad VID Pētersones atlūgums metis ēnu uz Puzes hercoga krustmeitu

Draugiem Facebook Twitter Google+