×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Ministrs: Francija varētu Krievijai vispār nepiegādāt “Mistral”

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas aizsardzības ministrs Žans Ivs Ledriāns piektdien pieļāva, ka Francija vispār varētu nepiegādāt Krievijai helikopteru bāzes kuģi “Mistral”, kura piegāde pašlaik ir atlikta.

“Pagaidām mēs to nevaram piegādāt,” sacīja ministrs telekanālam BMF-TV.

“Iespējams, mēs vispār nevarēsim to izdarīt,” piebilda ministrs.

Jau ziņots, ka Francija novembrī saistībā ar situāciju Ukrainas austrumos uz nenoteiktu laiku atlika “Mistral” tipa desantkuģa piegādi Krievijai.

2011.gadā parakstītais 1,2 miljardu eiro vērtais līgums paredzēja, ka pirmo kuģi ar nosaukumu “Vladivostok” piegādās šogad oktobrī vai novembrī, bet otro ar nosaukumu “Sevastopoļ” – 2015.gadā. Šis līgums glābj no atlaišanas tūkstošiem Sennazēras kuģubūvētava strādnieku.

Tomēr Ukrainas krīzes ietekmē un krasā Rietumu un Krievijas attiecību pasliktinājuma dēļ uz Franciju tās sabiedrotie, jo īpaši ASV izdara lielu spiedienu nepiegādāt kuģus. Septembrī Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka lēmuma par piegādēm pieņemšana ir atlikta.

Līguma izpilde nozīmētu, ka pirmo reizi Krievijai tiktu pārdotas augsta līmeņa aizsardzības tehnoloģijas, par ko bažas ir izteikušas vairākas NATO dalībvalstis, īpaši Baltijas valstis, kas bažījas par kuģu nonākšanas Krievijas bruņojumā negatīvo ietekmi uz to drošības situāciju.

Gaidot kuģa nodošanu Krievijai, Sennazēras ostā uz mācību kuģa “Smoļnij” atrodas 400 Krievijas kara jūrnieki – “Vladivostok” un “Sevastopoļ” apkalpju locekļi, kas no 30.jūnija ir mācījušies vadīt “Mistral” tipa kuģus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+