×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. marts, 2018
Drukāt

Ministrs: Rīgas domes pretrunīgie grozījumi ir jāatceļ (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Rīgas domei (RD) vakar nosūtījusi vēstuli, kurā VARAM pieprasa RD pārskatīt Satversmei neatbilstošos nolikuma grozījumus, kas ierobežo deputātu tiesības.

Vēstulē uzsvērts, ka atbilstoši likumam deputātam ir balsstiesības visos jautājumos, kurus izskata domes sēdēs, tāpat domes sēdē deputātam ir tiesības piedalīties debatēs, uzdodot jautājumus un sniedzot uzziņas. Turklāt Valsts pārvaldes iekārtas likums nosaka, ka par koleģiālas institūcijas pārvaldes lēmuma lietderību un tiesiskumu atbild tie koleģiālās institūcijas locekļi, kas balsojuši. No tā izriet, ka deputātam, balsojot par jebkuru jautājumu, ir pilnvērtīgi jāizprot jautājuma būtība, uzdodot jautājumus, diskutējot un saņemot vai iesniedzot uzziņas, informē VARAM. Rīgas dome pagājšnedēļ pieņēma noteikumu grozījumus, kas domes deputātam dod tiesības uzdot ne vairāk kā trīs jautājumus. “Rīgas domes pieņemtie nolikuma grozījumi pārkāpj demokrātijas principus un neatbilst Latvijas Republikas Satversmei, līdz ar to grozījumi nav saskaņojami. Latvija ir neatkarīga un demokrātiska valsts – demokrātiskā valstī deputātam ir tiesības uzdot tik daudz jautājumus, cik nepieciešams. Tikai šādos apstākļos var nodrošināt tiesisku lēmumu pieņemšanu,” uzskata ministrs Kaspars Gerhards. Deputātu jautājumu skaita vai uzdošanas ilguma ierobežojumu noteikšana nav uzskatāma par atbilstošu risinājumu domes sēžu kārtības nolikuma izstrādē, jo domes sēdē izskatāmo jautājumu apjoms un būtība var ievērojami atšķirties, uzskata VARAM.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Par 96 eiro izdzīvot nevar.Bez komunālajiem maksājumiem un zālēm,ir vēl arī jāēd!

 2. Ušakovam taisnība .

 3. Ušakovam taisnība .

 4. nost krievu nacismu! Atbildēt

  Ušakovam vajag stingrāku roku. Mužiks saprot tikai pipku.

 5. Izpildkomiteja dod rīkojumu ciemu tautas deputātu padomēm!

 6. redz īsti nelikumigi jau tie nav, pat ministrs veikli izmanto-terminu pretrunigie, jo principā jau nekas netiek ierobežots, tikai piespiedu kārtāatsijāts liekais, un plašakām diskusijām, un jautajumu simtiem jau pastāv komisijas kur jautajumus izskata pirms sēdēm. ja vel atceras ka lielākajās pašvaldibās jau gadiem ir tāda un pat vel stingrāka kārtiba, tad jau atkal nonākam tikai pie viena secinājuma- viss troksnis saistits tikai ar mēra nepareizo tautibu un protams priekvelešanu reklāmu

 7. To tukšo muldēšana tiešām derētu ierobežot.

 8. … Beidzot kads ministrs sak darit ko lietderigu valsts drosibas un pastavesanas lieta, un uzdrosinas pret siem (SX … ) pretvalstiski noskanotiem pilsoniem ko pieprasit atgriezt likumu kartiba, ka ari beidzot ieverot Latvijas Republikas/Bezabrenes Satversmi …

  • neko lietderigu nedara, vienigi piedalās reklāmas PR akcijās, jo tāda kārtiba un vel stingrāka ir visās lielajās pašvaldibās jau gadiem, un ministrs savā krēslā ari ir jau gadiem. tad ko ta nu pēkšņi pamodās? un kas notiks ar pārejām pašvaldibām? ja jau visiem tad visiem kas par iznēmumiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+