×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Ministru prezidente: stabila izaugsme ir Eiropas sargeņģelis (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Ceturtdien, 22.janvārī, uzrunājot Pasaules ekonomikas forumu Davosā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma paneļdiskusijā “Eiropas dubultais izaicinājums: stabilitāte un izaugsme” uzsvēra, ka Eiropas ekonomiskā izaugsme ir obligāts nosacījums stabilitātei, informē Valsts kancelejā.

“Stabila izaugsme ir Eiropas sargeņģelis,” foruma dalībniekiem sacīja Straujuma. Viņa arī piebilda, ka līdzsvars starp izaugsmi un sociālo drošību ir iezīme, kas ir Eiropas neatņemama sastāvdaļa.

Viņa iepazīstināja ar Latvijas pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, kuras laikā bija nepieciešams domāt par sāpīgu strukturālo reformu īstenošanu, vienlaikus domājot par cilvēku sociālo drošību. “Visa sabiedrība ar izpratni uztvēra nepieciešamību šīs reformas veikt. Tika panākts kopsaucējs starp Latvijas politiķiem, sociālajiem partneriem, uzņēmējiem, pašvaldībām. Latvija spēja to paveikt un tagad mēs ejam uz priekšu,” piebilda Ministru prezidente.

Tomēr ar līdz šim paveikto nav pietiekami, lai garantētu tālāku veiksmīgu Eiropas izaugsmi. “Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jāturpina strukturālās reformas. Tās jāveic izlēmīgi un ātri – ātrums ir viens no būtiskiem noteikumiem, lai piesaistītu investorus,” izteica pārliecību Latvijas premjerministre.

Straujuma pievērsa klātesošo uzmanību divām galvenajām Eiropas izaugsmes nepieciešamībām – investīcijām uzņēmējdarbībā un tālākai starptautiskās tirdzniecības liberalizācijai.

Latvija kā ES Padomes prezidējošā valsts šo mērķu īstenošanai plāno sakārtot visus tiesību aktus, lai varētu iedarbināt Eiropas Investīciju jeb tā saukto Junkera plānu. Tāpat Latvijas prezidentūras laikā plānots uzlabot apstākļus investīciju piesaistei Eiropā.

Lai panāktu Eiropas ekonomisko izaugsmi, tāpat nepieciešami stabili tirdzniecības partneri visā pasaulē. Ir jāatbalsta tālākās sarunas par ES Brīvās tirdzniecības līgumiem ar Kanādu, ASV, Japānu.

Atbildot uz jautājumu par Ukrainas krīzi un ES sankcijām pret Krieviju, Straujuma atgādināja Latvijas kā ES Padomē prezidējošās valsts nostāju – kamēr neuzlabojas situācija Ukrainā, sankcijas nav atceļamas. Viņa aicināja visus klātesošos domāt par to, ka reiz pienāks krīzes atrisinājuma diena un visiem jābūt gataviem šai dienai, jo Ukrainas valsts būs jāatjauno pēc šobrīd notiekošajiem konfliktiem.

Pasaules ekonomikas forumā tradicionāli piedalās biznesa līderi, akadēmisko aprindu pārstāvji, valdību un valstu vadītāji, starptautisko organizāciju vadītāji.

Ministru prezidente Latvijā atgriežas piektdien, 23.janvārī.

Plašāka informācija par forumu: www.weforum.org.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Izaugsme bet ne att’ist’iba.

Draugiem Facebook Twitter Google+