Mobilā versija
+3.6°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
17. augusts, 2015
Drukāt

Mirusi arhitekte Ausma Skujiņa

Foto: Mākslinieki.lvFoto: Mākslinieki.lv

Pagājušajā nedēļā 84 gadu vecumā mūžībā aizgājusi arhitekte Ausma Skujiņa, liecina informācija arhitektūras portālā “A4D”.

Kā norāda Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Jānis Lejnieks, Skujiņa bija arhitekte, kura darbojās kā profesijas sirdsapziņa – dažbrīd latviski skarba, bet dziļi ieinteresēta, vērtējot gan savus, gan kolēģu darbus ar ciešu ētiskās atbildības mērauklu.

Pirmās Skujiņas ēkas pēc Latvijas Valsts universitātes Inženierceltniecības fakultātes Arhitektūras nodaļas absolvēšanas (1957) tapa institūtos “Centrsojuzprojekt” un “Kurortprojekt” internacionālā modernisma garā, bet jau “Pilsētprojektā” (1968-1979) arhitekte atgriezās “pie saknēm”, dodot “Laumas” dzīvojamo kvartālu iedzīvotājiem Liepājā “sava” mājokļa sajūtu, ko vairoja viņas organizētās pagalmu labiekārtošanas akcijas.

Nākamais solis bija “Kolhozprojekts” (1979-1983), kurā tapa dzīvojamās mājas Mārupē, bet pilnībā laukiem Skujiņa sevi veltīja, strādājot par kolhoza “Alauksts” arhitekti (1983-1990). Atjaunotā Vecpiebalgas baznīca (1997) ir lielākais ieguldījums novada kultūrā.
Pēc Skujiņas projektiem ir uzceltas baznīcas Aizputē, Vangažos un Liepājā – mūsdienīgās formās, bet lietojot tradicionālos materiālus un amatnieku prasmes. Skujiņas darbs tika novērtēts ar Latvijas PSR Ministru padomes un valsts prēmijām, Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendiju un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieces pakāpi.

Skujiņa dzimusi 1931. gada 17. jūlijā un mūžībā aizgāja šī gada 13. augustā.

Arhitektes izvadīšana notiks trešdien, 19. augustā, plkst.12 Krematorijas Lielajā zālē.

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (40)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (1)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+