Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
25. februāris, 2015
Drukāt

Aizsardzības ministrija: rezervistu apmācība jāpielāgo “reālajai dzīvei” (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības situācija ir mainījusies, un mums ir jāmaina sava aizsardzības spēku struktūra atbilstoši tam, ka nestabilitāte reģionā var būt ilgstoša. Ar šādu pamatojumu aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis devis uzdevumu izveidot reālu un darboties spējīgu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rezerves sistēmu.

Kā uzzināju Aizsardzības ministrijā, jaunās sistēmas izveide tiks uzsākta, apzinot nepieciešamo rezervistu skaitu un iespējamo sistēmas modeļu analīzi. Sākumā plānots uzrunāt aptuveni 2500 rezerves karavīru, kuri no profesionālā militārā dienesta atvaļinājušies kopš 2008. gada. No šī skaita vismaz 470 karavīri dienesta laikā bijuši starptautiskās operācijās. Tas nozīmē – viņi ir labi sagatavoti un iemaņu atsvaidzināšanai pietiks ar salīdzinoši īsu laiku.

Pirmo reizi tiks izmantots Mobilizācijas likuma spēks. Proti, ierašanās uz mācībām vairs nebūs rezerves karavīru brīva izvēle, viņi tiks mobilizēti. Detalizētāku informāciju par mobilizācijas mācību norisi ministrija pagaidām nesniedz, jo ir sākts tikai to plānošanas process.

Ziņas par gaidāmo mobilizāciju radījušas satraukumu vairākos “Latvijas Avīzes” lasītājos, kuri vērsušies redakcijā ar jautājumiem – uz kādiem cilvēkiem tā attieksies? Kādas sekas gaidāmas, ja mobilizējamais nevarēs ierasties? Vai šīs aktivitātes nozīmē, ka Latvijai parādījušies jauni militārie draudi?

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kada reala dzive vai latvija sakusies kara darbiba sasapnojusies nacionalisti pec kara spelem berniskiga slimiba piemetusies ka nav ta nav vismaz japaspodrina iesunojusie sparnini….uz nebedu jamulko tautinu…..guloso irija….vacija….norvegija…. aizbraukusos pilsonus-nepilsonus jaiejaaija miedzina ilglaicigi svesuma…..

  2. Ir vajadzīgs vispārējais obligātais karadienests.

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+