×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Monika Zīle: Deputāta Kaimiņa skandāls – banāls dzerstiņš ar politiskām sekām (38)

Foto-LETAFoto-LETA

Artuss Kaimiņš.

Tieši brīnums, kāpēc sazvērestības teoriju piekritēji pagaidām nekur nav publiskojuši viedokli, ka no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) listes Saeimā ievēlētā Artura Kaimiņa ālēšanos Rīgas kafejnīcā opozīcijas deputātam piespēlējusi valdošā koalīcija, lai atsaistītu sabiedrības uzmanību no lielā steigā uz priekšu trenktā nākamā gada budžeta pieņemšanas. Tā sacīt, kamēr sabiedrība lēš, cik promiles plaši apspriestā konflikta vakarā tautas kalps bija ņēmis uz krūti, pa to laiku varas kloķu turētāji netraucēti sabīda “ģelas” sev tīkamā shēmā, kuru nepieļaušanu savam elektorātam pirms vēlēšanām solījusī LRA tagad līdz ausīm iestigusi banālā dzerstiņa iztirzājumā dažādos līmeņos. Tīri labs sižets garāka lidojuma laika īsināšanas romānam – ar šo secinājumu varētu beigt apspriest skandālus, kādus palaikam krogos izraisa cilvēki ar nestabilu psihi, kompleksu mocītie, prasti dzērāji, rupekļi u. tml. Arī incidenta centrālais tēls saņēmis skatuves ļaudīm nepieciešamo uzmanības slāpju remdēšanas tiesu un emocionālo badu kādu strēķi varbūt nejutīs.

Pēc jandālā iesaistīto savstarpējās izlīgšanas gandrīz vai jāpiekrīt LRA frakcijas deputātam Mārtiņam Šicam, ka nav ko celt vētru ūdens glāzē – cietušo nav. Jāteic, gluži tik atklātā tekstā godājamais katastrofu medicīnas veterāns neaicināja piešķirt A. Kaimiņa uzvedībai aušīga puikas blēņu statusu, bet no viņa paudumiem tas izriet. Pagrūti gan saprast, ko īsti M. Šica kungs gribēja teikt, aicinot novērtēt grēkāža lielo veikumu Saeimā un Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijā. Negribas ticēt, ka par varoņdarbu LRA frakcija uzskata agresīvi uzbrūkošus jautājumus vienai traģēdijā cietušajai. Tiesa, pēc tam A. Kaimiņš sievietei atvainojās jau ekrānos iemūžinātajā nevērīgi garāmejoša debesu iemītnieka manierē, kuru listes kolēģi no viņa patapinājuši. Tā LRA frakcijas vadītāja Daiņa Liepiņa piedāvājums salīdzināt Kaimiņa sataisītās ziepes ar dažu citu pēdējā laikā vārītajām: lūk, “Vienotības” Spolītis “pālī” pie stūres taču bija potenciāls slepkavnieks, turpretī mūsu apžilbušais nopietnu skādi izdarīt nevarēja. Protams, demagoģija ietilpst politiķa kaujas arsenālā, ko izmantot vārdu kaujās pret oponentiem. Šajā gadījumā D. Liepiņa izšautais lādiņš eksplodēja Saeimā, nodarot milzīgu postījumu jau tā zemajai parlamenta autoritātei un palielinot plaisu starp varu un sabiedrību. Nepazīstu LRA frakcijas konsultantus. Šķiet, viņi nav savu uzdevuma augstumos. Pretējā gadījumā būtu D. Liepiņu apgaismojuši vismaz par atšķirībām tirgus un valsts augstākā likumdevēja nozīmēs.

Saeimas deputāta Kaimiņa neglītās uzvedības atmazgāšanas procesā ir uzpeldējis kāds mūsu politiķiem visnotaļ noderīgs jēdziens – trešā puse. Lūk, šī mistiskā būtne, parādība, spoks vai taisnības cīnītāju un patiesības mīlētāju nīstošs astrālais tēls arī bijusi tāvakara kroga incidenta provokatore. Ar piebildi – visticamāk… Ja kafejnīcas apsargi deputāta augstprātības izvirdumu nerosināja, nesmukuma satīrīšanas loģika tomēr diktē nosaukt iemeslu, kura dēļ A. Kaimiņš sāka dižoties ar darba apliecību, vai ne? Trešā puse!… Šo atradumu LRA turpmāk par līgumcenu varētu iznomāt citiem ķezās nokļuvušajiem, ja iespiež spīlēs un liek apsolīties “darīt visu, lai turpmāk nesniegtu nepatiesas ziņas” – kā ziņu aģentūra apraksta A. Kaimiņa galavārdu pēc tēvišķajiem uzmundrinājumiem frakcijas sapulcē.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Rakstu autori tiek uzpirkti par labu naudu,lai tikai “stingraak” nomelnotu Artusu.Neuztraucaties,jums cekistiem un to lidzskrejejiem nekas nesanaks,jo taisniiba vienmeer uzvar.Cina buus ilga,tunela gala jau redzama gaisma.Priecigus Ziemassveetkus.

 2. Katrs ciepst ko maak.tik tiesaam,ka 23 gados ir valdosie zagusi,korumpeejusies,neviens vinus neaiztika.Te uzradas cilveeks,kas velk gaismaa zaglus,liskus,miikstos mandatus,junkurus… un t.t.Ak,nu sausmas.Kaimins izdariija taadu nesmukumu.Jau nedeela rinkii,ka jobenij cekisti nevar rimties,kengaajot vina vaardu.Da,sukas nenoraksiet.A jums,Monika,dziive noteikti gruta,jo nav jums dziives meerka,ka pardotat dveeseli par 30 grasiem!

 3. Sanāk, ka Monika Zīle atbalsta autovadīšanu dzērumā, pēc šī sviestainā raksta izlasīšanas veidojas tāds secinājums.

  • Sanāk vien tas, ka Monika Zīle norāda, ka katram pašam par savu sastrādāto jāatbild, nevis jāmeklē kāds cits, kas kaut ko sastrādājis, un jāsalīdzina – kurš vairāk, kurš mazāk.
   patbildēs par sevi, Kaimiņam jāatbild pašam par sevi!

 4. Pēc manām domām deputātam IR jābūt par piemēru un uzvedības normu cienošam. Ka tikai vēlētāji iebalsoja saeimā, tad tālāk darīšu KĀ man patīk. Interesanti zināt kā tāds deputāts spēj stāties sava iecirkņa vēlētāju priekšā un atskaitīties par paveikto.

 5. Vai tad deputātus drīkst savanģot katrs apsargs tikai tapēc ka deputāts izmanto savu brīvo pēc saviem ieskatiem,savlaicīgi brīdinot apsargu par savu statusu?Tagad jau mūs mēģinā padarīt par eņģeļiem jau zemes virsū!

 6. ja nebūtu – tik skumji…
  Kurp ejam? Kur palikušas Latvijas valsts bagātības?
  Kad deputāts nenomaksā PVN, kad deputāti bīda savējos, izzog valsts līdzekļus – nodokļu maksātāju naudu, staigā ar naudas portfeļiem, aizmirst portfeļus Āfrikā, , atzīstas zilumā, tad tā ir norma…. Kad deputāts (nav zināmi apstākļi, kas izraisīja kautiņu) piedzeras, tad nu jautājums jārisina valsts līmenī… Kādiem Kaimiņš “kož pēdās”?

 7. Arī Monika Zīle aizgrābti …čurā par Kaimiņu!
  Tātad viņš patiešām IR populārs deputāts!

  • prātam neaptverama ievērība Atbildēt

   Visi portāli,visa prese,komentētāju simti Kaimiņu vien daudzina un gāna.Nebūtu viņa aktivitāšu,nevienam nebūtu ko darīt,ko rakstīt un par ko galviņas lauzīt.Valstī taču viss ir kārtībā,vienīgi Kaimiņš Medus Mucā kādu karoti darvas laiku pa laikam ielej.Agrāk gan zāle bija zaļāka un debesis zilākas.Tie bija tie skaistie laiki,kad Saeimā “strādāja” aktieri Dreģe,Kantāne,Ivars Kalniņš,maestro Pauls,dziedātājs Grīnbergs,režisors Dunkers,daudzie sporta meistari un neskaitāmi citi aktīvi politiķi.Tādu netrūkst arī tagad,bet par viņiem neviens negrib rakstīt.Kā tad tā?Bet labi vien ir,masu mēdiji raksta,lasītāji lasa un komentē.Viss notiek un valstī viss ir kārtībā.Malacis Kaimiņkungs.Uz to mums atkal jāiedzer!

 8. Pretīgi tendenciozs rakstelis.

 9. Kad zaķis pirka vēlētāju balsis, kad rudā lapsa pa vēdlodziņu ielīda saeimā, tad šitā taisnības cīnītāja nebilda ne vārda. Viss bija OK! Interesanti, cik par šito smērējumu samaksāja dižajai taisnības cīnītājai?

 10. Nesaprotu, ja gribat izteikt savas domas, kapeec ir jaaraksta visaadas rupjiibas. Un veel, domaaju, ja deputaati izdara ko nelabu, vinus vajadzeetu sodiit stingraak, nekaa muus parastos cilveekus!

 11. Prastas apbižotas bābas prasts smērējums. Nomaini pampersus!

 12. ieejat un paskatieties sunubuda.tv

 13. Nē nu man patik kā jus te izpaužaties. vislābāk ir tas ka uz pirmā vāka ir kaimiņš un viņa izdarības.
  Bet neviens nav aidomājies laikam ka pa to laiku ir pieņemts valsts budžets. Bet nē jums aizvie ir šīs rakst par ko varētu padirs.
  Nevienu deputātu neaceros kurš visā šajā īsajā laika kopš viņi ir ievēlēti būtu kautko izdarījuši no sava solītā. Kā viņš Artuss Kaimiņš
  1. Viņš solija ka izveidos zolitūdes izmelēšanas komisiju. Un jā tāda ir viņš to izdarija.
  2. vinš solija ka atklās kurš zog. Lūdzu šeit ir piemērs
  bet jūs viņu te adiršat °
  Atveriet viereiz acis tautieši. Un tad redzēsiet kas notiek latvijā
  Nevis redzat pirmo virsrakstu un viņu sākat izķangāt līdz pēdējam.
  šajā adresē ir vairāk nekā šajos portālos bez jēgas raksta un jūs novedina no patiesibas un īstenības
  Izmazgājiet acis un pieviena arī ausis

 14. Nē nu man patik kā jus te izpaužaties. vislābāk ir tas ka uz pirmā vāka ir kaimiņš un viņa izdarības.
  Bet neviens nav aidomājies laikam ka pa to laiku ir pieņemts valsts budžets. Bet nē jums aizvie ir šīs rakst par ko varētu padirs.
  Nevienu deputātu neaceros kurš visā šajā īsajā laika kopš viņi ir ievēlēti būtu kautko izdarījuši no sava solītā. Kā viņš Artuss Kaimiņš
  1. Viņš solija ka izveidos zolitūdes izmelēšanas komisiju. Un jā tāda ir viņš to izdarija.

 15. Nu jau arī Šica kungs tiek zākāts! Kāds gan brīnums, abi ar Kaimiņu neērtas oersonības valdošajiem Saeimā.

 16. vecām omēm vajag sēdēt mājās un adīt zeķes, nevis rakstus sacerēt
  kaimiņa skandāla aizsegā tiešām šāva garām budžetu ar mazākām naudām izglītībai un veselībai nekā pagāšgad, kaut gan situācija jau ir katastrofāla un tur ir arī autorītes vaina, kas sē’dēja tajā namā un spieda pogas bez saprašanas
  kur nu vēl uzņēmēji, kas pēc pieņemtā likuma par valžu personīgo atbildību tagad pārcels savus uzņēmumus uz lietuvu un igauniju

  • smieklīgi. un, ja “Kaimiņa aizsega” nebūtu, kas notiktu citādāk? nevajag sabiedrību uzskatīt par zirgiem ar klapēm uz acīm, kas redz tikai vienā virzienā. tie, kuriem interesē, tie interesējas par budžetu. nav grūti interesēties gan par budžetu, gan Kaimiņa aplauzienu. tie, kuri bija uz to gatavi, piketēja pie Saeimas un Kaimiņa faktors neko nespēja izmainīt. veciem opjiem nevajag par visiem spriest pēc sevis, citi spēj sdalīt uzmanību.

 17. Izskatās, ka visi plašsaziņas līdzekļi sāk pārvērsties par “dzelteno” presi, vai vēl vairāk par dažkārt satura un stila ziņā stulbiem interneta komentāru rakstītājiem.

 18. Es domāju, ka izskaidrojums kaimiņu, kabanovu, spolīšu, ādamsonu u.c. rīcībai ir viens – alkoholisms. Ja zaļais pūķis cilvēka ikdienā ir iegājis tik tālu, ka nevar pat pie stūres, pat valsts priekšpostenī esot iztikt bez kārtīgas piedzeršanās, tā ir slimība, kura jāārstē. Bez tam – alkohols no organisma neizzūd dažās stundās pēc pieļurbāšanās, pat vairākās dienās ne. Tātad arī valstij svarīgi lēmumi tiek pieņemti alkohola iespaidā. Tautai tādi kalpi nav vajadzīgi. Šim puisim mandāts jānoliek, nevis jāslēpjas aiz “saslimšanas”, kā tas pie mums ierasts, kad jāatbild par savu necienīgo rīcību. Kamēr vēl kāds teātris ņem pretī. Doma par alkometriem Saeimā ir apsveicama, – mediķa klātbūtnē, kā šoferiem. Valsts stūre jātur skaidriem prātiem un rokām.

 19. ĀRPRĀTS…

 20. Mēs katrs atbildam par savu rīcību un tas, ka kāds cits ir izdarījis tā vai šitā, nav attaisnojums.

  • Lita, labprāt arī parakstītos zem šī Jūsu komentāra. to aizmirst visi – gan Kaimiņš, gan komentētāji. bērnudārzā uz aizrādījumu mazais nereti saka – bet Jurītis toties.., bet Izīte vakar..
   bet pieauguši cilvēki, vēl vairāk – Saeimas deputāti, atbild katrs pats par sevi. un, ja Kaimiņš nav tikai klauns, āksts utt., tad tieši šo viņam pirmām kārtam vajadzētu saprast un atzīt.

   • Viņš taču to saprot un atzina jau krietni pirms vēlēšanām,teikdams,ka nav politiķis,jo politiķim jārunā viens,jādomā kas cits,bet jādara vēl kaut kas pavisam cits.Viņš ir aktieris un dara to,ko prot un ko solīja saviem vēlētājiem.Kas jums nepatīk?Jūs par viņu nevēlējāt,es arī ne,bet bija 17 ar pus tūkstoši,kas vēlēja.Cik var atkārtot,ka mums ir demokrātiska valsts?Ko tad ir paveikusi “saskaņa”,kura deldē Saeimas krēslus jau teju 25 gadus?

 21. Nav runa par krekliem…var cilvēka cienīgā vaidā apspriest deputāta nedarbus,bet nevajag pazemot ,pielietojot visādus epitetus ,kā-muļķis,klauns,āksts….ceru,ka izskaidroju jums saprotamā veidā.

 22. Ja deputāts piedzēries nesmuki izturas,kādu piekauj,izvaro,apzog,nosit u.t.t.,viņu aiztikt nedrīkst,jo redzi,viņam ir papīrītis ko pavicināt policistiem zem deguna. Tas nav normāli. Deputāts ir persona kurai ir jārāda sabiedrībai pieklājīgs tēls,bet ko mēs redzam? Deputāts Klaužs atļaujas vasarā kā no mātes miesām peldēties publiskā pludmalē,Zaķis uzpirkt balsis ,daži atļaujas dzērumā braukt un iekļūt pat avārijā… Tas nav normāli.

 23. Nu nevajag deputātu aplipināt ar visādiem epitetiem! Jūs te kritizējat Kaimiņu ar putām uz lūpām,bet neaizdomājaties par savu rakstu stila kļūdām. Deputāts ir TAUTAS vēlēts pārstāvis un pelnījis cieņu.

 24. Tam visam ir daudz ziljaaka jeega… tas viss ir muusu augstaak staavoshaas elites spogulis ko atklaaj Kaiminjsh… Tas viss tikai visu laiku sleepts, bet tagad atradaas viens cilveeks , kas to visu celj gaismaa…vai tad ne taa…????!!!
  Pirms tam , cik nav bijis visaadu notikumu ar deputaatiem , visi tika nokluseeti, ….. Lai atver acis , kas notiek TUR,… iekshpusee…….

 25. Šis gājiens vēl nebūs aizmirsies, kad būs nākamais, jo āksts paliek āksts…,diemžēl…

 26. piekritu kadeputats ta uzvesties nedrikst,bet salidzinosi ar citiem parkapumiem tas jau nu tiesam sikums.Vai tad Zaka visi nedarbi bija tikpat verti jo tur tacu vispar pietika tikai ar to ka vins atvainojas un meloja ka ausis vien kustejas un meloja visa Vienotiba ja nemaldos pat nekadu sodu nesanema pakratija pirkstinu tu vairak ta nedari.Laikam jau valdosajai kolicijai tomer ir bail noopozicijas atklatibu jo koalicija jau tautu par cilvekiem uzskata lidz velesanam skumji bet fakts.

 27. Ak,svētā vientiesība! Atbildēt

  Jau sen un visos komentāros tiek rakstīts,ka šis ir mākslīgi uzpūsts burbulis,lai uzmanību novērstu no svarīgākā-Spolīša sāgu,deptātkundzes negauso rijību valstij maksājamo nodokļu lietā,un budžets,jā,arī tas.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tie paši vēži un tā pati vecā kulīte!

Līdzšinējā varas partija ” Vienotība”, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu, tagad izmēģinās laimi ar jaunu nosaukumu – “Jaunā Vienotība”. Partiju apvienībā “Jaunā Vienotība” darbojas “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Tukuma pilsētai un novadam”. LTV ziņoja, ka “Jaunās Vienotības” identitāte arī turpmāk būšot zaļa, bet ar jaunu logo.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+