×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. novembris, 2015
Drukāt

Mucenieku ciema iedzīvotāji atbildes par bēgļu uzņemšanu nesaņem (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Mucenieku ciema iedzīvotāji trešdienas vakarā tikšanās laikā ar premjeres pienākumu izpildītāju Rihardu Kozlovski konkrētas atbildes par bēgļu uzņemšanu nesagaidīja, televīzijas kanālam LNT teica Mucenieku ciema iedzīvotāja Lija Lidija Batarevska.

“Ovācijas, kas bija un smieklu jūra, apliecināja to, ka mēs netiekam uzklausīti, nedzird mūsu balsi. Konkrētas atbildes netika dotas ne uz vienu jautājumu – visur tikai “varbūt”, “padomāsim”, “nezinām”, tās nav atbildes. Vēstule tika aizsūtīta laicīgi, bija laiks sagatavoties,” uzskata iedzīvotāja.

Ciema iedzīvotāji kopumā esot pret migrantu uzņemšanu un plāno vākt parakstus, “mums nevar uzspiest”, uzsvēra sieviete.

“Lielākās bažas ir par to, ka vienuviet tiek paredzēts izmitināt lielu daudzumu migrantu. Bēgļi tie, kas ir, nāk un aiziet, bet migranti – mēs nezinām, kādi viņi būs, kas no viņiem ir gaidāms. Ja viņi izvietosies vairākās Latvijas vietās pa mazam skaitam, viss būs normāli, bet mazā ciematiņā, kur māja pie mājas, viņi būs tepat blakus iežogotā teritorijā, mēs paši jutīsimies kā cietumnieki. Katrs svešais cilvēks ienes zināmu neuzticību,” televīzijai stāstīja iedzīvotāja.

Jau ziņots, ka Mucenieku ciema iedzīvotāji premjerei bija nosūtījuši vēstuli.

Ropažu novada domē aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka pašvaldība daudz ko nespē komentēt un paskaidrot.

“Mucenieku ciema iedzīvotāji pašvaldībai prasa skaidrojumus, kādus pašvaldība nespēj sniegt – kāpēc visi bēgļi tiek izvietoti vienuviet, cik bēgļu vienlaikus atradīsies Muceniekos, vai viņiem būs kāds noteikts režīms, vai arī viņi visi varēs brīvi pārvietoties pa Mucenieku ciema un visa novada teritoriju, vai Muceniekos izmitinās arī nelegālos imigrantus un ja, jā, tad kur,” iepriekš informēja dome.

Pašvaldība prasa, lai no valsts institūciju puses tiktu veikts informatīvi skaidrojošais darbs, “kas ir ārkārtīgi būtiski, jo 600 ciema iedzīvotāji ir tie, kuru ikdiena būtiski izmainīsies un viņi ir tiesīgi zināt, kas notiks ar viņu dzīves vidi”. Pašvaldība prasīja, lai no valsts puses Muceniekos tiktu nodrošināta pastāvīga Valsts policijas klātbūtne.

Ropažu pagasta Muceniekos, kas ir 17 km no Rīgas, atrodas patvēruma meklētāju centrs, kas pirmos patvēruma meklētājus tajā izmitināja 1998.gada nogalē.

Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā uzņemot līdz 776 patvēruma meklētāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Ko Godmane var viņiem atbildēt?Ka Godmaņa vietā būs musulmaņa otrā sieva?Ka mīl musulmaņus un viņus vēlas?Tautu draudzība Freundschaft,družba…?Kā viņa ieprogrammēta,tā kladzina.Eiropas maizi no rokas ēd un viņu dziesmu dzied.Karjeras dēļ pofig Latvija un latvieši.Pat prezidents vairs neuzrunā latviešu tautu,bet latviicus…Visapkārt valda mīkstčaulīga latviešu tautas nodevība.Par asiņu grašiem…

  2. Sagribejusi atbildi. Un no ka. No Valdibas, kas sanems miljonus par migrant izmitinasanu,.A jus vietejie nekunkstat, sezat pie ratiem. Neesat noteiceji. Mes, valdnieki noteiksim. Vot ta.

  3. Žana Kloda Junkera plānu vietā-Latvijas iedzīvotāju plānu! Bēgļu uzņemšanu jāaptur!

  4. Vienotībai laikam palikušas tikai tukšās mucas – Piebalgs un nu arī Kozlovskis?

  5. Kozlovskis ir gļēvs Atbildēt

    Viņam sen bija jāatkāpjas no amata.

  6. Tajá pat laika vairums Eiropas valstu jau atsakās pienemt bēgļus .

  7. Kas tas par mūķīgu 776? Batonu spraušana.

Draugiem Facebook Twitter Google+