×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Kāda nozīme sporta attīstībā ir Murjāņu sporta skolai? Vērtē pazīstami sportisti (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Vairāki Latvijas olimpieši, Murjāņu Sporta ģimnāzijas absolventi, tostarp olimpisko spēļu laureāti atklātā vēstulē valdībai pieprasa sniegt skaidras atbildes par Murjāņu Sporta ģimnāzijas nākotni. “Ar lielām bažām un neizpratni vērojam tos notikumus, kas šobrīd risinās ap mūsu skolu,” pausts vēstulē, kas adresēta Saeimai, Ministru kabinetam un visiem Latvijas sporta līdzjutējiem. Publiskajā telpā izskanējusī informācija, ka Murjāņiem negaidot ir liegts iepriekš piešķirtais finansējums jaunas arēnas būvniecībai un internāta ēku renovācijai, radot virkni jautājumu, uz kuriem pašlaik skaidras atbildes nav saņemtas ne no Latvijas valdības, ne sporta dzīves organizētāju puses.

Elīza Tīruma, 
kamaniņbraucēja:

“Murjāņi ir tā vieta, kur sportistiem saknē ieliek disciplīnu, tehniku un prasmes. Šeit jaunieši sportu var veiksmīgi apvienot ar pamatizglītību, kas ir ļoti svarīgi, jo daudzi neturpina sportista karjeru tieši tādēļ, ka ir grūti šīs divas lietas apvienot. Valstij vajadzētu vairāk atbalstīt gan Murjāņu Sporta ģimnāziju, gan sportu kā tādu. Visi vienmēr priecājas un atceras par iegūtajām medaļām, taču neviens nedomā par to, cik daudz darba tas no mums prasa un kādos apstākļos esam dzīvojuši. Valstij ir jāiegulda sportā, nevis jālegalizē dažādas vielas, pēc tam tās jāaizliedz un jādomā par to, kā likvidēt sekas, un jāārstē cilvēki. Sports mudina sabiedrību kļūt aktīvākai un veselīgākai.”

 

Foto-LETAFoto-LETA

Aiga Grabuste, 
vieglatlēte:

“Murjāņu Sporta ģimnāzija ir pamats, lai jaunieši vispār varētu nodarboties ar sportu, paralēli iegūstot izglītību. Pati esmu mācījusies un pabeigusi Murjāņus, tāpēc varu teikt, ka pedagogi ir vienkārši lieliski un sistēma ģimnāzijā ir perfekta, lai jaunieši varētu izglītoties un paralēli nopietni trenēties. Pierādījums tam ir arī vieglatlēts Čakšs,
kurš nupat ieguva pasaules junioru čempiona titulu šķēpmešanā – viņš arī ir murjānietis. Valstij vispār nevajadzētu šaubīties un izvirzīt tādu jautājumu – Murjāņiem pastāvēt vai nepastāvēt? Ģimnāzijai ir jāpastāv, jo jaunieši ir mūsu nākotne un bērnos ir jāiegulda, jāatbal­sta viņu izaugsme. It sevišķi, ka Murjāņu Sporta ģimnāzija ir vienīgā tāda vieta Latvijā, tāpēc tai ir pilnvērtīgi jādarbojas.”

Foto-LETAFoto-LETA

Oskars Melbārdis, bobslejists:

“Pats esmu šajā skolā mācījies. Negribētos, lai skolas darbība tiktu pārtraukta, taču ir grūti pateikt, kā atbalsta un finanšu trūkums Murjāņiem iespaidos turpmāko sporta dzīvi valstī. Tur noteikti daudz kas būtu jābūvē no jauna, tāpēc nepieciešams daudz līdzekļu, kas nozīmē, ka valdībai ir vairāk jādomā par atbalsta sniegšanu. Pašreiz gan izskatās, ka viss iet uz leju, par ko ir ļoti žēl.”

 

Foto-LETAFoto-LETA

Juris Šics, 
kamaniņbraucējs:

“Esmu par to, ka ir Murjāņu Sporta ģimnāzija, kas veiksmīgi apvieno sportu ar izglītību. 
Pedagogi strādā ar pilnu slodzi, jo skola apvieno dažādus sporta veidus, visi brīvlaiki ir aizpildīti. Manuprāt, skolai ir īpaša aura, tā ir izaudzinājusi ne tikai pāris augsta līmeņa sportistus, bet arī devusi lielu ieguldījumu citiem audzēkņiem kvalitatīvas dzīves veidošanā, jo viņi ir pieraduši pie disciplīnas, režīma un precizitātes. Šī skola iemāca patstāvību un konkrētajā vecumā dod mazāk vilinājumu, jo ir daudz jāstrādā un skola atrodas mežā. Saprotu, ka Murjāņu attīstībai ir nepieciešami lieli finansiālie līdzekļi, taču būtu labi, ja valsts tos atrastu – skolai ir jāpaliek.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. KĀDI NU KURAM TIE MURGI!!! Citam MURGS ir arī BITE!!! GĻĒVUĻIEM, LUTEKĻIEM UN MEMMĪŠIEM NAV KO MEKLĒT ŠAJĀ SKOLĀ!!! Skolas DISCIPLĪNAS grāvējiem arī tur NAV VIETAS!!! Kas notiks, ja katrs mazgadīgs idiots darīs visu, kas ienāk prātā DUMJAJĀ GALVĀ?????????????
    SKOLAI NOTEIKTI JĀPALIEK!!! KĀDAS NENORMĀLO RUNAS??? POSTĪTĀJI BARGI JĀSODA!?

  2. Jaa, savstarpeejaa pishanaas Murjaanjos bija varena, gan zeeniem ar meichaam, gan zeeniem ar zeeniem, gan meichaam ar meichaam. Nu un protams pasnidzeeji pa vidu – ar abiem. Vismaz meichas visas bez iznjeemuma tika reizes 3 nedeeljaa njemtas priekshaa (un arii pakaljaa, protams). Plus veel dopings un hormoni. Iipashi jaunajaam meichaam – tie hormoni kurus tagad parasti dod goviim lai aatraak pienjemas svaraa (starp citu – arii plashi izplatiits mazgadiigo Taizemes un Filipiinu prostituuutu videe – lai uzaudzeetu aatri lielaaku masu un vareetu apmierinaat vairaak teevinjus).

Draugiem Facebook Twitter Google+