×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Mūrniece: par sabiedrības briedumu liecina tas, kā tā izturas pret visneaizsargātākajiem cilvēkiem (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Par ikvienas sabiedrības briedumu liecina tas, kā tā izturas pret saviem sociāli vismazāk aizsargātajiem locekļiem. Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jārod jauni un efektīvi veidi, kā sociāli neaizsargātos sabiedrības locekļus iesaistīt sabiedriskajās aktivitātēs un darba dzīvē. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, pirmdien, 23.februārī, Saeimas namā uzrunājot parlamentāriešus no visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentiem, kas ikdienā strādā ar sociālajiem jautājumiem.

Šodien parlamentā notiek Nodarbinātības un sociālo lietu komisiju priekšsēdētāju sanāksme, kas ir viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē parlamentārās dimensijas pasākumiem.

Kā būtiskus sociālās jomas izaicinājumus Eiropā Saeimas priekšsēdētāja minēja jauniešu nodarbinātības veicināšanu un ilgstošo bezdarbu – teju puse no bezdarbniekiem ES darbu nevar atrast ilgstoši. Šajā kontekstā Mūrniece pozitīvi vērtēja Eiropas Komisijas Jauniešu garantijas iniciatīvu, kas sniedz ieguldījumu cilvēkkapitālā, paredzot visiem jauniešiem vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kas reģistrējas nodarbinātības dienestā, iespēju četru mēnešu laikā saņemt darba, apmācību vai praktisku apmācību piedāvājumu. Jauniešu garantijas ietvaros atbalsts tiek sniegts jauniešiem arī citās vecumu grupās.

Tāpat Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka mums kopīgiem spēkiem ir jāmeklē jauni ceļi, lai sasniegtu sociālajā jomā nospraustos mērķus, un kā piemēru minēja sociālo uzņēmējdarbību. Arī Latvijā patlaban tiek izstrādāts sociālās uzņēmējdarbības ietvars, un aizvien vairāk uzņēmēju pievērš uzmanību sociālām vērtībām.

Viena no galvenajām Latvijas prezidentūras prioritātēm ir iekļaujoša Eiropa, tādējādi mūsu valsts īpaši strādā pie iekļaujoša un ilgtspējīga darba tirgus un ilgtermiņa risinājumiem nodarbinātības veicināšanai, atzina Saeimas priekšsēdētāja.

Noslēgumā Mūrniece sacīja, ka vēstījums ir skaidrs un nepārprotams – nodarbinātības veicināšana nav tikai nacionāla mēroga uzdevums, tas ir izaicinājums visai Eiropai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. tava naudiņa ir pie putina, ievēli tādus deputātus, kas to spēj atgūt, nevis VĒL pazaudē ar karginu/antonovu palīdzību

 2. var cīnīties pret valsts izzagšanu, bet par pārdalīšanu no godīgajiem ir NOZIEGUMS. Ļoti bieži ‘neaizsargātie’ tie ēnu ekonomikas daļa, piem. saņem pabalstu vadā narkotikas…

 3. KURŠ IR NEAIZSARGĀTS? TAS, KURŠ NEGRIB MĀCĪTIES UN SRĀDĀT. Tas ir nekauņa bijis un paliks!
  NEVAR iemācīties, tad pie lāpstas un nevis sapņo par Nobela prēmiju

 4. Zaimi tiem cilvēkiem kuri ir pie teikšanas un neredz kā dzīvo neaizsargātie sabiedrības locekļi!Cinismam ir vairākas interpretācijas un patreiz liekas ka elite klaji neciena sabiedrību,kura viņus iecēlusi paradīzē!Ir ļoti jāšaubās vai sabiedrība ciena tukšo salmu kūlējus neatkarīgi no tā kur viņi atrodas un ko viņi pauž lai attaisnotu savu atrašanos saulītē.
  Vai nav laiks sākt lietot vārdus POLITISKAIS NIHILISMS kaimiņvalstī un iespējams ka arī pie mums.
  Kūmiņš teica vārnai,kura grauž sieru,…smukulīte!Saki gudrību kura ir tavā galvā.Rezultāts zināms….un jāsecina-ne visiem lemts ēst sieru un sacīt viedus vārdus

 5. Ļoti zīmīga ir varas attieksme pret pensionētiem darba invalīdiem,kuri jau no 2009.gada pilnība izjūt varas mežonīgo attieksmi un ir veltīgi cerēt ka šāda attieksme var veicinat latviešu velmi strādāt šajā valstī.Tāpat unikāls ir aizliegums iekļaut pensiju aprēķinos darbu okupācijas periodā 14.gadu vecumā.Tā ir vienkārši bijušo komunistu veiksmīgi ieilgusi provokācija lai izraisītu neapmierinātību un atriebtos anti kolaboracionistiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+