×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Mūsdienu klasiskā mūzika kopā ar “London Sinfonietta”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

30. oktobrī Dzintaru koncertzāles atjaunotajā Mazajā zālē Borisa un Ināras Teterevu fonda mākslas programma “Tête-à-Tête 2015” noslēgsies ar orķestra “London Sinfonietta” vienīgo koncertu Latvijā.

Kamerorķestris “London Sinfonietta” ir 1968. gadā dibināts ansamblis, kura pamatmītne atrodas Londonā, Kingspleisas kompleksā. “London Sinfonietta” misija ir ievietot labāko laikmetīgo klasisko mūziku mūsdienu kultūras sirdī, iesaistīt un izaicināt klausītāju augstāka līmeņa iedvesmojošās performacēs, kā arī riskēt, attīstot jaunus darbus un talantus,” tā sevi raksturo pats orķestris.

Orķestra uzmanības centrā ir galvenokārt 21. gadsimtā radītā mūzika, bet kopš pagājušā gadsimta mijas tas aktīvi sadarbojas arī ar popmūzikas un elektroniskās mūzikas pārstāvjiem. “Londonas Sinfonietta” piedāvās klausītājam mūziku, kas no nepieradināmas viņu interpretācijā kļūst par savējo ikvienam klausītājam, jo viens no orķestra laikmetīgās mūzikas pasniegšanas veidiem saistīts ar kopprogrammām, kurās muzicēts kopā ar Džonoju Grīnvudu no grupas “Radiohead”, kā arī ierakstu kompānijas “Warp Records” māksliniekiem.

“London Sinfonietta” mākslinieciskajā kodā ir 18 mūziķi, pārstāvot labākos solo un ansambļa māksliniekus pasaulē. Izcilais kamerorķestris ievērojamu uzsvaru liek uz muzikālās pieredzes un izglītības kooperāciju, tāpēc tas kļuvis par ansambli, kas sniedz iespēju profesionāliem mūziķiem sākt daudzsološas un spožas karjeras, ļaujot muzicēt kopā ar orķestra pamatsastāva mūziķiem. Kopš 2007. gada orķestra vadītājs ir Endrjū Burke.

29. un 30. oktobrī Londonas mūziķi sniegs divus koncertus Baltijā – pirmo no tiem Viļņā, otru – Jūrmalā. Unikālā kamerorķestra koncertā pārsteidzoši sastapsies mūzikas žanri un izteiksmes līdzekļi — grupas “Radiohead” motīvi Stīva Raiha mūzikā, Terija Railija inkrustācija pasaulslavenā kinomūzikas radītāja Maikla Nīmana opusā un divu britu laikmetīgās mūzikas zvaigžņu Tenisijas Deivisas un Edmunda Finna darbi. Pie diriģenta pults stāsies Endrū Gorlejs, skanējumu papildinās elektriskās ģitāras virtuoza Metsa Bergstrēma pienesums un kompānijas “Sound Intermedia” skaņu projekcijas.

Ikgadējās Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas “Tête-à-Tête” laikā Rīgā un Jūrmalā notiek daudzveidīga Eiropas mēroga laikmetīgās kultūras un mākslas notikumu sērija. Programma ir veidota, lai sabiedrībā audzētu kultūras un mākslas patēriņu.

Varbūt noder!!

Koncerts: 30. X 19.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 40

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+