Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
25. maijs, 2015
Drukāt

Mūžībā aizgājis izcilais ornitologs Ģirts Kasparsons (1)

Ģirts Kasparsons ar meža susuri ap 1970. gadu. Foto no personīgā arhīva.Ģirts Kasparsons ar meža susuri ap 1970. gadu. Foto no personīgā arhīva.

Sestdienas, 23. maija, vakarā 82 gadu vecumā mūžībā aizgājis ornitoloģijas leģenda Ģirts Kasparsons, teikts Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) mājaslapā.

Kasparsons dzimis 1933. gada 6. janvārī, Rīgā. 1956. gadā absolvējis LVU Bioloģijas fakultāti. Strādājis Rīgas zoodārzā, Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijā, Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā, Baltijas zivsaimniecības institūtā un citviet

Kasparsons daudzus gadus pētījis plēsīgo putnu barošanos, pamatojis un popularizējis dienas plēsīgo putnu medību aizliegumu Latvijā. Publicējis daudzus zinātniskus un populārzinātniskus rakstus par putniem.

“Domāju, ka Ģirts Kasparsons ir visvairāk citētais ornitologs Latvijas ornitoloģijas “sadzīvē” – viņa trāpīgie putnu un to dziesmu raksturojumi un citi teicieni klīst no mutes mutē, šķiet, pat reizēm nezinot, kurš ir to autors,” saka LOB valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.

LOB izsaka visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un visai ornitoloģijas sabiedrībai.

Informācija par izvadīšanu tiks precizēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. lai vieglas smiltis !
    Un pasveicini Kārli Griguli :-/ !

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.3
Alūksne +3.0
Daugavpils +6.3
Saldus +6
Liepāja +8.2
Jelgava +6
Ventspils +8.5
Limbaži +5
Madona +4
Rēzekne +3
Kolkas rags no putna lidojuma: Retā parādība var ietekmēt pat jūras mirušās zonas (1)Tādi brīnumi iepriekš nav redzēti, joprojām iedzīvotājus pārsteidz jūras atkāpšanās, kas paver interesantus un neparastus skatus. Vides eksperti skaidro, ka šādai parādībai
Draugiem Facebook Twitter Google+