×
Mobilā versija
Brīdinājums -5.0°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Mūžībā aizgājis Leļļu teātra ilggadējais aktieris Ļevs Birmanis

Foto - Latvijas Leļļu teātrisFoto - Latvijas Leļļu teātris

79 gadu vecumā mūžībā aizgājis Latvijas Leļļu teātra ilggadējais aktieris Ļevs Birmanis (1936 – 2016), apstiprina teātris.

Latvijas Leļļu teātra krievu trupas aktieris Ļevs Birmanis darba gaitas teātrī uzsāka 1960. gadā. Kopumā viņā piedalījās vairāk nekā 80 jauniestudējumu tapšanā, bija lugu tulkotājs, dziesmu tekstu autors un turpināja iedzīvināt lelles uz Leļļu teātra skatuves līdz pat 2014. gadam.

Skatuves vecmeistars ar neatslābstošu interesi sekoja teātra notikumiem, viņa krājumos bija neskaitāmi stāsti par Latvijas Leļļu teātra vēsturi, aktieriem un režisoriem. Bez Ļeva Birmaņa nebija iedomājama neviena Leļļu teātra sezonas atklāšana vai slēgšana, tai skaitā arī pagājušās – 2015./2016. gada sezonas – noslēgums.

Paralēli aktiera darbam leļļu teātrī Birmanis kā dramatiskais aktieris sadarbojās arī ar M. Čehova Rīgas Krievu teātri, 2014.gadā nofilmējās spēlfilmā “Džimlai Rūdi Rallallā”, darbojās kā masu uzvedumu režisors un profesionāls tulks.

Birmanis saņēmis vairākus apbalvojumus, tai skaitā Latvijas nopelniem bagātā skatuves mākslinieka nosaukumu, prezidenta personīgo pateicību 1996.gadā un AKKA/LAA 2004. gada laureāta titulu. 2010. gadā Birmanim piešķirts V šķiras Triju Zvaigžņu orderis par nopelniem leļļu teātra mākslas attīstībā Latvijā un ieguldījumu sabiedriskajā darbā. Līdz ar citiem skatuves māksliniekiem – vecmeistariem un ar teātra mākslu saistītiem cilvēkiem Birmanis bija uzņemts arī Latvijas Teātra Zelta fondā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+