×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

NA dod Kozlovskim trīs mēnešu “pārbaudes laiku”

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) plāno atsaukt parakstus par demisijas pieprasījumu iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) un dot viņam trīs mēnešu “pārbaudes laiku”, aģentūrai LETA sacīja VL-TB/LNNK līderis, Saeimas deputāts Raivis Dzintars.

Dzintars skaidroja, ka šajā laikā nacionālā apvienība sagaida no ministra “visaktīvāko darbību”, lai sakārotu likumisko bāzi, nodrošinot, ka turpmāk piemiņas pasākumos, tostarp 16. martā, nebūtu iespējama “šāda zaimošana un pasākuma traucēšana”, kā tas noticis šogad.

Tāpat esot būtiski nodrošināt kārtību kopumā šādos pasākumos, piemēram, 9. maijā, uzsvēra Dzintars.

Vienlaikus nacionālā apvienība vēlētos saprast, cik patiesa bija Kozlovska atvainošanās un kāda kopumā ir viņa attieksme pret latviešu leģionāriem.

Līdz ar to VL-TB/LNNK plāno atsaukt vairāku deputātu parakstus, kas bija nepieciešami Kozlovska demisijas pieprasījumam. Pie šī jautājuma nacionālā apvienība atgriezīšoties pēc trīs mēnešiem.

Šādu lēmumu nacionālā apvienība pieņēmusi, konsultējoties ar Latvijas Nacionālo karavīru biedrības pārstāvjiem, kā arī 16. marta pasākuma pieteicējiem – “Daugavas Vanagu” pārstāvjiem, piebilda Dzintars.

Kā ziņots, nacionālā apvienība nolēma pieprasīt iekšlietu ministra Kozlovska demisiju saistībā ar ministra rīcību 16. martā. Nacionālā apvienība uzskata, ka policijas rīcība, “pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties”.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli parlamenta lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu ministram var iesniegt ne mazāk par desmit deputātiem.

Kozlovskis vakar pēc tikšanās ar SC deputātiem žurnālistiem norādīja, ka saprot situāciju un atvainojas cilvēkiem, kurus aizvainoja troksnis 16.marta pasākumā. Kā aģentūrai LETA skaidroja Kozlovska padomniece Daiga Holma, ministra atvainošanās nebūt nenozīmē to, ka policisti 16.marta pasākumos būtu rīkojušies nepareizi, bet gan to, ka ir jārada tiesiskais regulējums, lai nākotnē šādas situācijas neatkārtotos. “Vienlaicīgi aicinu kolēģus un deputātus steidzamības kārtā virzīt Iekšlietu ministrijas izstrādātos un jau 2012.gada vidū aktualizētos grozījumus likumā “Par sapulcēm, piketiem un gājieniem”,” sacīja Kozlovskis.

Savukārt politiskā apvienība “Saskaņas centrs” (SC) šodien paziņoja, ka neatbalstīs iekšlietu ministra Riharda Kozlovska demisiju. Līdz ar to Kozlovskis varētu saglabāt savu amatu, pat ja balsojums par demisiju notiktu, jo to neatbalstīs arī Reformu partija (RP), “Vienotība” un pie frakcijām nepiederošie deputāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+