×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanas: NA sarakstos vēsturnieki, valodnieki, skolotāji
 (14)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto

Nacionālās apvienības (NA) sarakstā uz 12. Saeimu kandidēs visi pašreizējie partijas parlamenta deputāti un liela daļa Rīgas domes frakcijas.

Nacionāļu rindas papildinājuši arī vairāki bijušie “Vienotības” pārstāvji, kuriem atvēlētas samērā labas vietas sarakstos. Inguna Rībena būs piektā Rīgas apgabalā, Andris Buiķis – astotais Zemgalē un Janīna Kursīte-Pakule – septītā Kurzemē. Tāpat NA pievienojies līdzšinējais ārpusfrakciju deputāts Gunārs Rusiņš, kuram atvēlēta septītā vieta Vidzemes apgabalā.

NA deputātu kandidātu sarakstā nav izbijušās tieslietu ministres Baibas Brokas, kuras tēlam ēnu metis Satversmes aizsardzības biroja atteikums piešķirt pielaidi valsts noslēpumam. Toties atgriezties deputāta krēslā mēģinās bijušais deputāts Kārlis Krēsliņš, kurš šī gada martā nolika deputāta mandātu, reaģējot uz ziņām, ka viņa dēls iesaistīts “legālo narkotiku” lietā.

NA atslēgas jautājumi ir latviešu valodas statuss, vēstures skaidrošana un demogrāfija. Tas atstājis savu ietekmi arī uz sarakstiem, kuros atrodams samērā daudz vēsturnieku, valodnieku, pedagogu, kā arī vairākas jaunās māmiņas un ģimeņu organizāciju vadītājas. Vēsturniekam un filmas “Padomju stāsts” režisoram Edvīnam Šnorem pat atvēlēta pirmā vieta partijas Zemgales apgabalā, bet viņa kolēģis Ritvars Jansons ir 14. vietā Rīgas sarakstā. Valodniekus pārstāv jau minētā Janīna Kursīte-Pakule un viņas brālis – ilggadējais Valsts valodas centra Kontroles daļas vadītājs Antons Kursītis.

Sarakstu iesniegšana turpināsies līdz 5. augustam. Līdz šīm Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegti piecu partiju – “Suverenitātes”, “Saskaņas”, “Vienotības”, Nacionālās apvienības un ZZS – sarak­sti. Kā informē CVK, interesi par kandidātu sarakstu sagatavošanu izrādījušas arī partijas “Vienoti Latvijai”, Jaunā konservatīvā partija, “No sirds Latvijai”, “Latvijas attīstībai”, Latvijas Reģionu apvienība, “Izaugsme”, Latvijas Krievu savienība un “Mūsu zeme”.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. VAi NEBIJA CITI VALODNIEKI KURZEMES VĒLĒŠANU SARAKSTĀ NO NA VIDUS? VAI MŪSU NOVADĀ TIEŠĀM NAV NEVIENA KURZEMNIEKA-VALODNIEKA???????? Janīna Kursīte-Pakule ir PĀRBĒDZĒJA no “Vienotības”!?? Viņa pārbēga vienīgi tādēļ, ka VAIRS NEBIJA iekļauta no “V” 12. SAEIMAS VĒLĒŠANU LISTĒ… Līdz šim neesmu manījusi, ka Kursīte būtu cīnījusies par manu Kurzemes novadu???!! Par savu dzimto Latgali gan… TAS IR LABI , BET viņu NOTEIKTI SVĪTROŠU… TAUTAS VĀRDĀ NEVAJAG NEVIENAM INDIVIDUĀLI RAKSTĪT!?? Neesam vēl PAZAUDĒJUŠI SAVU DOMĀŠANU UN SECINĀŠANAS SPĒJAS…

 2. NA kangari – lata slepkavas manu balsi ir zaudējuši, iznīcinot latu.

  • Sen jau gaidīju, kad Latvijā būs EUR, tā valūtas maiņa bija apnikusi, pie tam neizdevīga. Vajadzēja gaudot, kad “ŗepšikus” uz latiem apmainīja ar kursu 1:200, bet tagad ir OK!

  • Cik jūs nasks! Rakstīt visas tautas vārdā. Protams, pats neģībstu NA dēļ, bet viņi vismaz kaut ko dara nacionālo interešu labā. Jums iesaku balsot par ”Vienotību. ”Īstie”, kas izvedīs ”tautu saulītē” – intensīvākajā ultravioletā starojuma laikā!

 3. Vēsturnieki, skolotāji labi, bet kādu zemnieku no laukiem arī vajadzēja. Jo latvieši jau nedzīvo tikai Rīgā.
  Bet kur bija NA biedri šos 23 gadus, kad Latviju izlaupīja? Atbildēšu! LC un TP ekskomunisti viņus vienkārši nelaida pie varas un arī tagad, kad viņi tiek pie varas, šī “zāģēšana” turpinās ( Grende, Cilinskis, Broka, utt.). Cilvēki bija zinoši, bet valdošajiem nepatika viņu politiskā pārliecība – viņi esot “pārāk” nacionāli.
  Bet ja neesi pie teikšanas valstī, izdarīt neko nevar. Tāpēc balsojiet par NA!

 4. – NA atslēgas jautājumi ir latviešu valodas statuss, vēstures skaidrošana un demogrāfija. (no programmas) -Bet kur NA biedri bija tad, kad no Latvijas tika praktiski aizdzīti simtiem tūkstošu tautiešu? Kur NA biedri ir bija tad, kad likvidēja Latvijas nacionālo valūtu un praktiski arī valsts neatkarību? Kur NA biedri bija tad, kad sākās un turpinās Latvijas izlaupīšanas 23 gadi? Kur NA biedriem pazūd ārējā drosme un pārliecība, kad ir jāsaglabā savas siltās vietiņas?

 5. Jābalso par NA, bet arī te vajadzīgas jaunas sejas un jo īpaši svaigas domas daudzo problēmu risināšanai.
  Nacionāļi jau ir vienīgie, kas kaut cik aizstāv latviešu nāciju un viņu rindas Saeimā ir jāpapildina. Kosmopolīti un “vecie profesionāļi” ir jau gana sevi parādījuši, visu laižot uz grunti. Bet bijušajiem komunistiem tā kā būtu laiks pazust no varas struktūrām, tomēr ja tauta uzķersies uz viņu solījumiem, tad
  turpmāka stagnācija atkal būs garantēta.

 6. … Sastavs ir elegants un neuzperkams Pirmas tautas atmodas atspogulojums Ceturtai … lai sokas … !

 7. Žēl ka sarakstā nav politiķu.

 8. NA progrramma atbilst patreizējai Eiropas valstu programmai par nacionālo valstu nostiprinašanu un migrācijas ierobežošanu, sevisķi pret nekustamo īpašumu pārdošanu pret TUA un ražošanas kapitāla iztirgošanu ārvalstniekiem (UK programma lidz pat izstasnās no ES). Pamazām ir jālabo kļūdas, bet to spēj izdarīt tikai vairākuma koalīcija. Aptaujas rezultātā UK vēlešanās konstatēts, ka balsos par to partiju, kura stingri ierobežos migrāciju, kas faktiski Eiropā radīja tautu sķelšanoos un nesaskaņas, pat naidu. Latvijai ir arī vajadzīga līdzsvaram partija ar socialdemokrātisku partiju, kas norobežojas no kreisuma.

 9. lai arī kas tur būtu, cita saraksta par ko balsot nav, dranķus var izsvītrot. Citos sarakstos vispār navv par ko varētu ar pārliecību balsot,un šajā brīdī pie varas jābūt radikāliem( tas ir patiesiem nacionālistiem).

 10. Vai mums ir vajadzīgi Saeimā šie ilggadīgie Dombrovska konsolidācijas bezierunu atbalstītāji un par balsotāji,kuri tikai tagad,pirms pašām vēlēšanām,pēkšņi atcerējušies par tādas NA esamību? Demogrāfija? Inguna Rībena 2009.gadā nobalsoja pat par bērnu pabalstu,t.sk.desmit latu ģimenes valsts pabalsta samazināšanu! Bet neviens no viņiem nav rosinājis,pēc krīzes pārvarēšanas,šo pabalstu atkal paaugstināt! Un nav iebilduši pat pret tā jau niecīgā garantētā minimālā ienākuma samazināšanu!Vēlēsim viņus atkal?

 11. Inguna Rībena Rīgas apgabala sarakstā piektā par “izcilā politiķa” slavēšanu pat pēc iestāšanās NA?! Divpadsmit gadus šo “nacionālisti” neinteresēja ne TB/LNNK,ne “Visu Latvijai”,ne NA!

  • Nopietni jāizvērtē, kas ir kas un/vai ko reālu tautas labā izdarījis. Staigātājus pa partijām neuztveru nopietni, jo arī viedokļi tādi paši mainīgi. Piekrītu prezidenta teiktajam, ka jābalso par darbiem, nevis populismu.

Draugiem Facebook Twitter Google+