Kultūra
Mūzika

Nāciju Grand Prix dalībnieki koncertēs arī “Origo Summer Stage” 0

Pubicitātes foto

Kultūras aktivitāšu centrā “Origo Summer Stage” Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes ietvaros jau nākamnedēļ trīs koncertos savu meistarību demonstrēs kori no visas pasaules, pavēstīja Ksenja Mirošņika, t/c “Origo” pārstāve.

18. jūlijā no plkst. 17 līdz 18.30 “Origo Summer Stage” Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes pirmajā koncertā klausītājus priecēs Rīgas 84. vidusskolas jauktais koris “Harmonija”, koris “Sienna Gospel” no Polijas, Dienvidāfrikas “Kimberley Girls’” koris un “The Girls’ Choir of the Cathedral of Roskilde” no Dānijas.

21. jūlijā no plkst. 17 līdz 18.30 “Origo Summer Stage” skanēs Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes otrais koncerts, kurā klausītāji varēs baudīt deju grupas “Imago Tijl”, kamerkora “Compagnia della Gru” (Itālija), vokālās grupas “Singletone – A Cappella Haifa”, kā arī Rīgas vokālā džeza grupas “Assembly Singers” ar 26 gadu ilgu pieredzi priekšnesumus.

22. jūlijā no plkst. 17 līdz 18.30 “Origo Summer Stage” notiks Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes trešais koncerts, kur uzstāsies kori no Kanādas, Izraēlas, Krievijas un Grieķijas. Kanādas kora “Les Chantamis” repertuārā ir folkloras, laikmetīgās un klasiskās dziesmas. Savu repertuāru demonstrēs arī Grieķijas sieviešu kamerkoris “Kallitechnimata” un jauktais Izraēlas koris “Shchafim”, kas izpilda kompozīcijas ne tikai ebreju, bet arī citās valodās kopš 1990. gada. Tāpat uzstāsies Krievijas Rrjazaņas valsts universitātes jauniešu kamerkoris ar savai tautai raksturīgajām melodijām.

Pēc izciliem panākumiem Pasaules koru olimpiādes organizēšanā 2014. gadā, kas atveda uz Rīgu dziedātājus no 73 pasaules valstīm un jau atzīta par līdz šim veiksmīgāko šī pasākuma vēsturē, Rīga ieguvusi tiesības rīkot Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādi, dodot iespēju Latvijai atkal spoži iemirdzēties pasaules koru mūzikas kartē, stiprināt valsts starptautisko tēlu, kā arī parādīt mūsu pašu unikālās kultūras un kordziedāšanas tradīcijas.

LA.lv