×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Nacionālajā apvienībā rūgst nemiers

Foto - LETAFoto - LETA

Nesen sociālajos portālos sevi pieteica politiska biedrība “Kreisie patrioti”. Izrādās, aiz tās stāv Nacionālās apvienības (NA) vairāku Zemgales nodaļu biedri, kuri nav īsti apmierināti ar partijas virzību un vadības attieksmi. 


Abi biedrības dibinātāji – Mārtiņš Krusts un Ainārs Bajinskis – ir aktīvi NA biedri no reģionālajām nodaļām Zemgales apgabalā. A. Bajinskis ir Neretas nodaļas vadītāja vietnieks. Savukārt M. Krusts pirms pāris gadiem vadījis “Visu Latvijai” Baldones nodaļu, bet tagad darbojas Jelgavas nodaļā, jo studē Latvijas Lauksaimniecības universitātē. M. Krusts arī kandidējis 10. un 11. Saeimas vēlēšanās no NA saraksta, bet nav ticis ievēlēts.

Abi kreisie patrioti noliedz, ka vēlētos atšķelties no NA. “Mēs vienkārši dibinām savu biedrību, lai varētu labāk lobēt savas ekonomiskās idejas. Organizētai grupai ir lielākas iespējas uzrunāt partijas vadību nekā atsevišķiem biedriem. Tas nebūt nav neparasti. Jau pašlaik partijā darbojas vairākas biedrības, piemēram, “Demokrātiskie patrioti”,” uzsvēra A. Bajinskis. Tomēr viņi pieļāva iespēju, ka nākotnē biedrība varētu pārtapt par atsevišķu politisku partiju.

“Man partija vispār nešķiet pievilcīga politiskās organizācijas forma, bet, ja gribam ietekmēt politiku, nav citas iespējas kā tādā darboties. Gatavojamies izstrādāt un iesniegt Saeimā Pašvaldību vēlēšanu likuma grozījumus, atļaujot pašvaldībās kandidēt ne tikai partijām, bet arī biedrībām.

Ja tie tiktu pieņemti, mēs pašvaldību vēlēšanās varētu iet paši par sevi,” sprieda M. Krusts.

Fakts, ka partijas biedri veido īpašu biedrību interešu aizstāvēšanai sarunās ar partijas vadību, liecina: kaut kas partijas iekšējā komunikācijā nav īsti kārtībā. “Nevarētu teikt, ka pašlaik partijas vadība mūs ignorē. Viņi ieklausās mūsu priekšlikumos, vairāki no tiem iestrādāti partijas programmā, bet tālāk lietas nevirzās,” paskaidroja M. Krusts.

Biedrība “Kreisie patrioti” jau esot oficiāli reģistrēta, pirmā biedru kopsapulce, visticamāk, notiks nākamā gada sākumā. M. Krusts informēja, ka interesi par iesaistīšanos biedrībā izrādījuši ap simt cilvēku. Daļa no tiem esot NA biedri no Jelgavas, Baldones un Neretas nodaļām, bet galvenokārt interesi izrādot bezpartijiski studenti un jauni cilvēki ar sociāldemokrātiskiem uzskatiem. Biedrības galvenie uzstādījumi būšot progresīvās likmes ieviešana gan iedzīvotāju ienākuma nodoklim, gan kapitāla nodoklim, kā arī citi sociālās nevienlīdzības mazināšanas pasākumi. Tāpat “Kreisie patrioti” iebilst pret pāreju uz eiro no 2014. gada.

Organizācijas dibinātāji pārliecināti, ka Latvijā pašlaik trūkst sociāldemokrātiski un vienlaikus nacionāli noskaņota politiskā spēka, jo latviskās partijas esot ideoloģiski labējas vai centriskas, bet kreisajā flangā darbojoties promaskaviskas partijas. Pagaidām gan vienīgās kreiso patriotu aktivitātes ir regulāri ieraksti sociālajos tīklos “twitter.com” un “draugiem.lv”.

NA Zemgales saraksta līderis Saeimas vēlēšanās Imants Parādnieks par “Kreiso patriotu” dibināšanu dzirdējis tikai pa ausu galam. “No tā, kas man zināms, viņu nostāja lielā mēra sakrīt ar partijas nostāju un rīcību, tādēļ par šķelšanos runāt nav pamata. Nākamnedēļ došos uz Neretu tikties ar vēlētājiem un noteikti apmeklēšu arī vietējo nodaļu, lai klātienē noskaidrotu situāciju,” teica I. Parādnieks. Citi partijas biedri, kuri personīgi pazīstami ar Krustu un Bajinski, uzskata, ka visa pamatā esot abu jauniešu personiskās ambīcijas un vēlme spēlēt pirmo vijoli.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+