×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. februāris, 2018
Drukāt

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Foto - Juris LorencsFoto - Juris Lorencs

Ilustratīvs attēls

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem, vēsta Aizsardzības ministrija.

Humānās palīdzības sūtījumu 34 tonnu apmērā – apģērbu, apavus, segas un gultasveļu, ko sarūpējušas gan Zviedrijas nevalstiskās organizācijas, gan Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji, aizsardzības nozares pārstāvji nodos Ukrainas labdarības fondiem Slovjanskā, kas to ar Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru starpniecību nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu tuviniekiem un civiliedzīvotājiem, kas cietuši no karadarbības Austrumukrainā.

Ukrainā Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns E. Pļaviņš arī vadīs profesionālās apmācības semināru Ukrainas bruņoto spēku kapelāniem un tiksies ar karavīriem, sniedzot garīgu atbalstu.

Jau piekto gadu Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos. 2017. gada vasarā Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā Cēsīs viesojās 25 Ukrainā kritušo karavīru bērni, kas kopā ar jaunsargiem piedalījās dažādās sporta aktivitātēs un devās ekskursijās. Uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. Pērn un šogad humānās palīdzības kravas tiek nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+