×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Nacionālo bruņoto spēku diena šogad 4. maijā notiks Jelgavā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Šogad 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienā – Nacionālo bruņoto spēku diena noritēs Zemgalē, Jelgavā – pilsētā, kura šogad svin 750 gadu jubileju, informē Aizsardzības ministrija.

2012. gadā Nacionālie bruņotie spēki aizsāka jaunu tradīciju – katru gadu kādā no Latvijas novadiem valsts Neatkarības atjaunošanas dienā iepazīstināt iedzīvotājus ar bruņotajiem spēkiem, organizējot īpašu Nacionālo bruņoto spēku dienu. Pērn šāda diena notika Vidzemē, Valmierā, bet iepriekš – Kurzemē, Kuldīgā, un Latgalē, Rēzeknē.

4.maija – Brīvības svētku – Nacionālo bruņoto spēku dienas pasākumi Jelgavā sāksies plkst. 8:30 ar dievkalpojumu Sv. Annas baznīcā.

Savukārt plkst.10:30 pilsētas centrā – Lielajā ielā – sāksies Nacionālo bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Jelgavas pašvaldības policijas un Jaunsardzes vienību un tehnikas parāde. Tās ģenerālmēģinājums sāksies jau plkst.7 no rīta.

Parādi, kurā piedalīsies teju 500 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu un jaunsargu, komandēs 1. Zemessardzes novada komandieris pulkvedis Jānis Gailis, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Andris Bērziņš, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Parādē piedalīsies Zviedrijas Bruņoto spēku karoga grupa, kā arī arī vairāk nekā 50 Latvijas un ASV bruņoto spēku, Valsts robežsardzes un Valsts policijas tehnikas vienības. To ievadīs helikoptera pārlidojums virs parādes norises vietas.

Par parādes muzikālo noformējumu rūpēsies bruņoto spēku orķestris.

Savukārt no plkst. 12 līdz plkst. 15 jelgavniekiem un pilsētas viesiem Svētku laukumā būs iespējams vērot tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi, kā arī dažādus paraugdemonstrējumus.

Plkst. 12 paraugdemonstrējumu “Kontrolpunkta iznīcināšana” demonstrēs Sauszemes spēku kājnieku brigādes karavīri, bet plkst.12:30 sāksies Zemessardzes 51.kājnieku bataljona paraugdemonstrējums “Pretslēpņa taktika”.

Savukārt plkst. 13 sāksies Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas patruļdienesta rotas amatpersonu tuvcīņas paraugdemonstrējumi, bet plkst. 13:10 savas iemaņas rādīs Valsts policijas kinologi un viņu četrkājainie dienesta biedri. Plkst. 13:30 viņus nomainīs kinologi no Valsts robežsardzes.

Speciālo uzdevumu vienība noslēgs šo pasākumu, plkst. 14 demonstrējot lēcienus ar izpletni, bet plkst. 14:30 – ēkas ieņemšanu un atbrīvošanu.

Tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādē interesenti varēs apskatīt apvidus transportierus un bruņumašīnas, pretgaisa aizsardzības lielgabalus un radarus, ūdenslīdēju ekipējumu, robežsardzes un policijas aprīkojumu, tostarp ūdensmetēju, kā arī iepazīt karavīru un zemessargu ieročus un cita veida militāro aprīkojumu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa policijas darbinieki skolēniem sagatavojuši spēles par drošības jautājumiem. Iedzīvotājus sagaidīs Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, ar kuriem varēs arī nofotografēties.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ZZS korupcijas obščaka turētājs ir Rāviņš un Jelgava ir spilgts piemērs kā ķēzīt Eiropas nodokļu maksātāju naudu . Civilizētā valstī Rāviņš ar visu savu ZZS bandu sēdētu cietumā

Draugiem Facebook Twitter Google+