×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Nāgels: Lai Okupācijas muzeju rekonstruētu līdz simtgadei, jākustas ātri (12)

Okupācijas muzeja vizualizācijaOkupācijas muzeja vizualizācija

Lai Okupācijas muzeju rekonstruētu līdz valsts simtgadei, lietām būtu jākustas ļoti ātri, intervijā Latvija Televīzijas “Rīta Panorāmā” ceturtdien atzina Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

“Lai to paveiktu, lietām būtu jākustās ļoti ātri, jo pēc tam, kad ir būvatļauja, tad ir konkurss par celtniecību, kas varētu ilgt gadu. Pēc tam mums būtu vajadzīgs vismaz pusgads, varbūt pat gads, lai iekārtotu jauno ekspozīciju. Tā ka jākustas ļoti steidzīgi,” viņš teica.

Viņš norādīja, ka visas citas iestādes projektu ir saskaņojušas un tehnisku iebildumu pret projektu nav, “tikai Rīgas pilsētas arhitektam nepatika kā izskatās”.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien lems par grozījumiem Okupācijas muzeja likumā, no kuriem viens paredz būvniecības kontroli par memoriālu nodot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, kas nozīmē, ka nebūtu nepieciešama Rīgas būvvaldes atļauju, kas tādu ir atteikusies izsniegt.

Atbildības nodošana valstij pavērtu iespēju Okupācijas muzeja rekonstrukcijai un “Nākotnes nama” projekta īstenošanai. Projektu “Nākotnes nams” ir izstrādājis arhitekts Gunārs Birkerts.

Priekšlikums paredz, ka par Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības procesa kontroli un tiesiskumu atbildīgā institūcija ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība ceturtdien rīkos piketu pie Saeimas, lai mudinātu deputātus 2.lasījumā atbalstīt grozījumus, kuri varētu palīdzēt sākt muzeja pārbūvi, to pabeidzot līdz 2018.gada 18.novembrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. visatrak kustejas latviesu sarkanie strelnieki kuriem par godu tika uzcelts piemineklis bet baltgvardi okupeja vinu pieminekli vesture paliek vesture to nevienam nepiedod….

 2. Dažam komentētājam 50 gadu okupācija ir sakausējusi smadzenes . Bet veltīgi līdz 100 gadei visam jābūt ,kā iecerēts bez padomju “arhitektu “dumībām. Lai mums veicas  !

 3. Komentāros nav Okupācijas muzeja aizstāvju, acīmredzot ir tikai tie, kuru senči piedalījās latviešu deportācijās, vai bija padomju sistēmas pielūdzēji, tāpēc arī ar mātes pienu ir iezīsts naids un nepatika pret šo upuru piemiņu. Okupācijas muzejs bija un būs, jo tautai ir jāzina sava vēsture, lai kā to izkropļotu nelabvēļi. Un jāzina, īpaši jaunatnei ir tāpēc, lai nekas tāds vairs nekad neatkārtotos.

 4. Tiešām nezināju, ka ko tik baisu / stilbu taisās tur būvēt!
  Vai skaidrā prātā tie lēmēji arī kādreiz ir?

 5. eu jūs oktobrēni! Atbildēt

  šī kaste ir pēc iespējas ātrāk jānojauc un jāaizvāc prom no Vecrīgas, no redzamās Pilsētas centra sejas! Ar Centrāl tirgus, tur tās vecās ķieģeļu mājas pa pilnam. Aizvākt no turienes prom kaut kādus tirgotājus un un iestutēt Okupācijas muzeju! Un nekādā gadījumā vēl kautko piebūvēt klāt un vēl vairāk aizsegt Vecrīgas senās mājas! Nojaukt un pārcelt uz citu Pilsētas daļu, prom no Vecrīgas!

  • Par kurām “Vecrīgas senajām mājām” Jūs runājat? Par pēckara gados celto Politehnisko institūtu jebšu 21. gadsimta sākuma Rātsnamu?

 6. Emigrācijas liekēži, sēžiet Stūra mājā un rādiet pasaulei taisnību, nevis meditējiet pie kafijas Vecrīgas centrā! Tas ir Sarkano strēlnieku muzejs, kuru jau Ārgaļa vadītā dome nolēma nojaukt un žēl, ka tūlīt arī nerealizēja. Tad varētu izveidot skaistu Rātslaukumu, nevis mūžīgu gaudu namu.

  • Es un Mēs daudzi Latvieši domājam tieši tāpat! Sen jau šis Sarkano strelnieku muzejs bija jānojauc, vai jāpārceļ citur, prom no Vecrīgas!!!

 7. ka tas līdz simtgadei notiks, ne kamēr Rīgā valda Putina sadarbības partneri ar visiem līdzskrējējiem.

 8. Neaiztieciet Sarkano strelnieku muzeju! Ja tagadējie Latvijas okupanti “latvijieši” grib sev muzeju,lai ceļ jaunu Zilupē.

Draugiem Facebook Twitter Google+