×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

Nakts meditācijā ar Metjū Bārlija čellu


ReklāmfotoReklāmfoto

Pirms četriem gadiem introvertās mūzikas festivāla “Ad Lucem” viesis, starptautiski pazīstamais britu čellists Metjū Bārlijs aizsāka īpašu tradīciju – nakts koncertu, kurā visas nakts garumā var gremdēties viņa čella radītajā meditatīvā noskaņā. Šovasar 2. augustā koncerts pirmoreiz norisināsies Rīgā Ziemeļblāzmas kultūras pilī.

Introvertās mākslas festivāls “Ad Lucem” notiek kopš 2002. gada, kad to dibinājusi festivāla organizatore, šobrīd koncertzāles “Baltais flīģelis” vadītāja Sandra Zandberga. Šajos gados festivāls kļuvis par mākslas radītu telpu, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa, tiecoties būt miera un harmonijas oāzē, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu.

“Ad Lucem” nav iedomājams bez ikgadējā nakts meditāciju koncerta un pēdējos trīs gadus – bez starptautiski pazīstamā čellista Metjū Bārlija klātbūtnes un mūzikas tajā. Viņa dalība koncertos jau kļuvusi par vienu no festivāla vizītkartēm. “Metjū Bārlijs ir sajūsminājis festivāla “Ad Lucem” klausītājus jau vairākus gadus, muzicējot gan solokoncertos, gan kopā ar orķestri “Kremerata Baltica” un pianistu Antonu Ļahovski, bet leģendāru slavu iemantojuši viņa izpildītie koncerti visas nakts garumā,” saka S. Zandberga.

M. Bārlijs ir mūziķis ar unikālu, neparasti daudzveidīgu karjeru. Mūziķi raksturo brīvība – uzdrīkstēšanās pārkāpt dažādas robežas un rāmjus, kas izdodas lieliski, pateicoties viņa virtuozajai čella spēlei. Turklāt M. Bārlijs ir īsts improvizācijas meistars, kurš ir atvērts neparastām idejām, eksperimentiem un citām kultūrām. Viņš apceļojis vairāk nekā 50 valstis ar solokoncertiem un uzstājies kopā ar slaveniem orķestriem pasaules lielākajās koncertzālēs. Viņš vienlīdz komfortabli jūtas, gan improvizējot, gan atskaņojot Baha svītas, mūsdienu mūziku un savas kompozīcijas, gan arī veidojot muzikālu sadarbību ar tradicionālās mūzikas meistariem no Japānas līdz Havaju salām, muzicējot ar džeza māksliniekiem, dīdžejiem, Londonas reperiem, strādājot ar studentiem, kā arī pasniedzot savu paša radīto improvizācijas metodi pasaules vadošo orķestru mūziķiem.

M. Bārlijs laikrakstos dēvēts par pasaulē drosmīgāko čellistu, viņa spēlei veltīts epitets “neaprakstāma”, bet mūziķa čells pat nodēvēts par šokējošu. “Esmu pārliecināts, ka, pievēršoties vairāk sirdij, kur cilvēkā mūzika rodas, un mazāk mūzikas ietērpam – stilam, tradīcijām, valodai –, ikvienam atklāsies ļoti bagāta klausīšanās pasaule,” par mūziku saka čellists. Šajā reizē viņa sniegumā nakts koncertā skanēs kompozīcijas un improvizācijas no Baha līdz pat mūsdienām.

“Klausītāji no saulrieta līdz saullēktam kultūras pils “Ziemeļblāzma” koncertzālē varēs gremdēties brīnišķīgajā akustiskā un elektriskā čella skanējumā – gan sēdus, gan guļus uz segām, guļammaisiem vai krēsliem, iemiegot, pamostoties, nonākot citā, neikdienišķā uztveres dimensijā, visas nakts garumā paliekot nepārtrauktā mūzikas valdzinājumā,” aicina festivāla vadītāja S. Zandberga, norādot, ka nakts koncertā nepieciešams ērts apģērbs, paklājs un guļammaiss vai sega.

VARBŪT NODER

2. VIII 22.00 – 6.00 Rīgā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 17,50 – 25.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+