×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. jūlijs, 2016
Drukāt

NATO apstiprina starptautiskā kontingenta izvietošanu Polijā un Baltijas valstīs (25)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

NATO dalībvalstu līderi, lai atturētu iespējamos Krievijas draudus, piektdien Varšavā notiekošajā samitā apstiprinājuši četru starptautisko bataljonu izvietošanu Polijā un Baltijas valstīs, preses konferencē paziņoja alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Stoltenbergs piebilda, ka bataljoni, kurus iecerēts izvietot alianses austrumu pierobežā, būs “spēcīgi” un daudznacionāli. To izvietošana sāksies nākamgad un notiks uz rotācijas pamata.

“Tie demonstrē transatlantisko saišu stiprumu un nepārprotami parāda, ka uzbrukums vienam sabiedrotajam tiks uzskatīts par uzbrukumu visai aliansei,” uzsvēra NATO ģenerālsekretārs.

Polijā izvietotā bataljona vadību uzņēmušās ASV, kamēr par Baltijas valstīs izvietoto bataljonu komandēšanu attiecīgi atbildīga būs Kanāda – Latvijā, Vācija – Lietuvā, bet Lielbritānija – Igaunijā.

Šobrīd zināms, ka Igaunijā izvietojamajā bataljonā dienēs 500 britu, 200 dāņu un aptuveni 150 franču karavīri.

Latvijā dislocētajā bataljonā būs 450 kanādiešu karavīri, bet par pārējo personālsastāvu vēl turpinās sarunas ar citām dalībvalstīm.

Savukārt Lietuvā esošā bataljona sastāvā dienēs 500 vācu, 200 beļģi, 100 līdz 150 nīderlandiešu un aptuveni 150 franču karavīri. Sagaidāms, ka savus karavīrus uz Lietuvu nosūtīs arī Luksemburga un Norvēģija.

Polijā izvietojamo bataljonu veidos aptuveni 1000 ASV un apmēram 150 britu karavīri.

Karavīri uz Poliju un Baltijas valstīm tiks nosūtīti rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. sakarā ar "atkal un... Atbildēt

  Vai te nav darbs drošības iestādēm,ja komentāros parādās rīmes, kuros tiek izsmieti un aprieti
  Latvijas sabiedrotie ASV un ES, kā kara kūrēji? Visa pasaule zina, kas ir īstie kara eskalētāji Ukrainā, tikai
  šim mērglim tas nav skaidrs. Nu vajag viņam piestādīt no valsts puses atbilstošu “honorāru” par apmelošanu, lai iegrozītu viņa slimās smadzenes. Pie šodienas tehnoloģijām atrast šo apmelotāju
  nav nekādu problēmu, bet valsts nedrīkst pieļaut šādu ķengāšanos. Tā vairs nav nekāda demokrātija.

  • Так вот она какая, ментальность то ваша. Настучать, куда следует, да запретить то, что не нравится. А давайте ещё растреливать всех, кто не согласен с вашей точкой зрения. Такой порядок сразу настанет, просто рай.

  • atkal un vēl joprojām Atbildēt

   ;)))))))

   “Maitas putni karu alka” ~
   MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
   SILES rukšķi nezin mēra,
   Kviekt pēc asinīm un sēra:
   .
   “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
   Masmēdekļos MELU aurus,
   Tiražējot, biezā slānī ~
   Lai šie “austrumkraju” gānī:
   Rusofobiem lai caur zobim,
   Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
   “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
   (Ar ko “glupo pūli” baidām).
   Rasistiem lai rīkles skaļas:
   “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
   “rietumalianses blokam” ~
   Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”

   Naciķi lai “palaiž žaunas”:
   “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
   “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
   “Kamuflāžas” tonī (zilā),
   “Pancervāģi” – andelēti,
   Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
   Duļibāni – stobriem līkiem
   (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
   “Karakungi” – treknām miesām,
   “Karakalpi” – formām liesām ~
   Galvenais, lai slaktiņš sākas:
   Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”

   (O.M.©)

 2. atkal un vēl joprojām Atbildēt

  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”

  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”

  Maitas putni KARU ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Līķus plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…

  (O.M.©)

 3. Nenodarbojies te ar demagoģiju un neizliecies par muļķi, ka nezini, kā organizē referendumus valstī!
  Ir taču būtiska atšķirība, vai referendumu organizē pati valsts, pieaicinot citas valsts novērotājus un civilizētā veidā, vai to organizē kaimiņvalsts, sakūdot “savējos” un pieaicinot “novērotāju” statusā bruņotus vīriņus ar automātiem no savas karabāzes. Ko tad tu visu pasauli uzskati par muļķiem, bet tu vienīgais esi tas gudrais un pareizais? Var tikai pabrīnīties, kā ideoloģija spēj ietekmēt cilvēka veselo saprātu, ja viņš vairs nav spējīgs pat sakarīgi un loģiski domāt. Pie tam viņš savus spriedumus vienmēr uzskata par absolūto patiesību, kā jau visi komunisti.

  • Ну вот опять, вы не опровергаете мои доводы, наверное не можете или не хотите, а обвиняете меня в демагогии, хотя демагогией занимаетесь именно вы. Помните, свой референдум о независимости и выборы в верховный совет, который потом эту самую незасимость и объявил, вы проводили в присутствии советских войск (!), а организовывали и референдум и сами выборы местные власти, которые в соответствии с теперешней мифологий, являлись оккупационными. Но вот чудо, и тот референдум и те выборы, для вас легитимны. А референдум в Крыму тоже ведь проводили и организовывали местные власти, а не марсиане какие то. И до этого, что характерно, те же самые избирательные комиссии проводили выборы и местных властей и выборы в Раду, при тех же самых условиях и при наличии тех самых военных. Но вот эти же выборы считались легитимными, и выбранные депутаты от Крыма заседали в Раде. Однако, получается парадокс, одно вы признаёте, а другое не признаёте ни под каким соусом! Если вы такой принципиальный, то признайте и свой собственный референдум и последующие выборы, нелегимными. В соответствии с вашей логикой и обоснованиями, для этого есть все основания.
   Никогда не считал себя знатоком абсолютной истины, упаси боже. Но я, так как и вы, имею право на свою собственную точку зрения. Да, я могу быть не прав, но докажите это, если можете.

 4. Lūk, tu ļoti labi atbildēji uz jautājumiem! Svešu komentāru analīze ir subjektīva, tāpēc arī tavas atbildes šeit arī ir subjektīvas un ar propagandas ievirzi, aizstāvot Putina politiku. Bet galveno iemeslu, kāpēc NATO satraucas un izvieto savu simbolisko karaspēku Baltijas valstīs un Polijā, esi pateicis. Proti, Krievija Putina personā dzīvo vakardienā jo uzskata, ka teritorijas, kuras kādreiz tika iekarotas un bija Krievijas teritorijā, pieder tai uz mūžīgiem laikiem! Tieši šādas pretenzijas tu un Putins arī izvirza: Krima nekad nav piederējusi Ukrainai, Grozniju arī dibinājuši krievi un viņus tur sit un pazemo, utt., tāpēc tām jābūt Krievijas sastāvā. Un sekojot šādai KRIEVIJAS loģikai, bet galvenais, REāLAI DARBĪBAI, arī baltieši un poļi var sagaidīt, ka baltiešu zemes kā bijušās Krievijas impērijas teritorijas, kur viņuprāt arī krievus pazemo, tās atkal pēc Kremļa ieskata ir jāpievieno Krievijai! Tāpēc arī NATO pieņem mērus, lai tas tā nenotiktu. Iedomājieties, kas notiktu pasaulē, ja piemēram, Anglijā vai Francijā uzrastos kāds dullais, kurš, nevis rēķinātos ar šodienas realitāti pasaulē, bet uzspļautu starptautiskiem lēmumiem un lietu kārtībai un sāktu šodien paplašināt savas teritorijas uz bijušo koloniju rēķina! Tā nav nekāda sekošana propagandai, bet gan secinājumi no realitātes, ko īsteno mūsu lielā kaimiņvalsts. Nezin kāpēc tu iedomājies, ka Krievijai ir svarīga drošība, bet Baltijas valstīm nē.

  • Уважаемый, я говорил об оценке чужого комментария, а не о его анализе. Оценка комментария всегда субъективна, а анализ нет. Любой комментарий есть всего лишь выражение собственного мнения. Вот вы в своём первом комментарии говорили о суверенности, нерушимости границ и прочем. В ответ я привёл свои контраргументы с примерами. Но вы же не опровергли ни один мой довод. Только обвиняете в пропаганде. Свой собственный референдум о независимости вы признаёте, а точно такой же в Крыму – нет. Образование Косово в пылу гражданской войны для вас легитимно, а образование республик в Домбасе нет. А в чём разница между этими событиями? Только в вашем восприятии. Хорошо, что вы упоминули Англию. Помните референдум на Фолклендских (Мальвинских) островах после войны с Аргентиной. Все ваши доводы с червоточинкой, увы. Вы считаете, что от размещения дополнительных чужих войск ваша безопасность увеличится? Что же, это ваше право. Я же считаю, что напротив, увеличится только напряжённость и вероятность возникновения конфликта по неосторожности.

 5. Šo praksi – komentāros stāstīt tikai to, kas tev vai Putina propagandai izdevīgi – dari tieši tu, grafist, bet visi jau nav muļķi un zina gan vēsturi, gan seko šodienas politiskajiem notikumiem pasaulē. Saprotu, ka neesi tik dumjš, ka nesaproti jēdzienus, kas ir valsts suverenitāte un tās robežu neaizskaramība. Bet izliecies gan par tādu un tāpēc tavi komentāri graša vērti. Var jau izdomāt visādus trikus, taisīt referendumus kaimiņvalstī zem automātu stobriem un muldēt, ka tauta tā grib,(tatārus ieskaitot!) vai apgalvot, ka Krima vienmēr bijusi Krievijā nevis Ukrainā, utt. Bet jebkurā valstī (arī Krievijā) var atrast kādas etniskas grupas vai minoritātes, kuras nav apmierinātas ar savu esošo stāvokli vai valdību un vēlas kādu lielāku patstāvību un tml. Kā tajā pašā Čečenijā, bet ko tad viņi saņēma pretī: civilizētu referendumu vai automātu kārtas un tankus? NATO bombardēja Belgradu, bet Krievija savukārt Čečenijas galvaspilsētu. Tad tavuprāt, vienā gadījumā tas bija nepareizi, bet otrā pareizi? Tas, ka mirst serbi ir nepareizi, bet tas, ka mirst čečeni – pareizi? Attaisnojumam izdomāt jau var simtiem iemeslu, bet vai tas attaisno slepkavības un kaimiņvalsts teritorijas sagrābšanu? Tā ka beidz te muļķot pats sevi un citus!

  • Нет, уважаемый, это именно ваша практика, ваша и многих других комментаторов на этом портале. Я не думаю, что вы дурак, но свято верить в правоту только западной пропаганды, а ведь это именно пропаганда, по меньшей мере наивно. Оценка чужих комментариев всегда вешь чисто субъективная. Так к этому и надо относится. И я не выдумываю трюки, я всего лишь пытаюсь корректно анализировать всем известные факты.
   А помните свой опрос тире референдум о независимости? Он ведь проводился в присутствии советских войск, но вы же его признаёте. А в Косово, когда голосовали за незасимость, оставшихся сербов к голосованию не допустили, и натовские войска в Косово стояли тоже. А в Севастополе военная база и войска в Крыму находились по договору, так что не надо лукавить про выборы «под дулом автомата». И вообще, Крым в состав украины передал Хрущов, просто так, потому, что сам был хохол. Забыли, да? И город Грозный как крепость основали русские, и только потом там стали селится и чеченцы. И война в Чечне начилась не от того, что там обьявили независимость, а потому, что там стали убивать русских людей просто потому, что они русские. И началась она во времена Ельцина, того самого, который развалил союз и подарил вам независимость, вашего любимчика.

 6. Bet kas tad to “kašu” ievārīja, grafist, ja ne tavs mīļais Putins ar savām izdarībām Krimā un Austrumukrainā? Kamēr nebija pārkāpta suverēnas valsts – UKRAINAS suverenitāte un teritorijas neaizskaramība, neviens jau, ieskaitot NATO, neko tādu nedarīja ne Baltijā, ne Polijā. Bet tagad nav ko vaimanāt, kā saka katrai darbībai seko pretdarbība un tas Krievijas iegrieztais militārās eskalācijas ritenis turpina griezties. Viena puse vaino otru pusi un tikai audzē spriedzi kas var beigties ar atklātu konfrontāciju. Tāpēc nevajag te kurināt kaislības, grafist, jo tu ar savu muldēšanu tās tikai vairo!

  • То есть, это я ещё и виноват во всём? Ну уж нет, любезный. А отмотайте ка события чуть по дальше назад. Ваше НАТО бомбило Белград без всякой санкции ООН, сербы вам не нравились просто. Албанцы в Косово сербов всех просто вырезали, и органами торговали, и храмы взрывали. И ничего, вы их демократично так признали, и теперь это незавимое государство. Ну и где же ваша нерушимость границ, особенно на Балканах?! А Ирак с Хусейном? Оружия массого поражения так ведь и не нашли. Ведь его и не было совсем, и НАТО об этом знало. Не надо Янис вспоминать только то, что выгодно вам теперь, и не помнить про другие события. Крым никогда не был украинским! Эта автономная (!) республика перешла в Россию по результатам референдума! Так решил народ сам и никто, кроме самого народа это решение не сможет изменить! И жители Домбаса тоже имеют полное право жить так, как они сами считают нужным. А вовсе не так, как им навязывают из Киева.
   Нравится вам Янис жить на пороховой бочке, живите. Никто не может вам запретить такого удовльствия.

 7. Конечно, с количественной точки зрения, четыре батальона это просто мелочь, на которую и внимания не стоит обращать. Но с военной точки зрения всё гораздо серьёзнее. Это будет разворачивание полной военной инфраструктуры на постоянной основе, обустройство казарм, установка связи, завоз и складирование техники, и т.п. и т.д. Ну к примеру, те же танки не надо будет завозить каждый раз как на учениях, они уже будут стоять здесь. Причём всего этого будет в разы больше, чтобы из каждого батальона могла вырасти одна или две бригады. И никто этого особо и не скрывает. И вот это уже будет нарушением паритета, на которое Россия просто обязана будет отреагировать соответственно. Места дислокации этих батальонов станут постоянной мишенью, количество противостоящих войск будет увеличено. Станет ли от в мире спокойнее? Врядли. Вероятность большой войны только увеличится. Америке, для списания её астрономического государственного долга нужна война!!!

 8. Конечно, с количественной точки зрения, четыре батальона это просто мелочь, на которую и внимания не стоит обращать. Но с военной точки зрения всё гораздо серьёзнее. Это будет разворачивание полной военной инфраструктуры на постоянной основе, обустройство казарм, установка связи, завоз и складирование техники, и т.п. и т.д. Ну к примеру, те же танки не надо будет завозить каждый раз как на учениях, они уже будут стоять здесь. Причём всего этого будет в разы больше, чтобы из каждого батальона могла вырасти одна или две бригады. И никто этого особо и не скрывает. И вот это уже будет нарушением паритета, на которое Россия просто обязана будет отреагировать соответственно. Места дислокации этих батальонов станут постоянной мишенью, количество противостоящих войск будет увеличено. Станет ли от в мире спокойнее? Врядли. Вероятность большой войны только увеличится. Америке, для списания её астрономического государственного долга нужна война!

 9. visiem labi nebūs nekad, vieni berzē rokas, citi viebjas. Laiks jau parādīs

 10. Tad tāpēc Kremlī nervozums – vieglie Eiropas zemes kumosi nokosti ( Abhāzija, Piedņestra, Dienvidosetija) ar klusu Eiropas piekrišanu , labi kožas jau grūtākie ( Krima un Dombass) ar zināmu Eiropas neapmierinātibu, palikuši kārumi ( Baltija un Polija ), kurus Eiropas pērkamie politiķi arī labprāt atdotu – tikai tas ļaunums NATO to neļauj…
  Ko darīt – jau mēģināts panākt Jalta II ar Olandu un Merkeli, bet kaut kas nogāja greizi – tie velna amerikāņi ar savu noklausīšanos….
  Tas pārējais ir tikai Kremļa neapmierinātības burbuļi komentāros – nu nebūs komentētājie tie Baltezera, jūrmalas nami – nu nebūs vel pieejami kā 1940…

  • Ilgi nebūs jāgaida ,kad par prezidentu kļūs Tramps un ASV pilnībā zaudēs interesi ne tikai par tūdaliņu izzagto Latviju ,bet arī par Eiropu.Ne velti Tramps izrādīja prieku par Anglijas referenduma rezultātu.
   Ja vācieši ,beļģi,nidrelandieši uzzinātu ka par viņu nodokļu maksātāju naudu Latvijā renovētās skolas un slimnīcas slēdz un pamet likteņa varā ,bet tauta bēg uz viņu valstīm pēc labākas dzīves,tad bataljona zaldāti pārdislocēsies uz savām valstīm.

   • Vatnika gaudu dziesma.

   • Трамп конечно чудик и оригинал. Но вряд ли даже ему будет посилам так кардинально изменить внешнюю политику США. Какие то акценты сместить он сможет, но бороться с военно-промышленным комплексом, это вряд ли.

  • Чего то вас колбасит, гражданин. Лояльность у вас забродила наверное.

 11. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Drauds pasaulei ir nato . Līboiju sabumboja, sākās neapturama bēgļu krīze. demokrātiju ievieš. Irākā ik pārdienas sprādzieni – demokrātiju ieviesa. Nu jau barojam par npodokļu maksātāju naudu topošos islama kaujiniekus. Kirdik neatkarība, brīvība. nato karavīri un tehnika ir kara drauds Latvijai. Un nekad vairs nevāksies prom no šīs zemes. Kur ir brīvība, kur neatkarība. Viss prodzerts, notrallināts. Bet mūūļi pampst.

Draugiem Facebook Twitter Google+