×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

Nauda un barikādes. “LA” diskusija par strīdīgajām “barikāžu pensijām” (96)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs
Uzziņa

Likumprojekts barikāžu dalībniekiem paredz

iespēju priekšlaicīgi pensionēties divus gadus pirms pensijas vecuma sasniegšanas;

pensijas neapliekamais minimums paaugstinātos līdz 280 eiro, kas pensiju palielinātu aptuveni par 20 eiro;

attiecīgā iedzīvotāju grupa saņemtu atvieglojumus medicīniskajā aprūpē un sociālajā rehabilitācijā, kā arī 50% atvieglojumus sabiedriskā transporta izmantošanā. Personas ar barikāžu dalībnieka statusu saņemtu zāļu iegādes kompensāciju, kā arī atbrīvojumu no pacienta iemaksas ārstniecības iestādēs;

pašvaldības varētu lemt par sociālo garantiju noteikšanu barikāžu dalībniekiem, piešķirot nekustamā īpašuma atlaides, kā arī atvieglojumus pašvaldības nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā.

Atvieglojumi attieksies tikai uz tiem, kas par līdzdalību barikāžu notikumos saņēmuši 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes vai 1991. gada barikāžu dalībnieka pateicības rakstus no Saeimas. Likumprojekta sagatavotāji lēš, ka galējā variantā šādu personu skaits nepārsniegtu 40 tūkstošus.

Saeima nodevusi komisijām agrākā Latvijas Tautas frontes (LTF) priekšsēdētāja, šobrīd Saeimas deputāta Romualda Ražuka (“Vienotība”) vadītās darba grupas izstrādāto likumprojektu “Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”, kas paredz veselu virkni atvieglojumu 1991. gada janvāra barikāžu dalībniekiem. Pat lāgā neiztirzāts, likumprojekts izraisījis jūtamu viļņošanos sabiedrībā (arī daudzu “Latvijas Avīzes” lasītāju vidū) un arī diezgan kritisku attieksmi. Kad 21. janvārī notika balsojums par nodošanu komisijām, atbalstu Saeimā varēja panākt tikai ar opozīcijas – “Saskaņas”, Latvijas Reģionu apvienības un “No sirds Latvijai” balsīm. “Nacionālā apvienība” (NA) nebalsoja, savukārt Ražuka frakcijas biedri no “Vienotības” vienprātīgi atturējās, kas būtībā bija balsošana pret. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vairākums likumprojektu atbalstīja. Paust savas domas “LA” redakcijā uzaicinājām likumprojekta autoru R. Ražuku, Saeimas deputātu Edvīnu Šnori un LU profesori filozofi Maiju Kūli.

“Divdesmit gadus tiem, kuri piedalījās barikādēs, nepienācās nekas. Tagad ir pēdējais brīdis, jo vēl tālāk to cilvēku vienkārši vairs nebūs,” sarunā sacīja R. Ražuks. “Viens no iemesliem, kāpēc atbalstīju šo likumprojektu, kas nācis no tautas, – manā ieskatā, mūsu bērniem un mazbērniem, kuriem, un tas nav izslēgts, vajadzēs aizstāvēt savu Tēv­zemi Latviju, jāredz, ka valsts atceras, pateicas un parūpējas par saviem aizstāvjiem. Likumprojekts ir vērsts ne tikai uz pagātni, uz tiem cilvēkiem, kuri bija barikādēs, bet arī uz nākotni.” Tomēr sarunbiedri saredz likumprojektā ētiskas un morālas dabas problēmas. E. Šnore: “Jo tas neapzināti, bet pēc būtības sanaido tautu, kura piedalījās brīvības cīņā. Tāpat manā uztverē šādai pieejai, ja mēs valsts pateicību mērām tikai materiālā ziņā, var būt negatīvas sekas. Tātad – ja man valsts nedod, tad valsts ir slikta un es braucu prom turp, kur man dod vairāk! Tas ir tieši tas, kas ar jaunatni šobrīd notiek, jo ir tieši tāda veida domāšana.” M. Kūle: “Iedomājos ainu: tu biji barikādēs, mēs tev iedosim 20 eiro, tu nebiji, mēs tev nedosim. Kur ir robeža? Radīsies skaudība, aizvainojums, nespēja pierādīt. Ticiet man, barikāžu svētā lieta būs saķēpāta. Es gribu godāt visus barikāžu cilvēkus, kas bija dažādos amatos – gan tos, kas sargāja, gan tos, kas vārīja un nesa. Bet es baidos no šiem sašķelšanas riskiem, un šeit es tos riskus redzu.”

– Ievadam citēšu dažus “LA” lasītāju viedokļus. Pēteris Sāmītis no Dundagas: “Esmu barikāžu dalībnieks, un man palīdzība no valsts nav vajadzīga. Palīdzība ir vajadzīga barikāžu laikā nošauto tuviniekiem un tiem, kas tika ievainoti.” Velta Viļumsone: “Alga par stāvēšanu uz barikādēm taču ir mūsu valsts!” Tādā noskaņā varētu turpināt…

R. Ražuks: – Jūs jau mani nebrīdinājāt, es būtu savas izdrukas atnesis. No visa, ko esmu savā e-pastā saņēmis, tikai viena vēstule bija negatīva, un tas cilvēks uzreiz atzina, ka nav reģistrējies kā barikāžu dalībnieks un nav apbalvots. Šī nav lieta, ko es pats būtu izdomājis un kādā sev vēlamā gaisotnē pasniedzis. Iniciatīva nāk no Mārupes barikāžu dalībnieku biedrības. Tajā ir 165 biedri. Viņiem pievienojās 1991. gada barikāžu Rīgas biedrība, kolēģi no Rēzeknes, Iecavas, Kārķiem. Patlaban notiek apmēram tas pats, kas pirmskara brīvvalsts laikā, kad visā Latvijā veidojās latviešu strēlnieku biedrības. Cilvēki tagad nāk kopā. Nāk kopā tāpēc, ka nejūtas droši. Un tāpēc viņi runā arī par šādām lietām.

– Nejūtas droši par ko?

– Ģeopolitiskās situācijas ziņā. Tādu draudu, kādi ir pašreiz, pirms kādiem pieciem gadiem, kad svinējām barikāžu divdesmit gadus, nebija.

– Bet vai to var saistīt ar vēlmi pēc finansiālā atbalsta?

– Neapšaubāmi! Vai vēlaties veicināt patriotismu un audzināt nākamos Latvijas aizstāvjus tikai tad, kad ūdens smelsies mutē? Viens no iemesliem, kāpēc atbalstīju šo likumprojektu, kas nācis no tautas, – manā ieskatā, mūsu bērniem un mazbērniem, kuriem, un tas nav izslēgts, vajadzēs aizstāvēt savu Tēvzemi Latviju, jāredz, ka valsts atceras, pateicas un parūpējas par saviem aizstāvjiem. Šis likumprojekts ir vērsts ne tikai uz pagātni, uz tiem cilvēkiem, kuri bija barikādēs, bet arī uz nākotni. Otrs apsvērums – man bija viena ļoti interesanta telefona saruna, piezvanīja cilvēks un pateica: nu ko jūs tur rakstāt, valsts ir nozagta un tas arvien turpinās. Un tad es sapratu, ka šim likumprojektam būtu arī tāda nozīme, ka tas kaut daļēji, kaut vai tikai tiem, kuri bija uz barikādēm un reāli riskēja ar savu dzīvību, atdotu to, kam vajadzēja būt visiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (96)

 1. Vai jūs meklējat biznesa aizdevums? personas aizdevums, mājas aizdevums, auto aizdevums, students aizdevums, parādu konsolidācijai aizdevums, nenodrošinātu aizdevumu, riska kapitāls utt .. Vai tu esi bijis atteikts aizdevumu banka vai finanšu iestāde par jebkuru iemeslu dēļ. Mēs esam privāto aizdevēju, aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un pieejamu procentu likmi 2% procentu likmi. Ja ir interese? Sazinieties ar mums šodien pie (fredrickpetersonloan@gmail.com) un saņemt savu aizdevumu šodien
  Sveicieni,
  Fredrick Peterson investīcijas Team

 2. Kad tika atcelti griesti ministru padomnieku algām,dubultotas algas un prēmijas valsts uzņēmumu valdēm,atjaunotas valsts uzņēmumu padomes ar ne mazāku atalgojumu un par 600-750 eiro palielinātas politiķu algas,Nacionālajai apvienībai un Vienotībai nebija ne mazāko bažu!

 3. Valstij ir jāsniedz pateicība saviem dēliem un meitām, kuri par to iestājās – savulaik tas bija Lāčplēša ordenis un Brīvibas cīnitāja gods un arī pirmie rindā uz zemes reformu… – aizmirsies no vēstures vai tā nav lasīta? Arī tad bija skaudība – es mājās, bet viņš pirmais rindā ( kad bija jāņem šautene – es krūmos un lai tie tur Daugavmalā…)
  Šodien tas var būt Barikāžu zīme un varbūt neliels pielikums pie pensijas. Jā arī toreiz kādi varoņdarbi palika bez Lāčplēša un tika apbedīti …
  Kad tāda skaudība tad bēdīgi… ja varu turēt šauteni un varu iet , krist pie apziņas ka mani liks Brāļu kapos . Bet ja valstiskā skaudība teiks : tur gan nē – tad varētu sākt domāt, vai tiem tur vajag – ja tik nē?

 4. Kurš, kurš, bet Ražuks NAV pelnījis pielikumu pie pensijas un tml. labumus par it kā “stāvēšanu uz barikādēm”…
  Vismaz 80 % īsto barikāžu dalībnieku necīnīsies par šiem labumie, jo uzskatīja par pienākumu aizstāvēt Latvijas valsts neatkarību uz barikādēm!

 5. Kur palika,Šnores kungs,Visu Latvijai rosinātā 12% PVN likme pārtikai? Tā taču attiektos uz visiem un nevienam netiktu nodarīts pāri?! Kur palicis VL programmā ierakstītais progresīvais ienākuma nodoklis?!! Vai arī NA uzskata,ka,piemēram, “Vienotības” diferencētais neapliekamais minimums ir pats labākais pasaulē?

 6. “Vienotībai un Nacionālajai apvienībai,iespējams ir taisnība! Labāk materiāli atbalstīsim partiju bezkonkursa ielikteņus lielo valsts uzņēmumu valdēs,dubultojot tiem algas un prēmijas,miljonārus,samazinot tiem pakāpeniski iedzīvotāju ienākuma nodokli,pašus politiķus palielinot tiem algas par 600-750 eiro.Pensionāriem pietiks ar pāris eiro pielikumu,bet barikāžu dalībniekiem nevajag vispār,lai kādus neapdalītu! Bet varbūt nevajag arī ordeņus? Cik daudz taču ir vēl cilvēku Latvijā,kas tos ir pelnījuši,bet nav saņēmuši? Nepatīkami,vai ne?

 7. Viennozīmīgi taisnība šoreiz Ražukam – varoņus jāizceļ!

 8. Neglīta un ļauna LG reklāma Atbildēt

  Tieši šim tautai svarīgas informācijas un diskusiju rakstam LA avīzes lapā ir ticis atļauts kādas firmeles LG Electronics reklāmas pleķim ekrānā uzmaukties virsū tekstam, ļoti apgrūtinot teksta izlasīšanu. Reklāmas atslēgšana nav nodrošināta. Nu tā ir tāda īslaixcīga troļlu veiksme, ielavīties LA mājaslapā. Kuram pērtiķim pienākas šodien, 8.februārī, pamatīga “pateicība”?

 9. Gaisgrābslības komplekss Atbildēt

  Dīvaini šeit lasīt Ražuka no gaisa grābtas idejas un argumentus savas neapdomātās negatavās idejas atbalstam. Piemēram, nu tagad, 25 gadus kopš barikādēm, lai “sanākot kopā” barikāžu dalībnieku “kopas”… Sen jau tādas vairs nesavākt vairumā apkaimju, nav pat vairs daudzu iestāžu, no kurām dalībnieki brauca, bet tādus sarakstus pēc braucieniem centās ilgi neuzglabāt, lai tie nejauši nenonāktu ienaidnieku rokās pretošanās scenārija neveiksmes gadījumā. Piemēram, muļķīgs arī Ražuka apgaklvojums, ka barikāžu dalībniekus varēšot atšķirt pēc asinsgrupas atzīmes uz dalībnieka miesas. Smieklīgi! Ražuks kautko paķēris no stāstiem par leģiona organizatoriskiem darbiem. Varbūt pats Ražuks staigā šādi apzīmēts vai potēts, bet simttūkstoš īsto dalībnieku nekādas atzīmes tajā laikā nesaņēma, un nebija jau kas tās iezīmes veiktu. Barikādu sākumu ievadīja Daiņa Īvāna publisks uzaicinājums tautai, bet vēl ne no Ražuka. Kad LTF kongresā pēkšņi parādījās dalībniekiem pilnīgi nepazīstama Romualda Ražuka kandidatūra ievēlēšanai LTF priekšsēdētāja amatā Daiņa Īvāna vietā, klātesošie gan nobrīnījās, gan drusku naivi uzticējās un nobalsoja ar’. Pietrūka arī laika debatēm. Šī manipulācija ar pārvēlēšanām vienīgi nodrošināja vēlāko atbalstu pēkšņi dibināmai jaunpartijai Latvijas Ceļš, un tās atbrīvošanos no atbildības LTF priekšā un izslēdza LTF turpmāko iespēju kontrolēt nesen pašu iecelto valdību. Tad sekojoja jau agrāk ieplānota nesimetriskas prihvatizācijas kampaņa, kas vēlāk izrādījās postoša tautas un visas valsts labklājībai un vispārēju vilšanos taisnīguma priekšstatos. Barikāžu dalībnieku atzinībai būtu jābūt, bet vairāk emocionālas un estēstiskas dabas, un ar kādu 20 EUR piemešanu apzinātajai dalībnieku daļai būtu tikai tāds neveikls solis. Ražuks ierosinājis lietu, no kuras turpināšanas viņam labāk būtu tomēr jāpaiet malā, vai pašam vēl jāpiestrādā, nevis tik stūrgalvīgi jāietiepjas pie sava paša pašlaik vienīgā iedomātā varianta. Atzinību jāizjūt visiem dalībniekiem, gan vēl dzīvajiem, gan šodien jau aizsaulē aizgājušiem un tad viņu ģimenēm. Un tādā formā, lai aizmirsti nejustos arī tie, kuru identificēšana formāli joprojām nav izdevusies un varbūt vairs nekad nebūs iespējama. Pašlaik vairāk taisnības un argumentu ir Šnores kunga pusē. Un – Ražuk – būs vien jāpadomā vēl !

  • Man ir 8 mazbērni un mana meita un dēls rāda viņiem, kur es stāvu ar karogu Baltijas ceļā un viena bilde, kur esmu pie MK pirms šaudīšanās nakts. Mazbērni ir lepni un nesa bilžu kopijas uz skolu. Tas ir neizsakāms prieks. Naudas nekad nav nevienam pieticis un nepietiks, jo apetīte aug ēdot…..

 10. ražuk,tev pensija maza sanāk,gribi,lai citi samet,vai kauna nemaz nav

 11. Man nelabi paliek, ka cilvēki aizstāvēs valsti, ja pēcāk par to maksās.
  Ražuk, Latvija ir plutokrātu valsts , kuru vada MEŽONĪGĀKIE PLUTOKRĀTI.
  Apbalvojumus ir pelnījuši , kuri ir veikuši lielus varoņdarbus.
  Daudzi cilvēki , tagad pensionāri, samocījuši savu veselību srādājot laukos lopu fermās par slaucējām, kad govis slauca ar rokām, cēlās 4:00 no rīta , aukstumā , caurvējā baroja gotiņas, bullīšus, cūciņas un citus dzīvniekus par VISSMAZĀKO SAMAKSU, LAI HRUŠ’ČOVAM , Brežņevam ar ko barot pasaules liekēžus , komūnistus, PSRS dienvidu republikas.. Tas uzturēja LATVIJAS GENOFONDU PIE DZĪVĪBAS, IZGLĪTI’BAS. Jāpalielina pensijas. Par tiem varoņiem jādomā , nevis par tiem kuri 1,5 mēnešus dažas dienas pabija Rīgā. Tas ir nesamērojams veikums.. RAŽUKAM UN CO PAŠIEM GRIBĀS NAUDU! TUR IR VISA SĀLS. Par pensijām jādomā!

 12. Piekritu E.Snores teiktajam. Ta jau izauga pateretaju paaudze, bez samaksas neko nedaris. Tagad maksasim kurs lielaks patriots.?

 13. ;)))

  “Kas arī bija jāpierāda”, tak’ jau.
  .
  Kopš aizlaikiem ir vispārzināms tāds gana amizants un, vienlaikus, arī visnotaļ “trāpīgs” pastāstiņš par elli, kurā esot iekārtots katrai tautībai savs piķa katls. Pie katra šitāda katla elles pārvaldnieks esot nofraktējis pāris zemāka ranga velnu – viens piemet malku zem katla, lai piķis riktīgāk vārās, bet otrs uzrauga “procesu”, lai neviens no piķa katlā vārītajiem neizrāpjas un neaizbēg.

  Bet, rau – pie viena šitāda katla neesot neviena “dežuranta”, par ko elles priekšnieks esot “prezentējis koncepciju”, ka – tas tak’ ir latv(ān)iešu “titulnācijas” katls. Zem kura malku piemet paši latvāņi, uz maiņām un pēc paraugde(R)mokrātisku “mazākā ļaunuma vēlēšanu” FRSĀ mandātotu “priekšstāvju” sastādīta grafika. Un kuru uzraudzīt neesot nekādas vajadzības. Jo – ja nu kāds no piķī vārītajiem latvāņiem sadomāšot rāpties no katla ārā nevis malkas piemešanai, bet gan bēgšanai – pārējie “lojālpatrEJotiski orientētie” latvāņi šamo “izlēcēju” nekavējoties ieraus atpakaļ piķa katlā, izteiks “vienbalsīgu kolektīvo nopēlumu” un, pie tam vēl, “koleģiāli nostučīs” elles pārvaldniekam.
  .
  Ir sacīts: “Tādi esam…”
  Tā vi’š i’, ko šam padarīsi. 😉

 14. Ražuks strikti nosaka, ka atzīstami ir tikai tie, kas pēc Tautas frontes aicinājuma organizēti kā vienība brauca un nomainīja viens otru. Tā. Zupas vārīšanu nevarot salīdzināt ar sēdēšanu pie ugunskura. Tāpat neesot ko ieciklēties uz ievainotiem. Tie nav invalidizēti un tiem neko nevajag. Tā nav sabiedrības šķelšana?

 15. baļķa nesēji

 16. Ražuk, esi vienreiz vīrietis un atzīsti, ka šoreiz kļūdījies!

 17. Zemnieki, piemēram, nokāva cūkas, atveda gaļu. Vai tad viņus neuzskatīsim par dalībniekiem? Atbildēt

  Barikāžu zīmju dalītājs atzīst, ka pie zīmes un tātad arī barikāžu dalībnieka statusa tika cilvēki, kuri nevienu dienu nebija uz barikādēm (viņi ar dzīvību neriskēja; manuprāt viņiem nekas nepienākas). Interesanti, cik ir tādu cilvēku, kuri nebija uz barikādēm, bet oficiāli skaitās barikāžu dalībnieki? 80% no 33 tūkstošiem? Mazāk vai vairāk?

  R.Zaļais skaidro: “Lai piešķirtu barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, bija viens vienīgs kritērijs – piedalīšanās barikāžu notikumos. Ir daudz gadījumu, kad, piemēram, cilvēks pats personiski nebija barikādēs, bet viņš, iespējams, veica daudz vairāk nekā tie, kuri caurām naktīm sēdēja pie ugunskura. Zemnieki, piemēram, nokāva cūkas, atveda gaļu. Vai tad viņus neuzskatīsim par dalībniekiem? Tātad – netika vērtēts, vai dalībnieks bija organizators, ēdinātājs, transporta vai dzelzsbetona piegādātājs vai uzstājās koncertos.”

 18. Kārlis Galandrejs ( KG ) Atbildēt

  Ražuks ir politikā jau sen, viņš labāk par citiem zina, ko dara! Kas nākotnē celsies aizstāvēt Latviju, ja valsts vadība neliksies zinis par saviem aizstāvjiem?! Kārlis Ulmanis to labi saprata, viņš piešķīra brīvības cīnītājiem ne tikai 20 eiras, bet pat ļoti daudziem nekustamos īpašumus, godināja viņus un ar pateicību cildināja. Brīvības cīnītāji un viņiem līdzīgi domājošie jutās vajadzīgi valstij, savai tautai, viņu drosme un spēks pretoties Latvijas nelabvēļiem augtin auga.
  Šodienas partokrātisko valsts vadītāju politika ar savu ignoranci un pat neiecietību pret Latvijas patriotiem ( nacionālistiem) ir bīstama mūsu Latvijas nākotnei. Ministru prezidents Krasts atrakstījās kaut ko piešķirt cīnītājiem par lēģeros sabojāto veselību, jo neesot tāda likuma, bet pats neiesniedza likumprojektu par apbalvošanu, Valsts prezidents Bērziņš un ordeņu kapituls atteicās apbalvot pat disidentus-helsinkiešus, kas izcieta lēģeru mokas par brīvu Latviju, Valsts kancelejas direktors Krieviņš atsakās rosināt kaut jel kādas priekšrocības brīvības cīnītājiem… Tas rada nepatiku un pat naidu pret tādu Latvijas politiku. Daudzi, kas riskēja ar dzīvību, vairs necīnīsies par politiķu-partijnieku labklājību, kad puse Latvijas iedzīvotāju joprojām ir nepelnīti nabadzīgi. Ne par tādu Latviju cīnījāmies. Ziniet taču tautas gudrību, ka uzslava un balva ir bijusi un būs labo tikumu un centienu labākais stimuls un gandarījums par savu rīcību!

  • ”Valsts kancelejas direktors Krieviņš atsakās rosināt kaut jel kādas priekšrocības brīvības cīnītājiem… Tas rada nepatiku un pat naidu pret tādu Latvijas politiku.”
   TĀ JAU TĀ POLITISKĀ VIENOTĪBAS UN NA POLITISKĀ ELITE GRIB. Vel pajautā , kur tie nacionāļi bija – uz barikādēm vai dīvāna…

   • No NA daudzi bija barikādēs Atbildēt

    Toties es zinu, ka komunists Lembergs (zzs) un komunists brigmanis (zzs) nebija uz barikādēm. Bet, iespējams, viņiem ir barikāžu dalībnieka nozīmīte un tāpēc varētu būt, ka viņi atbilstoši likumam ir oficiāli barikāžu dalībnieki, lai arī barikādēs netika redzēti.

  • Es personīgi gāju uz barikādēm lai aizstāvētu savu brīvību un neatkarību, nevis kaut kādas valdības. Man par to nevajag nekādu samaksu. Es ieguvu to ko man vajadzēja un paldies Dievam, ka tikām pie tās bez lielas asinsizliešanas. Nevar salīdzināt mūsu papļāpāšanu pie ugunskuriem ar to ko darīja mūsu vectēvi 1919 – 1920. gadiem, tāpēc Ulmanis viņiem arī piešķīra zemi. Ja būtu pamatīgs omoniešu uzbrukums vēl nevar zināt cik būtu palikuši savās vietās.

 19. pigu barikāžu vīriem ? Atbildēt

  Nu tad nākošajās vēlēšanās ar celi pa .. Vienotībai un TB/LNNK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Esmu izlēmusi – nākošajās vēlēšanās tikai par Saskaņu!
   Tie vienīgie, papildus Ražukam, atbalsta barikāžu vīrus. Pie tam visus – gan tos, kas vienā, gan tos, kas otrā pusē bija.

 20. Un kā tagad pierādīt, ka arī tu biji uz barikādēm? Piemēram, es ar mammu gājām katru dienu (nesām ēdienu un vēl citas lietas vectētiņam) un stāvējām kopā līdz tumsai. Es gan maz atceros, man bija tikai 5 gadi. Tad iznāk, ka es un mana mamma arī bijām uz barikādēm? Mamma gan negāja pakaļ nozīmēm vai kādiem tur apliecinājumiem. Tagad mums būs jāpierāda dalība caur tiesu? Cik būs tiesu procesi? Tūkstošos?! Vai mūsu tiesām jau tā nav ko darīt? Lai vēl nodarbotos ar dalības pierādīšanu? Uzskatu to par klaju ņirgāšanos! Te jau rakstīja, ka beigu beigās uz barikādēm būs bijuši visi Latvijas iedzīvotāji. Stulbums!

  • Izlasi normatīvos aktus par dalībnieka nozīmītes piešķiršanu un tad te vaimanā !!

   • Piemiņas zīme negarantē, ka cilvēks bija uz barikādēm! Atbildēt

    Gan teorētiski, gan praktiski Kintija ir barikāžu dalībniece! Nav likuma, kas nosaka, ka šis cilvēks ir barikāžu dalībnieks, bet šis nav. Nav likuma par barikāžu dalībniekiem.
    Ir likums “Par 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi”, bet tas ir nepilnīgs. Ja tev ir piemiņas zīme, tātad pēc likuma biji uz barikādēm. Ja nav piemiņas zīmes, tad pēc likuma uz barikādēm nebiji, jo piemiņas zīmi piešķir tikai un vienīgi barikāžu dalībniekiem.
    ““2.pants. (1) Piemiņas zīmi piešķir barikāžu dalībniekiem par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja 1991.gada barikāžu dalībniekus.”

 21. stulbeņiem jāizlasa : Atbildēt

  “jebkurš, lai cik augstu tagad sēdētu, tur ir, pateicoties tikai tam, ka toreiz cilvēki riskēja ar dzīvību.” Un stulbeņiem jāsaprot, ka pašiem nav jāaicina uz kaut kādām nesaskaņām !Tā ir tikai parastā latviešu skaudība un kašķīgais gars.

 22. Ražuks ved pie šķelšanās un vairo rūgtumu un neticību savai valstij. Brīvību un valsti neizcīnīja tikai barikādēs. Un arī piedalīšanos nevar pierādīt. Tātad šķeļ arī tos, kas tur bija kopā. Ražukam vecais kompartijas modelis – partijas vadoņiem specveikali un citas privilēģijas, tad kompartijas biedriem mazliet vairāk kā vienkāršai tautai un kaut ko atmet darba varoņiem. Brīvību izcīnījām manifestācijās, Baltijas ceļā, trimdinieku diplomātiskās akcijās un vēl un vēl – visi vienoti kā nekad. Šnorem un Maijai Kūlei taisnība. Tāda privilēģija iznīcinā to, kas vēl no bijušās vienotības atlicis.

 23. Cik pretīga gan var būt latviešu tauta – skaudīga un dumja! Un pārgudrā Kūle lai te pati nekurina naidu !
  Aizputes TF ir saraksts, kad kurš bija Rīgā un kādi cilvēki to palīdzēja veikt un atbalstīja. Praktiski visi arī ir pagodināti. Pašreizējie kundziņi un to dažu eiriķu noskaudēji tagad sēž siltos krēslos. Ja nebūtu barikāžu, Šņore sen jau pūtu Gulagā par mutes palaišanu … Turpmāk pati un citus aicināšu balsot par ZZS un Saskaņu, lai vienreiz tā sarkanā ūjinātāja un citi resnie runči padzīvo uz minimālo algu un nabagu pensiju.

  • Ahā, arī gribējās kādu labumu izplēst! Tie, kas no kolhoza brauca uz barikādēm tāpēc, ka nebija jāiet uz darbu un šņabi deva, tagad lielie bļvēji.

   • Nu tad drīz jau pieprasīs tiem kas koros dzied un uz Dziesmu svētkiem brauc arī kādas privilēģijas, taču būs latvisumu kopuši! Nevajag smieklīgiem palikt!

 24. Deputāta R. Ražukas iesniegtais priekšlikums par privilēģiju piešķiršanu barikāžu dalībniekiem pārsteidza ar savu nekaunību. Protams, uzradās šā projekta atbalstītāji, sīkums, ka naudas trūkst medicīnai, skolotājiem, glābējiem un policistiem – esot riskējuši ar dzīvību.

  Tolaik kādu dienu radio diktore aicināja cilvēkus pulcēties pie ļeninekļa, lai neļautu interfrontei – viņiem bija pulcēšanās stadionā un tagad viņi gatavojās veikt savus rituālus pie ļeņinekļa, to darīt. Sadevāmies rokās un 3 rindās nostājāmies ļeņinekļa priekšā. Pēc kāda laika tikam nostādīti aiz tā. Visbeidzot nāca rīkojums nostāties aiz piekrautajām automašīnām spraugā starp tām un ēku. Šī patiesi bija dzīvību apdraudoša situācija, jo neviens nezināja vai interfrontei nenāks līdzi arī armija. Vajadzēja kādam BMP “nejauši pieskārties” piekrautajai automašīnai un būtu līķu kaudzes. Mums pat prātā nenāca par kādu reģistrāciju, jo <>un uz barikādēm arī bija maz cilvēku – daudzi bija darbā. Biju uz barikādēm visu laiku: dienā darbā, naktī uz barikādēm. Klīda baumas ka būšot barikāžu piemiņas medaļas. Kuram nāca galvā šī amorālā ideja? Cīnījās visa tauta pēc savas spējas un varēšanas un tagad būšot kādi izredzētie. Arī man iedeva anketu izpildšanai. Atteicos! Prātā nāca kāda sieviete, kura nesa, silti ievīstītu, lielu piena kannu pilnu ar tēju. Ieliedama tēju, viņa teica, ka visu mūžu viņai nācies cīnīties ar vīru dzērāju. Lielākais ienaidnieks tai esot šņabis, kuru tagad viņai nācies meklēt pa šņabja bodēm, lai nopirktu kortelīti ko pieliet pie tējas.Reali tas kortelītis varēja arī pie tējas nebūt, jo pie lielā tējas daudzuma tas nebija manāms, taču viņa darīja visu ko spēja un kas šķita pareizi. Nezinu, vai viņa nesa tēju katru barikāžu dienu, viņas darbs netiktu novērtēts kā svarīgs. Ko gan viņa rakstītu anketā – nesu tēju un tomēr tas bija īstas patriotes cienīgs darbs.

  Par privilēģiju tīkotājiem! Nožēlojami, ka starp tā jau skailiski maz esošiem latvjiem ir viltus patrioti, kuri par savu darbu prasa samaksu. Pasaulē laikam tādus sauc par algotņiem

  l

 25. Tiešām žēl. Ražuks ar kompāniju jau tagad ir sacūkojuši latviešu Atmodu.

  • Atvainojos, rakstu izlasīt līdz beigām nespēju – neizturēja nervi! tads jau ir .. Razuka nodoms – sanaidot,sashelt ,..

 26. Gribu pateikt paldies R.Ražuka kungam un viņa vadītajai darba grupai par likumprojekta izstrādāšanu. Piekrītu R.Ražuka kunga teiktajam, ka tagad ir pēdējais brīdis, jo vēl tālāk to cilvēku, kuri piedalījās barikādēs, vienkārši vairs nebūs. Tiem viedokļa paudējiem, ka šis likumprojekts šķels sabiedrību, gribu jautāt vai viņi ar savu rīcību to jau tagad to nedara? Vai lielākajam vairumam Saeimas deputātu, balsojot par deputātu un ministru algas pacelšanu, neienāca prātā doma, ka šāda rīcība ir sabiedrības šķelšana, pie kam zinot, ka liela sabiedrības daļa, sevišķi pensionāri, dzīvo trūkumā? Un te jau nav runa par 20, bet par 700 un vairāk eiro. Kur tad bija Saeimas deputāts Edvīns Šnore, kuram toreiz gan roka pacēlās!?

 27. Ja uz barikādēm būtu bijuši kaut pāris pašreizējās Saeimas deputātu, barikāžu pensijas būtu nodrošinātas.Nedrīkstētu taču apdalīt tos “cienījamos” darboņus.

  • Deputāts Šnore ir pret pensijām Atbildēt

   Deputāts Šnore (NA) bija uz barikādēm – viņam toreiz bija 16 gadi; viņam ir pat barikāžu dalībnieka zīme. Arī Rasnačs (NA) bija uz barikādēm. Ja nemaldos, tad uz barikādēm bija arī Zatlers (ZRP, V) un, bet neesmu 100% drošs, liekas uz barikādēm bija arī Vējonis (ZZS).
   Āboltiņa (V) uz barikādēm nebija. Straujuma (v) uz barikādēm nebija.
   Bijušais komunists Brigamanis (ZZS) uz barikādēm nebija. Bijušais komunists Urbanovičs (SC) uz barikādēm nebija.
   Jautājums – vai uz barikādēm bija valmierietis Kučinskis (TP, ZZS)? Liekas, ka nebija.

   • Arī pats Ražuks uz barikādēm nebija. Viņš sevi uzskatīja par tik vērtīgu personību, ka uz nedēļu iegāja pagrīdē – nedod Dievs, kaut matiņš no galvas nokritīs.

  • Saeimas deputātiem algas vajadzētu savākt no ziedojumiem, bet slimos bērnus ārstēt no budžeta naudas – tad sāktu .. Kūle un deputāts Šņore citu meldiju …

 28. Barikādēs bija 1,5 miljoni cilvēku Atbildēt

  “2.pants. (1) Piemiņas zīmi piešķir barikāžu dalībniekiem par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja 1991.gada barikāžu dalībniekus.”

  Mans kolhozs deva tehniku un degvielu, lai dalībnieki tiktu uz barikādēm. Kolhozs deva malku un betona blokus nocietinājumu izveidošanai. Kolhozs deva pārtiku. Ja atmiņa neviļ, tad kolhoznieki saņēma uz barikādēm arī kaut kādu dienas jeb komandējuma naudu.
  Kolhoza manta piederēja visiem kolhozniekiem (vēlāk to sadalīja pajās atkarībā no nostrādāto gadu skaita). Pateicoties barikādēm kolhoznieki barikāžu dienās saņēma mazliet mazāku algu, jo, atkārtoju, kolhozs sponsorēja barikādes un daļa naudas aizgāja nevis algām, bet daļa algām paredzētās naudas aizgāja uz barikādēm.
  Tā kā viss kolhozs morāli un materiāli atbalstīja barikādes, tad barikāžu dalībnieka statusu jāpiešķir visiem kolhozniekiem un kolhoznieku bērniem, jo arī bērni morāli atbalstīja vecākus – barikāžu dalībniekus. Bez tautas atbalsta tie 200 (varētu būt pat mazāk) vīri, kas tieši naktī sargāja Vecrīgu (dienā gan sargu parasti bija daudz), nebūtu noturējušies (pirmkārt tauta deva benzīnu, lai šie vīri no laukiem varētu ierasties Rīgā).

 29. Precīzi 33 tūkstoši…Rodās jautājums vai šinīs tūkstošos ir iekaitīts kaut viens no bijušā Ogres SCO un (ne tikai) līdzīgiem darba kolektīviem, kur dienā atlēja betona pamatu blokus, veda uz Rīgu un montēja barikādes. Darba dienas beigās tie paši un citi darbinieki pārģērbās un regulāri katru vakaru sēdās autubusos un brauca sargāt televīzijas torni. Kur tika sametināti un atbilstoši nokrāsoti metāla rāmji ar smalku metāla sietu pretamona aizsardzībai, ievietojot tos pirmā stāva dubultlogu starpā.
  Atvainojos, rakstu izlasīt līdz beigām nespēju – neizturēja nervi!

 30. Barikāžu dalībniece Atbildēt

  Esmu piedalījusies barikādēs, ar lieciniekiem varu to pierādīt. Esmu pirmspensijas vecumā. Tomēr uzskatu, ka barikādes bija VISAS TAUTAS kustība, un tagad būtu lieki spriest”kurš vairāk barikādēs stāvējis”. Tas līdzinās padomju laika kara veterānu būšanai- jo tālāk karš aiziet vēsturē, jo vairāk veterānu uzrodas.

 31. labāk būtu aprēķināt pareizi nopelnīto vecuma pansiju ,un novērtētu nostrādāto darba stāžu .Ne tā,kā tagad pa 53.gadu stāžu saņemu tikai 250 er.skaitos maznodrošināta .,bez nekādiem pabalstiem .Un ja gribat piemaksāt barikāžu dalībniekiem ,tad tas pienākas visai tautai .Drīzāk jānoskaidro kurš nepiedalījās.

 32. Brīnos, ka Ražuka aktivitātes naudas jautājumos vēl nav pamanītas un novērtētas.Pagājušajā Saeimā, kad vēl viņš bija kārtējās savas partijas (Zatlera partija) biedrs, viņš iesniedza priekšlikumu piešķirt naudu Barikāžu biedrībai, kas viņam regulāri maksā algu.Papildus Saeimas algai.Pēc tam jau būdams ” Vienotības” biedrs viņš ar Barikāžu biedrības vārdu izdeva slavinošu aviīzi, kur pārspīlēti tika cildināti viņa nopelni Latvijas labā.Šo izdevumu viņš neievērojot partijas valdes noteikto kārtību nebija saskaņojis. Tātad pa kluso.Tagad atkal prasa pateicības naudas formā, kur ieplānojis arī pats sevi.Ar sūdainu mietu tādus triekt ratā!

 33. Ražuks &co slikti modelē nākotni.Kritiskā brīdī patrioti neprasīs,kas viņiem par to būs.Maksu par pakalpojumu centīsies sarunāt leģionāri no pašu vidus.Samaksājiet,tad aizstāvēsim!Tie, kas barikādes aizsargāja aiz pārliecības,samaksu neprasīs.R. Ražuks ,pašam negribot,ir kļuvis par mana mūža lielāko vilšanos.

 34. Nevajag aizmirst tos brīvprātīgos palīgus, kas palīdzēja tiem kas bija uz barikādēm.Gribētos vaicāt: vai tie kas palidzēja, tiem ,kas bija uz barikādēm ir vai nav barikāžu dalibnieki ? Barikāžu laikā strādāju tipogrāfijā, kur drukāja avīzes no Preses nama, kuru bija ieņēmuši OMON kaujinieki. Mēs darījām, to ko mēs varējām izdarīt tajā laikā, un mēs nedomājām ka mums pienāktos tagad kādas atlaides.Neciešu cilvēkus, kas lielās ar saviem nopelniem: izdarīju to un to, bet tu tajā laikā sēdēji aizkrāsnē!

  • Pilnīgi piekrītu tavam viedoklim.VISA TAUTA kā nu varēja tā atbalstīja un ir nepieņamami tagad pēc 25 gadiem mēģināt kaut ko vēl dalīt.Tautas mērķis bija neatkarīga un labklājīga valsts! Un šajā gadījumā pareizākais būtu veikt inventarizāciju pensiju sistēmā,veicot pareizus pensiju aprēķunus, turklāt ņemot vērā darba stāžu.Šobrīd tas ir nogriezts!Un,lūk, tādā veidā tad arī tiktu pateikts paldies visiem,kuri strādāja kolhozos,uzņēmumos u.c. un dažādi atbalstīja neatkarības atjaunošanu!Tas būtu visprātīgākais ko vispār varētu paveikt, nevis pēc ceturdaļgadsimta sākt dalīt tautu savējos un citos!Manā skatījumā tā ir ļoti alkatīga ideja!

 35. obligāti vajag valsts pateicību dalībniekiem,valsts pateicās arī pēc Brīvības cīņām,dodot zemi kā pateicību strēlniekiem un viņi no tās neatteicās.Kas notiek šodien,daļai tautas vienkārši skauž!

  • Atdeva citiem cilvēkiem piederošu zemi.Tā vienkārši…Un kam tagad ņemsi nost – pensionāriem, vientuļiem vecākiem,bērniem, invalīdiem????Cik vienkārši ir pagrābties no cita maka,vai ne?Pat nepajautājot vai šie cilvēki arī ir bijuši barikādēs vai palīdzējuši un atbalstījuši?Kauna jau vairs nav!Kā tādi badmiras…

 36. Nekādus maksājumus, tas tik tiešām nozīmēws, ka patriotismu var nopirkt tikai par naudu, vai ko aplamāku vēl nevar izdomāt???
  Ražukam visu cieņu par to, ko darīja, bet ka viņš tādā rakursā var pagriezt Atmodas laika notikumus, man kauns par viņu un viņam līdzīgi domājošiem cilvēkiem.
  Varbūt atmodas laikā arī kāsdam tika maksāts vispirms, lai brauktu uz barikādēm? Un tikai tāpēc cilvēki piedalījās, ka maksāja???

  Tad ir jāiedibina fonds no valsts līdzekļiem ar ko katram, kas aizstāvēs valsti, varētu vispirms samaksāt???
  Lai Ražuks un pārējie viņa domubiedri nosaka likmi, cik būs jāmaksā?

  Te smird pēc biznesa, vai tiešām par to, ka kāds varēs apliecināt, ka mani ir redzējis Rīgā tajās dienās, kaut arī es biju tikai aizbraucis iepirkties, man maksās kaut kādus pabalstus. Tīrākais ārprāts!!!!

  • “Nekādus maksājumus, tas tik tiešām nozīmēws, ka patriotismu var nopirkt tikai par naudu, vai ko aplamāku vēl nevar izdomāt???”
   Pirmkārt, patriotisms nekad!!! nav nopērkams, jo par to biezi vien jāmaksā ar asinīm un gļēvuļi nekad tam nepiekritīs. Otrkārt, būtu nopērkams, pēc autora teiktā, tad, ja būtu vispirms samaksa un tad cilvēki dotos uz barikādēm vai aizstāvēt Dzimteni.
   SKAUDĪBA vien briesmīga lieta. Novēlu katram skauģim uz mirkli aizdomāties, ja tas ir iespējams, kādu mērķu vadīts viņš iestājas pret Latvijas tautas varoņu atbalsta. Ko jūt dziļi savā sirsniņā? un tikai tad sākt rakstīt.

 37. Esmu ļoti daudz darījis atmodas labā, BET šī valstele mani aplaimoja ar 83 ēriku pensiju! Latvijā valda kretīni, šņore ir sūdains striķis

  • 83 EUR pensija!!! Tā vajag mācēt visu mūžu “nogurķoties”, lai būtu tāda pensija. Nebūtu labāk teicis! Vai tad kauna nav? Un ko sauc par daudz darīšanu Valsts labā? Vai ne strādāšanu?

   • laikam tev nav izpratnes kā tiek pensijas aprēķinātas!Tādas ir tās pensijas! Un zina kāpēc? Tāpēc,ka darba stāžs netiek ņemts vērā un kā jau Viņķele teica – jūs visi dzīvojāt citā valstī un tāpēc nepienākas!Tad ir jautājums, no kā tu beiža esi radusies,ja ne no tiem cilvēkiem no tās citas valsts?No tās paaudzes,kas ir ļodi daudz gadus strādājuši un beigās saņem nabaga grašus.Kaunies jaunkundze!

 38. Ražukam vajadzētu divas barikāžu pensijas – no abām barikāžu pusēm!

 39. Pilnība piekrītu, ka Barikažu Dalībnieki ir jāatbalsta. Vairums pretinieki ir arī Valsts ienaidnieki. Dīvainakais ir tas ka pretinieki ir gados jauni, kuri tur tuvuma nebija. Kāvini var dot spriedumus?? Tādi kā Dombrava no NA Šnore un citi Vai par NA nākošajās vēlēšanas var balsot, ja principa vini ir pretinieki savai tautai, saviem teviemun mātēm ,mkuri šo valsti nosargaja. Valsti sačakareja tādi kā Āboltiņa, Zaķis, Šķēle ,Viņķele,cigāne. Latviesi atveriet beidzot acis!!!

  • Redz kā. Tātad naidošanās jau sākas,tie kuri ir pret esot valsts ienaidnieki. Tiešām nav grūti iedomāties kas notiks ja sāks kaut ko dot.

  • Manas barikāžu piemiņas zīmes nr. ir pirmajā tūkstotī, man ir 66 gadi, nebūt neesmu pārtikusi un es esmu kategoriski pret.
   Ražuks ir visīstākais šodienas sovoks un arī mūs par tādiem uzskata. Viņam vēl derētu specveikalus kara… atvainojos – barikāžu veterāniem, iedibināt.

  • parazīti kā komentētājs “latvietis” ir tautas un valsts ienaidnieks,jo vēlas parazitēt uz citu rēķina un piepildīt savu mazvērtības kompleksu (izcelties) uz citu fona,jo neko jau savā mūžā lietderīgāku nav padarījis kā cukura %pie tējas piepilinājis pie ugunskura…

 40. Tiešām, kur ir robeža?
  Manas atmiņas tāda barikāžu pensija aptraipītu. Redzot, kā ir piesmieta latviešu tauta, viltuselitei uzņemoties mīlēt okupācijas sekas, tostarp čekistus, man nekustas kājas aiziet pēc barikāžu bļenduka.

  Tas bija vienīgais laiks manā mūžā, kad Rīga bija latviešu. Un tur piedalījās gan nošautie, gan pusaudži, gan rīdzinieki, kas neapturami plūda caur mūsu posteni, bet galvenokārt dūšīgi laucinieki.
  Ražukam balsis nākošās vēlēšanās tā pensija varbūt pievienotu, bet varbūt ne.

  • Man barikāžu piemiņas zīmes nr. ir pirmajā tūkstotī, man ir 66 gadi, nebūt neesmu pārtikusi un es esmu kategoriski pret.
   Ražuks ir visīstākais šodienas sovoks. Viņam vēl derētu specveikalus kara… atvainojos – barikāžu veterāniem, iedibināt.

 41. Ko tas Ražuks fleitē?! Kādi 33 tūkstoši? No kurienes šie skaitļi? Pēc barikāžu muzeja darbinieka teiktā, nekādu sarakstu nav. Divi uzticami (!) cilvēki raksta iesniegumus par Pateicības raksta piešķiršanu. Kāds šos iesniegumus izlasa un laimīgais kļūst par barikāžu dalībnieku biedrības biedru. Ja tāds iesniegums nav rakstīts, tad neesi biedrībā un, automātiski, nesaņemsi nekādus labumus.

  • Muļķības! Laukos saraksti IR! Aizpildot anketu, lai pierādītu, ka tu tur esi bijis, tev jābūt galvotājiem. Problēmas ar sarakstiem ir tikai Rīgā.

   • zināms,ka sarakstos pa klusītēm parādījās arī uzvārdi,kuri nemaz nav bijuši barikādēs! Un kaut kādi atsevišķi saraksti bija tikai tiem,kuri brauca kolektīvi, bet ne individuāli!Tā kā pēc būtības nemaz nav pierādāms visu dalībnieku fakts.Jebkurš tiesnesis pateiks,ka tā ir absurda ideja.

 42. Man ir dalībnieka nozīme, arī tēvam, bet esmu pilnīgi pret kautkādām priekšrocībām.Tā ir pilnīga tautas sanaidošana!!!

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Nekādi nesaprotu kur ir tā tautas šķelšana!? Bija ļaudis, kas vēl pirms barikādēm darbojās pusslepeni, bet droši, lai gan riskēja, ka var tikt atlaisti no darba, būs iespēja paviesoties čekā, un izjust ļoooti daudzu līdzcilvēku, arī daudzu latviešu, neizpratni, klusināšanu, pat pretī stāvēšanu. Ne jau visi barikāžu dalībnieki nāk no latviskās vides, no laukiem vai mazpilsētām. Daudzi strādāja tik krieviskos kolektīvos, ka pat uzdrīkstēšanās runāt latviski tika uzskatīta par necieņas izrādīšanu atbrīvotāju tautai. Pavasarī, kad rīkoja tautas nobalsošanu par Brīvu, neatkarīgu Latviju, biju pilnīgi krieviskā, atklāti naidīgā (no partijas, vietējās varas un kolhoza priekšnieku puses) vidē Krievijas un Baltkrievijas pierobežā, kur suņus gan virsū neraidīja, taču daži arī neapsauca. Tā mēs šķīdonī klunkurējām no vienas tālas mājas uz nākošo, vēl vientuļāko māju. Tanī pat laikā Godmaņpapus, smaidīdams, dzīvojās pa Cēsīm! Jūtat starpību?
   Uzskatu, ka noteikt barikāžu dalībniekiem zināmus atvieglojumus ir VALSTS goda lieta! Nedomāju, ka atzinība kādu 20 eiro vai līdzīgas summas apmērā var izsaukt tautas šķelšanos. Un katram jau pastāv brīva iespēja atteikties, ja tas viņu apkauno, nav pieņemami vai nav vajadzīgs.
   Jau rakstīju, ka uzskatu, ka barikāžu dalībnieku nopelnu novērtēšana ir cieņas apliecinājums un atgādinājums (izrādās, ka pat dadzis acī) aizkrāsniekiem, mūžigiem nogaidītājiem un vienaldzīgajiem, ka VALSTS tomēr spēj novērtēt savus aktīvos ļaudis. Arī atgādinājums jaunatnei, ka VĒL spējam saprast, kas ir labi darbi.
   Vēlreiz – atbalstu Ražuka kunga viedokli un pilnīgi noraidu tautas šķelšanu! Šķelties daudzi grib paši, jo tiem visdažādākie kompleksi nāk līdzi no grūtās bērnības, arī nožēla, ka, guļot uz krāsns, paši ir palaiduši garām šos brīnišķos brīžus, kad dzima brīvība.

   • Pilnīgi piekrītu! Cilvēkiem ir brīva izvēle pieņemt vai nepieņemt šos atvieglojumus. Bet bļāvēji nedomā par laukos dzīvojošiem cilvēkiem, kuri brauca uz barikādēm, riskējot ne tikai ar savu, bet arī ar savas ģimenes dzīvību, jo tajā laikā nevien nezināja vai izdosies izcīnīt un nosargāt Latvijas brīvību. Bija tikai stipra griba un cerība. Daudzi apzinājās, ka var nokļūt čeku pagrabos vai lopu vagonos uz Sibīriju. Zinu, ka visvairāk lauku ļaudīm šis likums dos kaut nelielu, bet tomēr finansiāls atvieglojums.

   • Es pats biju uz barikādēm no to pirmās dienas.Nebiju viens.No darbavietas bijām daudzi ar lieljaudas tehniku. Sargājām Salu tiltu un TV torni. Rīgu pametām tikai janvāra beigās, kad jau bija droši, un kad jau daudzi atpūtās mājās. Bet ne par to gribēju teikt šiem “antipatriotiem”. Pa šiem 25 gadiem jau daudzi ir aizsaulē aizgājuši.Citi pat nepiedzīvoja atzinības zīmju piešķiršanu, jo par barikāžu aizstāvjiem sāka kaut kā vēlu atcerēties – pēc 10 gadiem. Vismaz mūsu pusē. Tolaik biju spēka gados, taču mūsu Latvijas brīvības laiks ir atnesis lauciniekiem( kuri bija lielākais skaits)vien negatīvo. Darba vietas( kolhozus un sovhozus) ar varu likvidēja. Arī tiem, kas palika par zemniekiem neklājās viegli ne tolaik
    ne tagad. Arī es esmu paspējis strādāt pie negodīgiem uzņēmējiem, kas nemaksāja nodokļus, gan pabūt bezdarbnieka godā 2 reizes .Un tagad, kad esmu palicis 60 gadus vecs, vai būtu daudz prasīts- lai es varētu aiziet pensijā 2 gadus iepriekš??? Veselības vairs nav, darba arī. Taču valdība domā,ka vēl 3 gadus man būtu jāstrādā!Kur un par ko??Un kādas atlaides par medicīnu, braukšanu transportā , kā tas ir paredzēts likumprojektā- VAI TAS BŪTU DAUDZ PRASĪTS???
    Atbalstu Ražuka kunga virzīto projektu un ceru uz tā pieņemšanu kā likumu! Bet kaitina visi “gudrinieki” kā tas šnore! Kāda tur tautas sanaidošana! To jau ir izdarījuši citi šajos 25 gados! Pilna Latvija miljonāriem. Uz kā rēķina? Tauta jau tagad ir sasķelta bagātajos un nabagos.Un cik dzīvo un strādā ārzemēs un maksā nodokļus tur. Neredzu iemesla, lai barikāžu dalībniekus valsts atbalstītu kaut šādi!

    • no kurienes nezin to naudiņu ņems,lai “izredzētajiem” un vēl 25 gados nepaspējuīsem nemirušajiem dalībniekiem izmaksātu tos badmirainos eirikus, tā vietā, lai radītu darba vietas,lai nodrošinatu cilvēka cienīgu atalgojumu par padarīto darbu, lai pārrēķinātu pensijas un celtu visas valsts labklājību – kas arī bija tas barikāžu mērķis! Atkal ņems no mazaizsargātā iedzīvotāju slāņa (vientuļiem vecākiem, bāreņiem, pensionāriem, bezdarbniekiem u.c.).Tad vienlaikus ir jāievieš progresīvais nodoklis ABSOLŪTI VISIEM!Dividendēm, kapitāla pieaugumam, nekustamajiem īpašumiem u.tt. Jāveic revīzija pensiju aprēķināšanas metodēs un jāliek klāt arī darba stāžs,kas šobrīd ir nogriezts!Un nevajadzēs te virzīt absolūti stulbas badmiru idejas kā barikāžu piemaksas!Pietiek ar atmiņu pasākumiem, medaļām, atzinības rakstiem!Vispirms ir jāsakārto valsts!

 43. Atliek cerēt, ka Ražuks bīda šādu kaitīgu likumu tikai aiz muļķības.Pēc Ražuka teiktā jau iznāk, ka vislielākie patrioti ir komjaunatnes vadonis Urbanovičs ar savu kompāniju kuri balsoja par,bet Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti visi kā viens nožēlojami Atmodas noliedzēji. Var tikai pievienoties Šnores un Kūlas teiktajam, ka .ja tādu likumu pieņems tas sanaidos latviešus.

  • Kāpēc aiz muļķības? Kā vienmēr aiz aprēķina. Ja viņs barikāžu muzejam Saeimas piešķirtos vairāk, ka divdesmit tūkstošus izmantoja personīgajai priekšvēlēšanu aģitācijai, kāpēc tu domā, ka viņs pirmais neskries pēc NI nodokļu atlaidēm, bezmaksas medicīnas un materiālā atbalsta uz pašvaldību?
   Traģiskākais tajā stāstā, ka Ražuks ir mūsu galvenais “baļķa nesējs”. Kad tauta sāka pulcēties uz barikādēm, kungs “aizgāja pagrīdē” un izlīda tikai 19.janvārī, aicinot nojaukt barikādes. Tieši pirms 20.janvāra notikumiem.

 44. Dara visu .lai šķeltu tautu. Es arī biju uz barikādēm ,bet tad neviens par kaut kādiem apbalvojumiem nedomāja. Arī pēc tam neesmu bijusi pēc nozīmēm vai kā cita. Nekādus sarakstus nestādījām ,vairāki nav mūsu vidū.Ko tagad darīt – tiesāties vai iet pie Ražuka lūgties? Visiem jānodrošina cilvēka cienīga dzīve nevis jāšķiro un jānaido.

 45. Laikam grib sarīdīt cilvēkus. Tagad tikai sāksies tiesu procesi par to vai biji vai nebiji barikādēs. Varu saderēt, ka būs kā ar slaveno Ļenina baļķi, kuru nesa gandrīz vai visa Krievija. Izrādīsies, ka barikādēs būs bijusi vai puse Latvijas. Jebkurš, kam nebūs slinkums un būs nedaudz naudiņas, sameklēs divus īstos barikāžu dalībniekus, nedaudz iemaksās par liecībām, un prom uz tiesu. Vai to mums vajag? Ar kuru vietu domā deputāti?

  • Nesaprotu, kas mēs esam par tautu – mums skauž kad tautietim ir kaut kā vairāk nekā man. Domāju, ka nepieciešami steidzami atcel visu valsts apbalvojumu pasniegšana, jo tas taču tautu var “sarīdīt un sanaidot”. Būsim visi kā viens nabagi, neizcelsimies ar savām spējām un talantiem, jo tad mūs var apbalvot, bet pārējie uzskatīs ka viņi ir vairāk pelnījuši.

 46. Tie, kas organizēja dalībnieku kodolu, bija, vismaz daļa, ja ne visi, sagatavoti kompartijas CK un stūra mājā. Un cik maisu aģentu lietu izstiepa no stūra mājas? Ne tikai simti vien čekas aģentu bija starp barikāžu dalībniekiem un ir saņēmuši jau tā dāsnu atalgojumu labu amatu un valsts īpašumu veidā. Vai nav tā, ka svarīgākais mērķis Ražuka kunga projektam ir 4. maija republikas vadoņu uzspodrināšana.

 47. Ļaudis< attopieties! Pats jēdziens barikāžu dalībnieks ir tik izplūdis, ka, vērtējot to kaut kādā materiālā izteiksmē, tas nozīmē neizbēgamas jukas un netaisnus aizvainojumus. Visa barikāžu procesa idejas degradāciju. Lāčplēša ordeni par brīvības cīņām deva uz skaidri definētiem noteikumiem, piedalīšanās cīņās. Šeit pa īstam cīņu nebija. Bija gatavība, uzbrukuma gaidīšana, omona pazemojumi, kā uz Vecmilgrāvja tilta. Bet piedalīšanās spektrs ir tik plašs, ka atrast soģi, kas visu to izvētīs, diez vai var. Vai, piemēram,, persona, kas ar draugiem ikdienas pusdienlaikā apstaigāja barikādes, parunājās ar paziņām par šo un to un atkal sēdēja kantorī, būs barikāžu dalībnieks? Vai zēnam, kurš maisījās pa kājām pieaugušajiem, šodien vajag tiesību pensionēties divus gadus ātrāk? Ja aiz muguras patiess darba mūžs Latvijas labā? Tā vietā varbūt var nodibināt goda zīmi, kuru mantotu pēcnācēji, vai goda nosaukumu ko pievieno uzvārdam, bet naudu un atlaides gan nevajag. Pietiek jau ar lamāšanos padomju laikos rindās pēc desas, kad veterāni līda priekšā.

 48. Ko nozīmē -ar Saeimas likumu atzīt juridiski ka bija barikādes un to aizstāvji pret lielinieku varu Latvija t.i. -“Par 1991. gada barikāžu dalībnieka statusu”. Tas arī ir atzīt Brīvibas cinītājus no PSRS okupācijas . Komunistu, čekistu acīs tas ir briesmīgi un tādēļ tāda pretestība. Ja vel to visu sasasita ar BBC filmu par Latviju – nu nevar kaitināt Krieviju … Ka neiznāk vel viena pretošanās un tādēļ tā lieta ir jānogremdē…
  Pēc Latvijas Brīvības cīņām 18 – 20 gadā vara gan nenobijās no boļševiku Krievijas un atzina Brīvības cīnītāju statusu.
  Lai Ražukam Saeimas deputāta drosme stāties pret jauno ” atbrivotāju” faniem Saeimas namā un Latvijā!

 49. Patiesībā jau – var pat piekrist tiem “aizkrāsnē tupētājiem”, pašnominēti “viszinošajiem” jeb patiesībā NEKO nezinošajiem pēcatmodas “zudušās paaudzes” biogaļas izstrādājumiem, pašreiz pie saeimas / valdības / pašvaldību SILES trekni rijošajiem “priekšstāvjiem” (t.sk. un pirmkārt jau – populistiski “lojālpatrEJotiski” un liekulīgi “altruistiski” brēkuļojošajam, ar savu vairākus tūkstošus trekno ikmēneša “darba algu” uz “prastā pūļa” rēķina bezkaunīgi parazitējošajam saeimas “tautas kalpam” šņorei un taml. derdzīgi parazītiskiem “vadošajiem locekļiem”, kā arī glumi liekulīgi divkosīgajai pseido “filozofei” biedrenei kulei un taml. SILEI pietuvinātajiem “lielākajiem kretīniem”) u.c. bezcerīgi aprobežotiem latvāņu lumpeņiem, kas ar melnu nenovīdību truli skauž un histēriski ķērc PRET to, ka tā dēvēto “barikāžu” dalībniekiem BEIDZOT tiktu pateikts šāds, kaut vai pavisam necils “paldies” no šīs “valsts” puses.

  T.i. – pilnīgi pareizi: šī pašreizējā SILES “valsts” parodija “eurolatvānija” absolūti NAV tā vērta, lai par to TAGAD pateiktu vismaz kaut kādu simbolisku “Paldies” tiem lab(lēt)ticīgajiem vientiešiem, kas TOREIZ gluži reāli riskēja ar visu savu (zināmā izpratnē – arī ar savu tuvinieku) Dzīvi, lai uz improvizētām “barikādēm” kaut vai plikām rokām aizstāvētu un faktiski radītu iespēju VISPĀR būt gan šādai pašreizējai “valstij”, gan tajā pašreiz lopiski truli veģetējošai lavāņu lumpeņu “titulnācijas” biogaļas izstrādājumu varzai jeb tā dēvētajai “kritiskajai masai”.

  Priekš kam “barikāžu aizstāvjiem” TOREIZ vajadzēja to darīt?!? Priekš tam, lai TAGAD bezspēcīgā niknumā noskatītos, kā pretīgi krampjaini agonē šī pašreizējā SILES “valsts”, kas nu jau trešo desmitgadi “ilgtspējīgi” prasti uzspļauj saviem “aborigēniem”, t.sk. arī TOREIZĒJIEM aizstāvjiem un PATIESAJIEM faktiskajiem radītājiem?! Priekš tam, lai TAGAD ar svelošu kaunu apzinātos savu piederību šajā pašreizējā “valstī” truli veģetējošo latvāņu lumpeņu “titulnācijai”, kuras bezcerīgi aprobežotie biogaļas atkritumi, t.sk. īpaši jau TOREIZĒJIE “aizkrāsnē tupētāji”, atļautos apgānīt Normālos Cilvēkus, kurus latvāniski truli skauž ar melnu skaudību (pie tam vēl – pat par tikai +/- iespējamu, nu jau 25 gadus nokavētu un vēl joprojām nesaņemtu / šīs “valsts” nepateiktu salīdzinoši gaužām jau necilu “paldies”)?! Nu, bet – jebkuram Normālam Cilvēkam ir elementāri pašsaprotami skaidrs, ka tas VISS (t.sk. īpaši jau iepriekšminētais), kas ir ienācies un ikdienišķi “baudāms” TAGAD, absolūti NAV tas, par ko TOREIZ bija “barikādes” un par ko riskēja ar savām (un savu tuvinieku) Dzīvēm “barikāžu aizstāvji”. Ar visām no tā izrietošajām konsekvencēm, elementāri loģiski un neizbēgami likumsakarīgi.

  Ir sacīts: “Ja nav, ta’ nav kazai piena – paceļ ļipu un salej atpakaļ!”

  P.S. Cita starpā, t.sk. īpaši aprobežoto lumpeņu pasugas “gudro (cirt)ēju” zināšanai – tieši tāpat, kā daudzi citi Normāli Cilvēki, arī personīgi es TOREIZ biju TUR praktiski nepārtraukti, no paša sākuma līdz pašām beigām, t.sk. arī zināmajās kritiskajās un izšķirošajās diennaktīs. Un – ne tikai TOREIZ un ne tikai TUR vien ir nācis būt – BEZ JEBKĀDIEM “savtīgiem nolūkiem” gluži pašsaprotami darot visu nepieciešamo, lai varētu tikt radīta un pastāvētu šī pašreizējā pseido “valsts”, ar visu tās pašreizējās lumpeņu “titulnācijas” biogaļas izstrādājumiem (kam, kā zināms, “mīļākais ēdiens ir PAŠU tautieši”, vēl joprojām un absolūti nemainīgi). Par ko, gluži likumsakarīgi un neizbēgami, “sausajā atlikumā” ir tikai un vienīgi gluži Cilvēcīgs kauns un kategorisks noraidījums pat tikai teorētiski pieļautai iespējai vēlreiz “parakstīties” uz tamlīdzīgu “lojālpatriotisku” izpildīšanos.

  Kā zināms – “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  Un, arī – “Dieva dzirnas maļ lēnām, bet – labi un gana smalki.”

  • ar propelleriem saistītais o.mazpisāns pat šeit ir uzpeldējis?

  • Gribēju rakstīt atbildi profilam,bet viņa raksts ir garš un garlaicīgs ,tāpēc rakstīšu pat par sevi .Man ir 72
   gadi ,darba stāžs 45. gadi ,pensija 250 eiro . Iztieku ,kaut dzīvoju viena . Uz barikādēm bijām kopā ar kaimiņieni[kura nomira 2015. gadā ],arī mans vīrs bija kopā ar mums [nomira 2013.gadā] vēl brālis
   nomira[2004. g.] un vēl brāļa dēls Harijs [nomira 2003.g],kurš bija vienīgais barikāžu sarakstos ar numuru un apliecību – mums pārējiem neinteresēja toreiz ne ordeņi ne apliecības . Man kauns ,ka pēkšņi pēc 25.gadiem sākas Barikāžu dalībnieku uzskaite ,vai tā nebūs atkal Valsts naudas atmazgāšana ! Vai tiešām nevar Valsts naudu izlietot saprātīgi – vai grūti pensionāriem pārrēķināt pensijas pēc darba stāža,lai citi neņirgātos [neūjinātu] par trūcīgajiem pensionāriem kuri saņem 83
   eiro. Man patika kā raksta Uldis Bārītis Ražuks ir sacūkojis Latvijas atmodu !

 50. R. Ražuks: – Nevis “drusku virs”, bet precīzi 33 tūkstošiem cilvēku. 32 tūkstošiem ir barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes un tūkstotim ir godaraksti.

  Ražuk, tu tāds pedantisks vīrs un tev ir precīza grāmatvedība jeb kartotēka, lūdzu, atklāj cik starp šiem 33 tūkstošiem ir krievi. 3 vai tomēr 8 (manos pierakstos ne ta 3, ne ta 8; ķeburains rokraksts un nevaru nekļūdīgi atšifrēt). Citādi bijusī komuniste un tagad politoloģe Kreituse ik pa laikam nobrēcas, ka uz barikādēm bija daudz krievu un Latvija gan šos, gan pārējos krievus piemānīja un automātiski neiedeva pilsonību.

 51. Algoto patriotu biedrība Atbildēt

  Ar Ražuku priekšgalā! Cepures nost vińu klātbūtnē jo vińi ir lielāki patrioti par mums visiem pārejiem!!

 52. ļeņina baļķa nesējs Nr.806 Atbildēt

  Cilvēks tajā laikā bija žurnālists. Reāli uz barikādēm nebija, bet dzīvoja ārzemēs drošībā un par barikāžu notikumiem informēja ārzemniekus un ārpus Latvijas dzīvojošos latviešus. Cilvēks saņēma goda rakstu un laikam arī medāli, ka ir barikāžu dalībnieks, lai gan ar dzīvību neriskēja un dūmus aukstumā neoda. Uzskatu, ka šādam barikāžu dalībniekiem nekas papildus nepienākas!

  • Barikāžu “ģenerāļiem” vajadzētu prēmiju 10x -, lai vismaz kaut kā nesmukumu nogludinātu. Citādi, kas iznāk – “nepateicība pasaules alga”:
   “Triju zvaigžņu kavalieris, bezdarbnieks” – E.Līcītis stāsta par O.Kostandu. (LA, 25.07.2012).

Draugiem Facebook Twitter Google+