Pasaulē

Navaļnijs atbrīvots no administratīvā aresta 0


Ale
Ale
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs piektdien atbrīvots no 25 dienu administratīvā aresta, kas viņam tika piespriests par pretkorupcijas protestu rīkošanu 12.jūnijā.

“Šodien plkst.9 Navaļnijs tika nogādāts no ieslodzījuma bloka uz Maskavas centrālā apgabala policijas departamentu un tagad viņš ir izlaists no turienes,” tviterī paziņoja Navaļnija preses pārstāve.

Protestos pret korupciju un prezidentu Vladimiru Putinu 12.jūnijā piedalījās vairāk nekā 1700 cilvēki.

Navaļniju pie aizturēšanas centra gaidīja aptuveni 50 žurnālisti un atbalstītāji, kā arī četri prokremlisko grupu pārstāvji.

Pēc atbrīvošanas Navaļnijs devās uz savu Korupcijas apkarošanas fondu.

Navaļnijs decembrī paziņoja par nodomu kandidēt nākamajās prezidenta vēlēšanās. Taču tiesa atzina viņu par vainīgu “Kirovļes” lietā par naudas izlaupīšanu, piespriežot viņam piecu gadu cietumsodu nosacīti, kas liedz viņam kandidēt prezidenta vēlēšanās.

Navaļnijs šo lietu uzskata par politizētu un savu vainu neatzīst. Viņš jau sācis priekšvēlēšanu kampaņu un negrasās to pārtraukt.

Gaidāms, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins kandidēs uz ceturto amata termiņu, lai arī oficiāli viņš par savu nodomu nav paziņojis.

Krievijas policija ceturtdien nobloķēja Navaļnija biroju Maskavā un atsavināja datorus un kampaņas materiālus. Policija skaidroja, ka tiek veikta izmeklēšana par iespējamiem īres līguma pārkāpumiem.

Saistītie raksti

Reida laikā viens no Navaļnija atbalstītājiem tika piekauts un guva smadzeņu satricinājumu. Viņš tika nogādāts slimnīcā, no kuras vēlāk aizvests uz policiju. Viņš apsūdzēts par pretošanos policijai, atklāja Navaļnija Maskavas biroja preses pārstāve.

Martā Navaļnijam tika piemērots naudas sods par nesankcionēta mītiņa organizēšanu Maskavā un 15 diennakšu arests par nepakļaušanos policijai.

LA.lv