×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Nē, Kārlis Ulmanis tautā nav aizmirsts


Foto - Zigmārs RumkaFoto - Zigmārs Rumka

Svētdien Ulmaņu dzimtas mājās – muzejā Bērzes “Pikšās” notika ikgadējais tradicionālais, šogad K. Ulmaņa 135. dzimšanas dienai veltītais, pasākums, par kuru rūpējās partija LZS un vietējā pašvaldība. 


 

Arī šosvētdien ievērojamāko latviešu un Latvijas valstsvīru bija pulcējušies godināt vairāki simti patriotu. Sarīkojumu vadīja Ē. Hānbergs. Plašāku uzrunu un lūgšanu teica bīskaps P. Brūveris, piemiņas vārdus teica Dobeles novada pašvaldības vadītājs A. Spridzāns, Vera Gribača un LZS priekšsēdētājs, Saeimas frakcijas priekšsēdētājs A. Brigmanis, Mazpulka vadītāja I. Kļava. LLU studentiem šīs augstskolas vadītāji pasniedza diplomus par K. Ulmaņa stipendijas piešķiršanu. Vairāki sarīkojuma dalībnieki caur “Latvijas Avīzi” vēlējās izteikt savu gandarījumu organizētājiem, īpaši LZS, un priecājās, ka dalībnieku vidū bija jaunieši. Sarīkojums sākās ar valsts himnu un beidzās ar “Nevis slinkojot”.

Tomēr man jāpiebilst vairāku klātesošo neizpratne par to, ka ievērojama valstsvīra 135. dzimšanas diena nav izpelnījusies neviena bijušā un esošā Valsts prezidenta ievērību. Bija pamanīta arī bruņoto spēku pārstāvju prombūtne. Cilvēki, kuri nāca ar ziediem, jutās nepatīkami pārsteigti, ka varas institūcijas pat ar vainagu nebija klāt, lai izteiktu savu cieņu. Ar ziediem klāt bija Dobeles novada vadītājs, aizsargu veterāni.

Atzīšos, ka man kā avīžniekam iepriekšējo gadu piemiņas pasākumos to apmeklētāji neizteica savu neapmierinātību par pastāvošās varas izteikti nevērīgo izturēšanos. Dažs veterāns stāstīja, ka kādreiz piedalījās pat karaspēka orķestris, pa kādam ministram. Cits norādīja uz to, ka pirmskara Latvijas sasniegumi tiek ignorēti, pret pašu K. Ulmani izplatīti tendenciozi pārmetumi, viņa dzīve un darbība neobjektīvi, nereti ļauni aprakstīta.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+